Construction Equipment Polska
Kształtowanie krajobrazu przy użyciu maszyn elektrycznych
Elektryczny sprzęt budowlany Volvo
Kształtowanie krajobrazu przy użyciu maszyn elektrycznych

Idealny partner do elektryfikacji kształtowania krajobrazu

Zakładanie ogrodu oznacza wiarę w jutro. To samo tyczy się przejścia na maszyny elektryczne. Elektryczny sprzęt budowlany doskonale sprawdza się przy zrównoważonym kształtowaniu krajobrazu i ogrodnictwie w środowiskach wrażliwych. Dzięki zerowej emisji, niskiemu hałasowi oraz wygodniejszej i spokojniejszej pracy chronią piękno otaczającej nas natury – w ciszy pracując przy utrzymywaniu świata przyrody bez szkodliwych zanieczyszczeń.

Kształtowanie krajobrazu polega na tworzeni życia i piękna bez szkodliwego wpływu. Wymaga ostrożności i jak najmniejszego śladu węglowego. Dlatego też nasze elektryczne maszyny kompaktowe są idealnym rozwiązaniem do robót ziemnych i wykopów, przenoszenia roślin czy utrzymywania roślin okrywowych. Zerowa emisja ma ogromne znaczenie dla zdrowia ludzi i jakości powietrza, którym oddychamy, a do tego przyczynia się do ochrony delikatnych roślin. Ponadto praca tych maszyn nie przeszkadza ludziom w obcowaniu z naturą. Możemy się z nią zjednoczyć, zmniejszając nasz wpływ na środowisko. Dlatego nasze elektryczne pojazdy budowlane pracują przy wielu różnych zastosowaniach w sektorze kształtowania krajobrazu – od parków narodowych i pięknych terenów po centra miast i atrakcje turystyczne. Nasz cichy i wszechstronny elektryczny sprzęt budowlany spełnia wszystkie wymagania w zakresie budowy lub utrzymania takich środowisk ekologicznych – zarówno w miastach, jak i poza nimi. Nie generuje zanieczyszczeń ani nadmiernego hałasu i zapewnia optymalną wydajność do bardziej zrównoważonego kształtowania krajobrazu. Przykładowo nasza praca w ogrodzie botanicznym Eden Project w Kornwalii jest świadectwem tego, co można osiągnąć, pracując w harmonii z naturą, a nie przeciwko niej. Podobnie, gdy otrzymaliśmy zadanie modernizacji górskiej trasy rowerowej dla firmy SkiStar w Szwecji lub przebudowy jednej z najdłuższych i najbardziej stromych tras kolejki linowej na świecie, wiedzieliśmy, że nasze elektryczne maszyny budowlane poradzą sobie z tymi wyzwaniami.

Pokaż więcej

Kształtowanie krajobrazu przy użyciu maszyn elektrycznych w ogrodzie Eden Project

Tę atrakcję turystyczną w sercu Kornwalii w Wielkiej Brytanii, której kopuły skrywają oszałamiające biomy odzwierciedlające naturalne regiony Amazonii i Morza Śródziemnego, odwiedza 600 000 osób rocznie, a jej misją jest ochrona środowiska. Nie ma lepszego sposobu na przyśpieszenie zmian w sektorze kształtowania krajobrazu niż pokazanie zrównoważonych działań w znanym na całym świecie miejscu, takim jak Eden, które gościło Jej Wysokość Królową Elżbietę II, światowych przywódców G7 i znicz olimpijski. Było to idealne miejsce na zaprezentowanie możliwości naszych bezemisyjnych elektrycznych maszyn budowlanych w dążeniu do wyeliminowania emisji w tym sektorze.

