Construction Equipment Polska

Kalkulator oszczędności emisji CO₂

Elektryczne maszyny budowlane są idealnym rozwiązaniem pomagającym klientom w stawianiu czoła najtrudniejszemu wyzwaniu: zmniejszaniu śladu węglowego. Chociaż korzyści dla środowiska są bezdyskusyjne, ciężko jest przełożyć je na konkretne liczby. Korzystając jednak z naszego kalkulatora oszczędności emisji CO2, możemy podać orientacyjne oszczędności, jakie przyniesie wybranie jednego z naszych elektrycznych rozwiązań budowlanych.

Chcesz zmniejszyć emisję CO₂ w projektach?

Jest wiele powodów, dla których warto wybrać maszynę zasilaną elektrycznie. Eliminując konieczność zasilania sprzętu budowlanego paliwami kopalnymi, eliminujesz emisję spalin. Możliwość pracy w miejscach, gdzie maszyny z silnikami wysokoprężnymi nie mają wstępu – na przykład w strefach niskiej emisji lub wewnątrz budynków – to nie jedyna korzyść. Zmniejszenie emisji CO2 zapewnia także bardziej zrównoważone i komfortowe warunki pracy.

Musisz osiągnąć zerową emisję netto przed 2030 rokiem?

Wielu naszych klientów dąży do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2050 roku – przy czym do 2030 roku muszą już znacznie zmniejszyć emisję. Nasze elektryczne pojazdy budowlane i rozwiązania ładowania mogą pomóc sprawnie i efektywnie osiągnąć założone cele. Teraz, mając do dyspozycji nasz kalkulator oszczędności emisji CO2, możesz poznać rzeczywiste wartości tych oszczędności, aby podejmować właściwe działania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o elektrycznym sprzęcie budowlanym i śladzie węglowym?

Planujesz zeroemisyjny plac budowy? Czy masz przyjęte cele oparte na podstawach naukowych (Science Based Targets)? Zastanawiasz się, jak zmniejszyć ślad węglowy? Skontaktuj się z lokalnym dealerem, aby porozmawiać o tym, jak maszyny elektryczne mogą pomóc w osiągnięciu celów.

Dążenie do zerowej emisji netto w ramach celów opartych na podstawach naukowych

Jako jedna z pierwszych firm przystępujących do inicjatywy celów opartych na podstawach naukowych – Science Based Targets initiative (SBTi), Volvo CE dąży do osiągnięcia zerowej emisji gazów cieplarnianych netto w łańcuchu wartości do 2040 roku, a do 2030 roku chcemy znacznie zmniejszyć emisję. Dokładamy wszelkich starań, by osiągnąć ten kamień milowy dekadę wcześniej niż pozostałe firmy na rynku, aby umożliwić naszym klientom realizację ich celów do 2050 roku. Dlatego wiemy, jak ważne strategicznie jest zrozumienie ogólnego wpływu na emisję CO2, a także uzyskiwanych oszczędności, aby osiągnąć cele klimatyczne.

Czym są cele oparte na podstawach naukowych?

Kalkulator czasu pracy

Poznaj czas pracy elektrycznych maszyn budowlanych i jaką ładowarkę wybrać

Czas pracy

Korzyści

Odkryj korzyści, jakie przynosi wybór elektrycznej maszyny budowlanej

Korzyści

Kalkulator oszczędności energii

Dowiedz się, ile możesz zaoszczędzić, pozbywając się kosztów paliwa

Energia.

Zmniejszanie śladu węglowego w sektorze energetycznym

Wspólne dążenie do zmniejszenia śladu węglowego podczas budowy stacji ładowania pojazdów elektrycznych zaowocowało wysokimi oszczędnościami emisji dwutlenku węgla. Jedno z największych w Szwecji przedsiębiorstw energetycznych – Vattenfall – wybrało maszyny elektryczne do budowy 64 stacji ładowania pojazdów EV. Maszyny Volvo L25 Electric i ECR25 Electric pozwoliły zrealizować prace w ramach tego 11-tygodniowego projektu w zrównoważony sposób, zmniejszając przy tym emisję CO2 o 3000 kg.

Mniejsza emisja CO₂ w ramach projektu firmy Vattenfall

Największy w Szwecji plac budowy bez paliw kopalnych

Rozpoczęta w 2022 roku transformacja 100-letniej dzielnicy przetwórstwa mięsnego w samym sercu Sztokholmu wyznaczyła dla placów budów nowe standardy w zakresie odchodzenia od paliw kopalnych. Do czasu zakończenia tego projektu urbanistycznego obejmującego budowę 3000 domów i 14 000 miejsc pracy przewiduje się zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 2000 ton. To po części zasługa naszej średniej wielkości koparki EC230 Electric. Odpowiada to 35 samochodom ciężarowym jeżdżącym osiem godzin dziennie przez rok.

Plac budowy bez paliw kopalnych
Zeroemisyjny sprzęt budowlany
Zeroemisyjny sprzęt budowlany
Dlaczego warto postawić na maszyny elektryczne?