Volvo Maszyny Budowlane Polska
Volvo machine operator training

Szkolenie dla operatorów maszyn

Większe możliwości

Szkolenie dla operatorów maszyn

Szkolenie dla operatorów maszyn to doskonały kurs dla osób, które chcą wiedzieć więcej o maszynach Volvo, poznać bezpieczne metody pracy i odkryć sposoby na zminimalizowanie zużycia sprzętu. Dzięki przejściu szkolenia operator pracuje efektywniej, a koszty i liczba przestojów spadają.

Korzyści dla Ciebie

Większe bezpieczeństwo pracy

Szkolenie umożliwia operatorom ciągłe doskonalenie swoich umiejętności i metod pracy, co ułatwia obniżenie ryzyka incydentów i wypadków.

Redukcja kosztów i mniejsze zużycie

Szkolenie uczy, jak zapobiegać zbędnemu obciążaniu maszyny, co minimalizuje jej zużycie i prowadzi do redukcji kosztów.

Wyższa produktywność

Dzięki dobrej znajomości różnych inteligentnych rozwiązań i funkcji, w które są wyposażone maszyny Volvo, operatorzy mogą korzystać z ich pełnego potencjału.

Mniej przestojów.

Mniej przestojów Prawidłowa eksploatacja maszyny pozwala utrzymać ją w dobrym stanie i redukuje ryzyko nieplanowanych przestojów, wydłużając przy tym cykl eksploatacyjny maszyny i zwiększając jej wartość odkupu.

Większe zadowolenie operatora

Potwierdzono, że szkolenie powoduje wzrost zadowolenia operatorów z pracy, dzięki czemu są szczęśliwsi i bardziej produktywni. Przykładanie wagi do rozwoju pracowników pomaga też w przyciąganiu do firmy utalentowanych operatorów.

Jak to działa

Szkolenie dla operatorów maszyn łączy teorię z praktyką i uwzględnia potrzeby Twoich operatorów oraz wymogi charakterystyczne dla Twojej działalności.

Najpierw teoria...
 • Szkolenie zaczyna się w sali, w której uczestnicy zapoznają się z materiałami wideo, toczą grupowe dyskusje i przysłuchują się prezentacjom naszych profesjonalnych trenerów na takie tematy, jak:
 • Znaczenie operatora
 • Bezpieczeństwo miejsca pracy
 • Zapoznanie z maszyną
 • Najlepsze techniki pracy
  • Wskaźniki i elementy sterujące
  • Cechy i funkcje
  • Bezpieczna eksploatacja
  • Wskazówki i porady
... a później praktyka

Po zajęciach w sali uczestnicy przechodzą do części realizowanej w terenie, podczas której w praktyce testują zdobytą wiedzę. Najpierw przeprowadzamy ogólne zapoznanie z maszyną, a potem uczestnicy siadają za jej sterami, by zmierzyć się z zadaniami i wypróbować liczne funkcje maszyny.Nasz profesjonalny trener monitoruje postępy kursantów podczas wykonywania zadań i na bieżąco komentuje ich poczynania, a także podpowiada im lepsze rozwiązania. Taką sesję praktyczną można przeprowadzić, korzystając z gotowych ćwiczeń, lub w czasie codziennej pracy operatora, podczas której asystuje mu instruktor.

Inteligentne narzędzia szkoleniowe

Dealerzy Volvo oferują wiele różnych inteligentnych rozwiązań, które pomagają w realizacji programu szkoleniowego i utrwalaniu zdobytej wiedzy.
Poniżej znajdziesz kilka przykładów.

Zaawansowane symulatory szkoleniowe

Przy użyciu nowoczesnego symulatora Volvo praktyczne części Szkolenia dla operatorów maszyn można przeprowadzić zawsze — niezależnie od warunków pogodowych i dostępności maszyn.

Symulatory Volvo są dostępne w konfiguracjach zarówno z koparką, ładowarką kołową, jak i wozidłem przegubowym, dzięki czemu dokładnie odtwarzają rzeczywiste warunki miejsca pracy i obsługi maszyny, umożliwiając operatorowi odbycie ćwiczeń w autentycznym środowisku. Podczas korzystania z symulatora efektywność i produktywność operatora są szczegółowo mierzone, co pozwala śledzić jego wyniki i monitorować postępy.

Raporty Insight Report

Raporty Insight są generowane przy użyciu systemu telematyki CareTrack i mogą być doskonałym wsparciem w toku szkolenia operatora. Kompleksowy zestaw raportów dostarcza informacji o stanie, sprawności i produktywności maszyn Volvo, w przejrzysty sposób pokazując operatorowi, w jaki sposób jego metody pracy wpływają na wydajność maszyny.

Volvo — wyszukiwarka dealerów — strona główna
Udoskonal swoją firmę

Porozmawiajmy o tym, jak możemy Ci pomóc.

Kontakt do nas