Construction Equipment Polska

Kalkulator oszczędności kosztów energii

Czy wiesz, że eksploatacja elektrycznej maszyny budowlanej tak naprawdę jest tańsza niż jej odpowiednika z silnikiem wysokoprężnym? Biorąc pod uwagę, że w najbliższych latach różnica cen oleju napędowego i energii elektrycznej będzie jeszcze większa, maszyny elektryczne są mądrym wyborem nie tylko z perspektywy ochrony środowiska, lecz także z perspektywy biznesowej. Do tego dochodzą inne korzyści w postaci niższych kosztów konserwacji, niższego poziomu hałasu i emisji CO2 oraz poprawy środowiska dla operatora i osób pracujących w pobliżu maszyny.

Eksploatacja koparek elektrycznych jest tańsza

Koparka elektryczna daje znacznie więcej możliwości przy cenie równej maszynie napędzanej silnikiem wysokoprężnym. Chodzi o to, by pracować mądrzej, a nie ciężej. Niższe koszty eksploatacji czynią koparki elektryczne znacznie lepszym wyborem do pracy tam, gdzie liczą się oszczędności. Aby poznać faktyczne oszczędności, wystarczy wprowadzić poniżej wymagania.

Ile można zaoszczędzić, używając ładowarki elektrycznej?

W obliczu rosnących cen paliw elektryczna ładowarka kołowa może przynieść duże oszczędności, ponieważ potrzebuje prostego zasilania z sieci elektrycznej zamiast drogiego oleju napędowego. Gdy tylko operator przerwie pracę, silniki elektryczne wyłączą się, aby nie przedłużać niepotrzebnie ich działania. Nie trudno zatem sobie wyobrazić, jak dużo można zaoszczędzić w trakcie realizacji całego projektu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oszczędzaniu kosztów energii?

Chcesz dowiedzieć się, jakie oszczędności w projekcie budowlanym może przynieść używanie maszyn elektrycznych? Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z lokalnym dealerem.

Mniej czasu na serwisowanie przekłada się na dłuższy czas pracy bez przestojów

W przeciwieństwie do maszyn z silnikami wysokoprężnymi, maszyny elektryczne nie generują kosztów związanych z obsługą serwisową silnika. Nie trzeba wymieniać oleju silnikowego ani filtrów silnika. Uważamy również, że okres eksploatacji podzespołów zasilanych elektrycznie z akumulatorów powinien być taki sam jak w konwencjonalnych maszynach z silnikami wysokoprężnymi, a nawet dłuższy. Wszystko to przekłada się na dłuższy czas pracy bez przestojów na placu budowy i mniej czasu w serwisie.

Kalkulator czasu pracy

Poznaj czas pracy elektrycznych maszyn budowlanych i jaką ładowarkę wybrać

Czas pracy

Korzyści

Odkryj korzyści, jakie przynosi wybór elektrycznej maszyny budowlanej

Korzyści

Kalkulator oszczędności emisji CO₂

Przekonaj się, o ile mniejszy może być ślad węglowy

CO₂

Oszczędności kosztów w sektorze kształtowania krajobrazu

Mówiąc o mniejszych kosztach energii dzięki naszym rozwiązaniom zeroemisyjnym, mówimy to z doświadczenia. Używaliśmy minikoparki ECR25 Electric i kompaktowej ładowarki kołowej L25 Electric do prac związanych z kształtowaniem krajobrazu w słynnej atrakcji turystycznej Eden Project w Kornwalii w Wielkiej Brytanii. Wybór maszyn elektrycznych nie tylko okazał się bardziej ekologiczny – z korzyścią zarówno dla ludzi, jak i roślin – ale także przełożył się na zmniejszenie kosztów energii o 73% i emisji CO2 aż o 3 tony podczas tego trzymiesięcznego projektu.

Oszczędności kosztów energii w ogrodzie Eden

Oszczędności kosztów w sektorze utylizacji odpadów i recyklingu

Użytkowanie naszej koparki ECR25 Electric do prac związanych z utylizacją odpadów i recyklingiem pozwoliło jednej z czołowych europejskich firm działających w tym sektorze – Stena Recyling – zmniejszyć emisję CO2 o około 21 ton w ciągu roku. To przełożyło się również na oszczędność rocznych kosztów energii na poziomie około 83%. To duży zysk zarówno dla środowiska, jak i dla naszego klienta. Nasza maszyna elektryczna wymagająca przerw tylko na szybkie ładowanie okazała się przydatnym narzędziem do bardziej zrównoważonej pracy z wyższą wydajnością. Zeroemisyjna praca doskonale wpisuje się również w zobowiązanie branży recyklingu do stosowania praktyk gospodarki o obiegu zamkniętym.

Oszczędność kosztów
Zeroemisyjny sprzęt budowlany
Zeroemisyjny sprzęt budowlany
Dlaczego warto postawić na maszyny elektryczne?