Construction Equipment Polska
Ładowanie sprzętu budowlanego
Elektryczny sprzęt budowlany Volvo
Ładowanie sprzętu budowlanego

Optymalizacja dnia pracy dzięki naszym rozwiązaniom ładowania

Z odpowiednimi rozwiązaniami ładowania wykorzystanie pełnego potencjału elektrycznych maszyn budowlanych przez jak najdłuższy czas jest proste. W Volvo CE zapewniamy klientom łatwy dostęp do wielu różnych opcji ładowania sprzętu budowlanego. Wszystkie zostały opracowane z myślą o długotrwałej mocy i wydajności. Od jednofazowego ładowania nocnego za pomocą pokładowego przewodu do ładowania po przenośne i proste w obsłudze trójfazowe szybkie ładowarki – zapewniamy dostęp do wszystkich niezbędnych rozwiązań.

Akumulatorowe maszyny elektryczne mają wiele zalet – nie emitują żadnych spalin, pracują niemal bezgłośnie i otwierają nowe możliwości biznesowe, a ponadto zapewniają bardziej komfortowe i spokojne środowisko pracy. Można ich używać do wielu różnych zastosowań. Wiemy jednak, że nie ma dwóch identycznych zadań, dlatego często sposób, warunki i czas używania tych elektrycznych maszyn budowlanych różnią się w zależności do miejsca. Aby jak najlepiej wykorzystać zalety elektrycznego sprzętu budowlanego zasilanego akumulatorowo, kluczowe znaczenie ma planowanie z wyprzedzeniem i określenie swoich wymagań w celu używania optymalnych ładowarek.

Czas ładowania elektrycznej maszyny budowlanej zależy od rozwiązań ładowania i dostępnego źródła zasilania. Opracowaliśmy jednak łatwe w obsłudze rozwiązania ładowania, aby wyeliminować związane z tym problemy oraz zapewnić niezawodne i wydajne opcje ładowania sprzętu budowlanego odpowiednie praktycznie dla każdego placu budowy.

Kluczem do optymalizacji dnia pracy jest po prostu planowanie z wyprzedzeniem. To nowa metoda pracy, ale szybko do niej przywykniesz – wystarczy tylko uwzględnić w planach jedną lub dwie niewielkie zmiany. W Volvo CE znajdziesz odpowiednie rozwiązania ładowania. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jaka opcja najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, a następnie odkryj, jak zaplanować ładowanie w przypadku swojej działalności.

Pokaż więcej

Jakie rozwiązanie ładowania jest odpowiednie dla mnie? Wszystko zależy od maszyny elektrycznej i sposobu jej używania.

Kompaktowy sprzęt budowlany 48 V

Rozwiązania ładowania elektrycznego kompaktowego sprzętu budowlanego: EC18 Electric, ECR18 Electric, ECR25 Electric i L20 Electric, L25 Electric.

Rozwiązania ładowania sprzętu kompaktowego

Duży sprzęt budowlany 600 V

Rozwiązania ładowania do elektrycznego sprzętu budowlanego średniej wielkości: EC230 Electric i L120H Electric Conversion.

Rozwiązania ładowania do sprzętu średniej wielkości

Ładowanie sprzętu budowlanego stało się łatwe

Często maszyna może pracować przez cały dzień z pełną mocą i wydajnością potrzebną do wykonania zwykłych zadań bez konieczności ładowania. Jednak w przypadku bardziej wymagających zadań lub koparki bądź ładowarki kołowej średniej wielkości może być konieczne szybkie „okazjonalne ładowanie” podczas regularnych przerw. Gdy już wiesz, jakich ładowarek i jakiego zasilania potrzebujesz, jedyna różnica polega na tym, że trzeba uwzględnić ładowanie przy planowaniu dnia pracy, aby jak najlepiej dopasować je do harmonogramu przerw. Zalecamy po prostu planowanie z wyprzedzeniem i poznanie swojej maszyny, a wkrótce ten proces stanie się częścią codziennej rutyny.

Opcje ładowania najlepiej dopasowane do rodzaju prac

Jeśli używasz minikoparki lub kompaktowej ładowarki kołowej do bardzo ciężkich prac lub masz jeden z naszych większych elektrycznych pojazdów budowlanych, zalecamy zakup szybkiej ładowarki. A jeśli masz utrudniony dostęp do sieci elektrycznej lub nie masz go wcale, zalecamy używanie naszej przenośnej jednostki zasilającej i ładowanie większych maszyn elektrycznych bezpośrednio na placu budowy. Ta jednostka zasilająca umożliwia nawet ładowanie sprzętu budowlanego innych marek, a także innych typów pojazdów, w tym elektrycznych samochodów ciężarowych. Korzystając z zatwierdzonego przez ekspertów kalkulatora do planowania ładowania, znajdziesz najlepszą opcję dla siebie i poznasz porady dotyczące planowania ładowania podczas przerw oraz jego czasu trwania.

Kalkulator czasu pracy i ładowania

Co o naszych rozwiązaniach ładowania mówią operatorzy?

Planowanie ładowania z wyprzedzeniem

„Nie było absolutnie żadnych problemów z ładowaniem. Mamy ładowarkę podtrzymującą, którą ładujemy obie maszyny w nocy, a także szybką ładowarkę służącą do dodatkowego ładowania maszyn podczas przerw obiadowych. Wystarczy planować z wyprzedzeniem i wszystko idzie gładko”. David Gorman, lider zespołu kształtowania krajobrazu w ogrodzie botanicznym Eden Project w Wielkiej Brytanii.

