Construction Equipment Polska

Tak zaczyna się zmiana — wezwanie do działania

„Na miejscu dorosłych bardziej troszczyłabym się o środowisko — musimy zmienić świat na lepsze! Boję się, że pewnego dnia nie będę mogła już pobawić się w lesie”. Te słowa siedmioletniej Siri Riutty wyrażają obawy milionów dzieci na całym świecie.

Tak zaczyna się zmiana

Dla młodszych pokoleń, tak jak dla Siri, ochrona środowiska jest czymś naturalnym. Wzywają więc do działania dorosłych, od których zależy dziś walka ze zmianą klimatu. Ta troska jest szczera, a Volvo Construction Equipment (Volvo CE) wsłuchuje się w te głosy i wie, jak ważną rolę ma do odegrania w przeprowadzeniu potrzebnej transformacji. To nasz obowiązek wobec Siri i kolejnych pokoleń. Prawdopodobnie jesteśmy ostatnim pokoleniem, które może zmienić bieg historii i sprawić, by świat był miejscem przyjaznym do życia, a nie marną namiastką tego, co kiedyś mieliśmy.

Carl Slotte, dyrektor sprzedaży w Europie, tłumaczy, dlaczego potrzebujemy zmiany. „Przede wszystkim jestem dumny z pracy dla firmy Volvo CE, która stawia sobie ambitne i konkretne cele związane ze zrównoważonym rozwojem. Jesteśmy jednym z liderów branży, dlatego niesiemy na barkach szczególną odpowiedzialność. Nasze cele klimatyczne są jasne: od 2040 roku wszystkie pojazdy Volvo Group będą w 100% wolne od paliw kopalnych, a nasza emisja netto gazów cieplarnianych w łańcuchu wartości — zerowa”.

By umożliwiać i promować zmiany, Volvo CE rozpoczyna dziś nową kampanię marketingową pod hasłem „Tak zaczyna się zmiana”. Ta nowa strategia ma dwa cele. Po pierwsze, chcemy odgrywać wiodącą rolę we wprowadzaniu zmian w kluczowych obszarach, takich jak zrównoważony rozwój, elektromobilność i usługi, oraz zachęcić wszystkich naszych partnerów do zaangażowania się w tę inicjatywę. Drugim celem jest pokazanie klientom, w jaki sposób nasza oferta w tych trzech obszarach zmienia branżę, w której działamy — a by to osiągnąć, zamierzamy docierać do nich z tym przekazem równie skutecznie w świecie realnym, co wirtualnym. Na tym właśnie polega wielokanałowość.

W ubiegłym roku firma Volvo CE zapowiedziała nową wielokanałową strategię marketingową, dzięki której klienci, dealerzy i inni partnerzy będą mogli wchodzić z nami zarówno w fizyczne, jak i wirtualne interakcje. Choć wyzwania związane z tymi celami wymagają od nas ściślejszej i bardziej partnerskiej współpracy, z praktycznego i ekologicznego punktu widzenia nie ma sensu, by zawsze spotykać się osobiście. Dlatego też wkrótce uruchomimy nową świetną platformę wirtualną, która pozwoli naszym partnerom na wybieranie sposobu, w jaki chcą się z nami kontaktować. Przykładowo, nasza najważniejsza impreza służąca budowaniu relacji z klientami, czyli czerwcowe Dni Volvo w szwedzkiej miejscowości Eskilstuna, zyska zupełnie inny styl i charakter, a uczestnicy będą mogli wziąć w niej udział osobiście lub wirtualnie, by przekonać się, co mamy do zaoferowania. Uczestników czeka wyjątkowa mieszanka cyfrowych i fizycznych doświadczeń, których wątkiem przewodnim będą zrównoważony rozwój, elektromobilność i usługi.

Tak zaczyna się zmiana 03

Carl Slotte

Zrównoważony rozwój to nadrzędna wartość naszej strategii, a cele, które w niej ustanowiliśmy, opierają się na dowodach naukowych i stanowią fundament naszego dalszego rozwoju. Elektryfikacja to jeden z kluczy do dalszej eliminacji paliw kopalnych z branży, a Volvo CE oferuje obecnie najszerszy wybór kompaktowych maszyn elektrycznych. Ponadto mamy jasny plan ekspansji i zamierzamy wprowadzić do sprzedaży więcej maszyn elektrycznych — od tych kompaktowych po ciężki sprzęt. Kolejnym potwierdzeniem naszego zaangażowania w partnerstwo na rzecz elektryfikacji jest współpraca z organizatorami Mistrzostw Świata FIA w rallycrossie. Są one dla nas globalną platformą, na której możemy pokazać potencjał napędów elektrycznych w różnych gałęziach sektora.

Nasze usługi pozwalają klientom maksymalizować produktywność i efektywność wykonywanych robót. Niedawno na przykład uruchomiliśmy program ograniczenia emisji CO₂, który jest tylko jednym z oferowanych przez nas rozwiązań pomagających klientom zredukować ślad węglowy. Oprócz tego ciągle udoskonalamy nasze produkty i usługi.

Mamy realną szansę, by razem wprowadzić prawdziwe zmiany i stworzyć świat przyjazny do życia — dla nas, dla Siri, a także dla kolejnych pokoleń, klientów, dostawców i decydentów. Zróbmy to razem! Tak zaczyna się zmiana.

WIĘCEJ INFORMACJI

Anne Bast

Dyrektorka ds. marki, marketingu i komunikacji
Volvo Construction Equipment
Region sprzedaży: Europa / pozostałe kraje
E-mail: anne.bast@volvo.com
Tel.: +46735585906