Construction Equipment Polska
Elektryczny sprzęt budowlany
Elektryczny sprzęt budowlany Volvo
Rewolucja zaczyna się od elektryfikacji placu budowy

Zeroemisyjny sprzęt budowlany

Elektryczny sprzęt budowlany może zrewolucjonizować metody pracy. Maszyny elektryczne wyróżniają się zerową emisją, wysoką wydajnością i cichą pracą, co czyni je idealnym partnerem, z którym każdy projekt budowlany będzie bardziej zrównoważony. Wymiana jednej maszyny budowlanej na elektryczną to dobry pierwszy krok w kierunku placów budowy niewykorzystujących paliw kopalnych. Nasze najlepsze w branży maszyny elektryczne i ładowarki są dostępne w różnych klasach wielkości i mogą pracować z pełną mocą w różnych obszarach, od budownictwa miejskiego i rozbiórek po kształtowanie krajobrazu i rolnictwo.

Oferujemy wszechstronną gamę elektrycznych maszyn budowlanych zasilanych przez wydajne akumulatory litowo-jonowe oraz szereg opcji ładowania do nawet najbardziej wymagających warunków pracy. Nasze niezawodne układy zasilania elektrycznego gwarantują optymalny czas pracy bez przestojów i wydajność wszystkich maszyn – od elektrycznych minikoparek i ładowarek po większe elektryczne pojazdy budowlane. Ciche, zeroemisyjne pojazdy budowlane przynoszą korzyści nie tylko środowisku, lecz także działalności. Wynika to z tego, że umożliwiają pracę tam, gdzie maszyny z silnikami wysokoprężnymi nie mają wstępu: w strefach niskiej emisji, środowiskach wrażliwych, wewnątrz budynków lub na obszarach miejskich w nocy. Nie tylko emitują mniej CO2, lecz także rzadziej wymagają konserwacji i generują mniejsze koszty eksploatacji niż ich tradycyjne odpowiedniki. Nasza czołowa technologia umożliwia transformację w kierunku dekarbonizacji. Nie moglibyśmy tego zrobić sami. Stale współpracujemy z dostawcami i klientami oraz dokładamy wszelkich starań, by przyśpieszyć ten proces. Ponadto rządy i gminy nakładają obowiązek uwzględniania w przetargach innowacji eliminujących paliwa kopalne, takich jak nasze. Jako ceniony partner w zakresie zelektryfikowanych placów budowy bez paliw kopalnych współpracujemy ze wszystkimi uczestnikami łańcucha dostaw, aby zapewnić kompleksowy ekosystem elektryczny. Oprócz produkowanych przez nas układów zasilania elektrycznego wymaga to także niezawodnej infrastruktury ładowania oraz solidnych ram prawnych i regulacji wspierających wdrażanie takich rozwiązań. W ten sposób tworzymy zeroemisyjne maszyny budowlane umożliwiające jak najbardziej zrównoważoną, wydajną i cichą pracę. W ramach tego pionierskiego podejścia do współpracy razem będziemy wyznaczali standardy branżowe w dążeniu do wyeliminowania emisji z placów budowy. Metody budowy w branży wymagają zmiany na lepsze. Nasze rozwiązania zasilane elektrycznie są oczywistym wyborem.

Pokaż więcej

Kalkulator czasu pracy

Poznaj czas pracy elektrycznej maszyny budowlanej i jaką ładowarkę wybrać

Kalkulator czasu pracy

Kalkulator oszczędności energii

Dowiedz się, ile możesz zaoszczędzić, pozbywając się kosztów paliwa

Oszczędność energii

Kalkulator oszczędności emisji CO₂

Przekonaj się, o ile mniejszy może być ślad węglowy

Oszczędność emisji CO₂

Elektryczny sprzęt budowlany

Budownictwo miejskie z elektryczną ładowarką kołową

Budownictwo miejskie

Brak emisji spalin przez elektryczne maszyny budowlane pozwala pracować nawet w strefach niskiej emisji. Ponadto za sprawą niemal bezgłośnej pracy można też pracować w nocy, nie przeszkadzając śpiącym mieszkańcom.

Budownictwo wewnętrzne z elektryczną minikoparką

Budownictwo wewnętrzne

Za sprawą zwartej konstrukcji nasze małe maszyny elektryczne doskonale sprawdzają się podczas wewnętrznych prac budowlanych i rozbiórkowych. Są bardzo zwrotne, więc mogą pokonywać ciasne zakręty, ułatwiają pracę w ograniczonej przestrzeni i nie emitują szkodliwych spalin.

Kształtowanie krajobrazu

To niesamowite, co można osiągnąć, pracując w harmonii z naturą, a nie przeciwko niej. Zeroemisyjny elektryczny sprzęt budowlany to rewolucja w obszarze kształtowania krajobrazu – eliminuje szkodliwy wpływ na osoby pracujące na placu budowy i na wrażliwe rośliny.

Kształtowanie krajobrazu
Praca elektryczną minikoparką w sektorze usług publicznych

Usługi publiczne

Nasz elektryczny sprzęt budowlany jest idealnym wyborem dla przedsiębiorstw energetycznych nastawionych na realizację projektów w bardziej zrównoważony sposób. Wyróżnia się niskimi kosztami eksploatacji, wysoką mocą i niezbędną wydajność, przyczyniając się przy tym do ochrony środowiska.