Odpowiednie do kształtowania krajobrazu wewnątrz i na zewnątrz

Nasza kompaktowa ładowarka kołowa L25 Electric i minikoparka ECR25 były używane do wielu różnych prac podczas tworzenia nowej szkółki ogrodniczej, zarówno wewnątrz słynnych na całym świecie biomów, jak i na zewnątrz. Operatorzy byli pod wrażeniem płynnej pracy i szybkiego reagowania tych maszyn w bardzo wrażliwym środowisku. Nie emitując spalin ani hałasu, zapewniały one ochronę delikatnej roślinności i nie były uciążliwe dla ludzi w okolicy. Spośród wielu różnorodnych zadań, do których były używane, można wymienić na przykład budowę szkółki ogrodniczej o powierzchni 10 000 metrów kwadratowych wraz z kształtowaniem krajobrazu na zewnątrz, a także prowadzenie prac naprawczych i konserwacyjnych oraz przenoszenie materiałów na rozległym terenie tego przyrodniczego obiektu turystycznego.

Dobre dla natury i działalności

W ciągu zaledwie trzech miesięcy nasze elektryczne maszyny budowlane przyczyniły się do zmniejszenia emisji CO₂ o trzy tony i zużycia energii o blisko 2000 kWh. To najlepszy dowód na to, jak duże znaczenie ma elektromobilność w przekształcaniu sektora kształtowania krajobrazu. Maszyny wykazały się wysoką wszechstronnością, umożliwiając szybkie i precyzyjne wykonanie prac, a przy tym zapewniając dodatkowe oszczędności kosztów i korzyści z perspektywy zrównoważonego rozwoju. Zarząd ogrodu botanicznego Eden Project kładzie duży nacisk na zróżnicowane metody pracy w harmonii z naturą – w tym zmniejszenie zużycia energii, wytwarzanie gleby z odpadów pochodzących z recyklingu i zaopatrzenie z lokalnych źródeł. Dlatego też wybór elektrycznych maszyn budowlanych był oczywisty.

O ile można zmniejszyć emisję CO₂?
Elektryczna minikoparka wewnątrz
Kształtowanie krajobrazu w ogrodzie Eden
Zobacz elektryczny sprzęt budowlany w akcji

Utrzymywanie równowagi w przyrodzie

„Większość ludzi chce postępować właściwie. Pokazując naszymi działaniami, że możemy pozytywnie wpływać na przyszłość, wzajemnie się motywujemy do zmiany sposobu postępowania”.

Sir Tim Smit, wiceprezes wykonawczy i współzałożyciel Eden Project

Elektryczna kompaktowa ładowarka kołowa pracująca w parku

Parki i tereny rekreacyjne

Za sprawą niemal bezgłośnej pracy, precyzyjnego sterowania funkcjami hydraulicznymi i nadzwyczajnej wydajności nasze elektryczne maszyny budowlane nie mają sobie równych podczas prac w parkach. Nie tylko przecierają szlak ku bardziej ekologicznej przyszłości, lecz także pomagają gminom w spełnianiu coraz bardziej rygorystycznych wymogów w zakresie zmniejszania emisji – wszyscy na tym zyskują.

Elektryczna kompaktowa ładowarka kołowa podczas prac ogrodowych

Kształtowanie krajobrazu miejskiego

Za sprawą niewielkich rozmiarów niektóre z naszych elektrycznych pojazdów budowlanych idealnie nadają się do prac w centrach miast – szczególnie, gdy wykonawca muszą zmniejszyć emisje dwutlenku węgla i hałas ze względu na zdrowie i samopoczucie osób mieszkających i pracujących w pobliżu.

Elektryczna kompaktowa ładowarka kołowa w ogrodzie zoologicznym

Praca w pobliżu zwierząt

Nasze niemal bezgłośne, zeroemisyjne maszyny budowlane to idealny wybór w trosce o dobro i mniejszy stres zwierząt gospodarskich lub w ogrodach zoologicznych. Do takich szczególnych miejsc pracy potrzeba maszyn radzących sobie z różnymi zadaniami przy zachowaniu jak największej dbałości o środowisko.

Kształtowanie krajobrazu przy użyciu maszyn elektrycznych na wystawie Chelsea Flower Show

Nagradzane ogrody

Artyści kształtujący krajobraz zrównoważonego ogrodu pokazowego na wystawie RHS Chelsea Flower Show w Wielkiej Brytanii wybrali elektryczne maszyny budowlane Volvo, aby generować jak najmniej zanieczyszczeń. Efekt? Wygrana i pokaz zrównoważonego sprzętu budowlanego w akcji.