Kształtowanie krajobrazu przy użyciu maszyn elektrycznych

Akumulator wystarcza na cały dzień

„Szczerze mówiąc, byłem sceptyczny i myślałem, że akumulator nie wytrzyma całego dnia, ale ładuje się naprawdę szybko. Można pracować cały dzień i wykonać wszystkie zadania. Gdybym miał wybierać, zdecydowanie wybrałbym maszynę elektryczną”. Richard Sjöblom, operator koparki EC230 Electric w firmie Skanska pracujący w Slakthusområdet.

Slakthusområdet

Ładowanie na stoku narciarskim

„Mamy tu dostęp do źródła energii i w każdej chwili możemy podłączyć do niego maszynę. Kolejną zaletą jest brak emisji spalin. To świetne”. Melchior Burlon, kierownik budowy w firmie Ghelma AG Baubetriebe, opowiada o ładowaniu koparki ECR25 Electric za pośrednictwem zasilania kolejki linowej Schilthorn.

Ładowanie na szczycie Schilthorn

Ładowanie to nie problem

„Moc maszyny bardzo mnie zaskoczyła. Ładowanie naprawdę nie stanowi żadnego problemu. Maszyna pracuje przez cały dzień bez dodatkowego ładowania. Po prostu otwieram pokrywę, podłączam wtyczkę i naciskam przycisk. Następnie zamykam pokrywę i odchodzę”. Amanda Sihvonen, operatorka koparki L25 Electric zajmująca się recyklingiem, ReTuna.

Sprzęt elektryczny w sektorze utylizacji odpadów i recyklingu

Ładowanie maszyny podczas regularnych przerw

Przejście na maszyny elektryczne nie jest trudne, wymaga tylko zmiany podejścia. Kluczem jest dobre planowanie. W przypadku normalnych zastosowań ładowanie w ciągu dnia nie będzie konieczne, a w przypadku cięższych zastosowań można po prostu ładować maszynę w trakcie przerw. Większość klientów może pracować przez cały dzień bez ładowania.

Jak często trzeba ładować?

Współpraca z Volvo Energy

Elektryfikacja wiąże się z nowymi obowiązkami, które traktujemy poważnie. Od optymalizacji akumulatorów i rozwiązań ładowania po ponowne wykorzystanie i recykling, aby jak najmniej odpadów trafiało na wysypisko. Chcemy dawać naszym akumulatorom drugie, a nawet trzecie życie. Właśnie tu z pomocą przychodzi Volvo Energy – najnowszy obszar działalności Volvo Group. Wspiera Volvo CE na różne sposoby, w tym w zakresie rozwoju infrastruktury ładowania i jednostek zasilających. Wspólnie angażujemy się w projekty służące badaniu rozwiązań dla zeroemisyjnych placów robót.

Dowiedz się więcej o Volvo Energy

Wszystko, co musisz wiedzieć o akumulatorach maszyn budowlanych

Do zasilania układów napędowych swoich maszyn elektrycznych Volvo CE stosuje różne typy akumulatorów litowo-jonowych. Typ akumulatora zależy od produktu i rynku. Przewiduje się, że żywotność akumulatorów maszyn kompaktowych będzie równa okresowi eksploatacji maszyn. Żywotność akumulatora zależy od wielu różnych czynników i jest wiele sposób, by ją przedłużyć.

Zalety elektrycznych maszyn budowlanych

Elektryczne maszyny budowlane Volvo CE umożliwiają pracę we wrażliwych środowiskach miejskich, a nawet wewnątrz budynków. Zapewniają wysoką wydajność przy niskim hałasie, mniejszym drganiom i braku emisji CO₂. Wierzymy, że są w stanie uczynić świat lepszym miejscem i pomóc w rozwoju działalności. Dowiedz się więcej o zaletach przejścia na sprzęt elektryczny.

Koparka EC230 Electric, Hongkong nocą, budowa torów
Rewolucja zaczyna się od elektryfikacji placu budowy

Kalkulator czasu pracy

Poznaj czas pracy elektrycznej maszyny budowlanej i jaką ładowarkę wybrać

Czas pracy

Kalkulator oszczędności kosztów energii

Dowiedz się, ile możesz zaoszczędzić, pozbywając się kosztów paliwa

Energia

Kalkulator oszczędności emisji CO₂

Przekonaj się, o ile mniejszy może być ślad węglowy

CO₂

Odpowiedzi na pytania dotyczące ładowania

Ile czasu wytrzymuje akumulator elektrycznej ładowarki kołowej? Ile trwa ładowanie akumulatora elektrycznej minikoparki? Jakie są dostępne opcje szybkiego ładowania? 

Mamy odpowiedzi na te pytania. Najpierw przeczytaj odpowiedzi na często zadawanie pytania lub skontaktuj się z lokalnym dealerem, aby dowiedzieć się więcej o tym, które rozwiązanie ładowania będzie odpowiednie do Twoich potrzeb.

Masz pytania na temat ładowania?

Jak ładować elektryczny pojazd budowlany

L20 Electric i L25 Electric

Jak ładować kompaktową ładowarkę kołową?

Jak ładować ładowarkę kołową
ECR25 Electric

Jak ładować minikoparkę przy użyciu szybkiej ładowarki?

Jak ładować koparkę
Planowanie ładowania

Jak zaplanować ładowanie w ciągu dnia pracy?

Jak zaplanować ładowanie