Ładowanie elektrycznej minikoparki przy użyciu szybkiej ładowarki
Naładuj akumulatory i ruszaj do pracy
Ładowanie sprzętu budowlanego

Moc partnerstwa

Opracowywanie elektrycznego sprzętu budowlanego i rozwiązań w zakresie ładowania to tylko jeden z elementów układanki. By stworzyć lepszą przyszłość i osiągnąć zrównoważoną transformację, musimy działać ramię w ramię. Dlatego jesteśmy niezbędnym partnerem miast, rządów i gmin, pomagając im w realizacji celów związanych z dekarbonizacją. Każdy ma swój udział w dążeniu do stabilnej i efektywnej przyszłości bez paliw kopalnych.

Wyznaczając standardy dla niskoemisyjnych placów budowy, nie tylko pomagamy w realizacji celów klimatycznych, lecz również tworzymy bardziej harmonijne środowiska dla osób mieszkających i pracujących w pobliżu.

Nasze partnerstwo

Ekonomiczna budowa

Koszt początkowy maszyny elektrycznej to nie jedyna oszczędność – zapewnia również niższy całkowity koszt posiadania oraz niższe koszty energii, serwisowania i konserwacji. Przejście na sprzęt elektryczny przekłada się na oszczędność pieniędzy. Najistotniejsza jest różnica kosztów paliwa i energii elektrycznej, która w przyszłości prawdopodobnie będzie jeszcze większa.

Oszczędność energii

Klienci używający elektrycznych maszyn budowlanych

Przenoszenie materiałów elektryczną ładowarką kołową

Przenoszenie materiałów

Maszyny elektryczne doskonale nadają się do przenoszenia materiałów. Nie odstają mocą od maszyn z silnikami wysokoprężnymi i umożliwiają transport różnych materiałów – palet, ziemi lub żwiru – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, przy użyciu różnego osprzętu.

Rolnictwo

Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój są kluczowe dla klientów z branży rolniczej. Dlatego wielu z nich wybiera nasze zeroemisyjne pojazdy budowlane, by prowadzić działalność bez szkodliwego wpływu na zwierzęta gospodarskie.

Rolnictwo

Utylizacja odpadów i recykling

Nasze wydajne elektryczne maszyny budowlane pomagają klientom z sektora utylizacji odpadów i recyklingu w realizacji ich wizji gospodarki o obiegu zamkniętym. Pomagają obniżyć koszty i emisję dwutlenku węgla, a dzięki dużej wszechstronności sprawdzają się przy wielu różnych zadaniach.

Utylizacja odpadów i recykling

Rekreacja

Zeroemisyjny sprzęt budowlany przynosi korzyści środowisku, biznesowi i społeczeństwu. Wyobraź sobie ciche maszyny elektryczne pracujące w pobliżu atrakcji turystycznych, na przykład w ośrodkach narciarskich i parkach narodowych.

Rekreacja

Dlaczego warto wybrać elektryczny sprzęt budowlany?

Odpowiedź jest prosta: ponieważ oferujemy rozwiązania spełniające wymagania nowoczesnego placu budowy. Niższy poziom hałasu podczas pracy i znacznie mniejsza emisja CO2 pozwalają zachować zgodność z rygorystycznymi przepisami w zakresie ochrony środowiska bez uszczerbku na wydajności.

Dodatkowo rozszerzają zakres godzin i miejsc pracy. Nasze rozwiązania elektryczne – od sprzętu kompaktowego po większe maszyny średniej wielkości – otwierają przed firmą zupełnie nowe możliwości. Są niezwykle wszechstronne i umożliwiają pracę tam, gdzie nie można używać maszyn z silnikami wysokoprężnymi – wewnątrz budynków, w nocy bądź na terenach objętych ograniczeniami hałasu lub emisji, a także w pobliżu zwierząt gospodarskich.

Sceptyczny operator

Masz pytania na temat elektrycznego sprzętu budowlanego i ładowania?

Zamierzasz zaplanować zeroemisyjny plac budowy? Masz pytania na temat ładowania? A może masz wątpliwości, jaki jest czas pracy elektrycznego pojazdu budowlanego? Chętnie pomożemy. Zobacz odpowiedzi na często zadawane pytania lub skontaktuj się z nami bezpośrednio.

Kształtowanie krajobrazu – elektryczna minikoparka
Zalety i praca
Minikoparka EC18 Electric

Cichy plac budowy

Pracy naszych elektrycznych maszyn budowlanych nie towarzyszy męczący warkot silnika. Koniec z bólem głowy — pracuj w ciszy i przyjemnej atmosferze ze współpracownikami.

Odgłosy natury

Brak emisji

Świat bez szkodliwych emisji to lepszy świat dla nas wszystkich. Nasze elektryczne maszyny budowlane nie emitują spalin, więc mogą bez problemu pracować praktycznie wszędzie — nawet w pomieszczeniach.

Zalety elektrycznego sprzętu budowlanego

Łatwe ładowanie

Zasilanie akumulatorowe umożliwiające całodniową pracę w większości zastosowań poszerza horyzonty. W razie potrzeby szybkiego ładowania klienci mogą krótko doładowywać maszyny podczas przerw w pracy.

Rozwiązania ładowania

Sprawdzona technologia Volvo

Nasze elektryczne maszyny budowlane są oparte na sprawdzonej technologii Volvo, dopracowanej do perfekcji przez kilkadziesiąt lat innowacji. Gdy dodamy do tego zalety przejścia na sprzęt elektryczny, uzyskujemy komfortowe i bardziej zrównoważone środowisko pracy operatora. Przykładowo silnik elektryczny generuje mniej drgań i zapewnia bardziej precyzyjną obsługę funkcji hydraulicznych.