Kalkulator czasu pracy

Poznaj czas pracy elektrycznej maszyny budowlanej i jaką ładowarkę wybrać

Czas pracy

Kalkulator oszczędności energii

Dowiedz się, ile możesz zaoszczędzić, pozbywając się kosztów paliwa

Energia

Kalkulator oszczędności emisji CO₂

Przekonaj się, o ile mniejszy może być ślad węglowy

CO₂

Zrównoważone budownictwo ośrodków sportów zimowych

Zmiany klimatyczne mają wpływ niemal na wszystkie aspekty naszego życia. Wdrażanie bardziej zrównoważonych metod i narzędzi pracy przestało być domeną „niszowych” inicjatyw, a stało się obiektywną koniecznością. Wiele firm, a wśród nich SkiStar, potrzebuje śniegu do prowadzenia działalności rekreacyjnej, ale rosnące temperatury przynoszą ośrodkom sportów zimowych liczne problemy. Śniegu jest coraz mniej, a cała branża musi wybierać nowe priorytety. Dlatego dostarczając elektryczny sprzęt budowlany – wspólnie z naszymi przyjaciółmi w Volvo Trucks – zapewniamy bardziej ekologiczne metody budowy i utrzymania w tych cennych środowiskach.

Zrównoważone budownictwo firmy SkiStar

Nasza transformacja elektryczna osiąga nowe szczyty

Duże wysokości mogą stanowić wyzwanie dla silników wysokoprężnych. W takich warunkach mają gorsze osiągi, emitują więcej zanieczyszczeń i pojawiają się poważne problemy z ich niezawodnością. Idealnym rozwiązaniem do pracy w warunkach rozrzedzonego powietrza są właśnie maszyny elektryczne. Minikoparka ECR25 Electric pracowała z najwyższą wydajnością w jednym z najbardziej wymagających miejsc na świecie – na szczycie Schilthorn w Szwajcarii położonym na wysokości 2970 metrów. Była używana do budowy nowej kolejki linowej z podnóża góry aż na szczyt i tworzenia fundamentów pod nową górną stację w popularnym ośrodku narciarskim.

Kształtowanie krajobrazu przy użyciu maszyn elektrycznych w Schilthorn
Elektryczna kompaktowa ładowarka kołowa w wąskiej przestrzeni
Zeroemisyjny sprzęt budowlany
Dlaczego warto postawić na maszyny elektryczne?

Elektryczny sprzęt budowlany: oczywisty wybór

Odpady i recykling

Bezemisyjne maszyny budowlane w gospodarce o obiegu zamkniętym

Realizując strategię przejścia na gospodarkę o bardziej zamkniętym obiegu, nasz klient zdecydował się na ładowarkę kołową L25 Electric. Ta maszyna elektryczna przyczyniła się do obniżenia kosztów i emisji dwutlenku węgla w zakładach utylizacji odpadów i recyklingu w Szwecji.

L25 Electric w centrum ReTuna
Rolnictwo

Zróżnicowane rolnictwo wymaga innowacyjnych rozwiązań

Nasza klientka z farmy Walden Hill wprowadza zrównoważone rozwiązania do każdego aspektu swojej działalności i życia. Dlatego do swoich zadań na farmie w Massachusetts wybrała wszechstronną, wydajną, zeroemisyjną i niemal bezgłośną koparkę ECR25 Electric.

ECR25 Electric na farmie Walden Hill
Usługi publiczne

Do budowy infrastruktury elektrycznej musimy używać rozwiązań elektrycznych

Infrastruktura ładowania pojazdów elektrycznych ma kluczowe znaczenie dla powodzenia naszej zrównoważonej transformacji. Dlatego do budowania stacji ładowania i tworzenia zrównoważonej przyszłości w bardziej zrównoważony sposób od samego początku warto używać elektrycznego sprzętu budowlanego.

Prace elektroenergetyczne