Construction Equipment Polska

Volvo CE wprowadza innowacyjny tryb podnoszenia dla wielofunkcyjnego wysięgnika Multi Demolition

Większa elastyczność, mniejsza emisja CO2 i niższe całkowite koszty posiadania: takie korzyści wynikają ze stosowania nowego trybu podnoszenia dla wielofunkcyjnego wysięgnika Multi Demolition, opracowanego specjalnie dla maszyn z rodziny Volvo High Reach firmy Volvo Construction Equipment (Volvo CE).

Volvo CE od dawna posiada w ofercie maszyny stworzone z myślą o potrzebach branży wyburzeniowej. Choć specjalistyczne maszyny doskonale sprawdzają się w pracach wyburzeniowych, ich przeznaczenie sprawia, że nie są odpowiednie do innych zadań w ramach tego samego projektu. 

Biorąc to pod uwagę, firma Volvo CE zaprojektowała i zbudowała innowacyjne rozwiązanie do podnoszenia części wielofunkcyjnych maszyn wyburzeniowych. Korzystając z niego, klienci mogą obniżyć ponoszone całkowite koszty użytkowania, zaoszczędzić czas, zyskać większą elastyczność oraz zmniejszyć swój ślad węglowy — co ma szczególne znaczenie wobec wysokich cen paliw i powszechnego zainteresowania redukcją emisji CO2.

Wysoki zasięg przy niskim TCO i zużyciu paliwa

Tryb podnoszenia dla wielofunkcyjnego wysięgnika Multi Demolition może być dodany jako opcja fabryczna do dowolnej koparki z serii EC High Reach, EC380E HR, EC480E HR lub EC750E HR, przy czym każda z tych maszyn już wcześniej mogła być konfigurowana do pracy z różnymi przedłużeniami i wysięgnikami do szerokiej gamy zastosowań.

Nowy tryb podnoszenia dla wielofunkcyjnego wysięgnika Multi Demolition sprawia, że maszyny z serii E znajdą zastosowanie nie tylko w samym procesie wyburzania, lecz także posłużą do transportu innego sprzętu na miejsce robót. Dzięki nowemu rozwiązaniu klient może używać maszyny wyburzeniowej jako bezpiecznego środka do przenoszenia części — takich jak łączniki do osprzętu, wysięgniki do kopania i operowania na dużej wysokości — z przyczepy na podłoże, tak by można je było bezpiecznie zamontować na maszynie.Martijn Donkersloot, menedżer ds. specjalnych zastosowań wyburzeniowych, recyklingowych i modyfikacji koparek na region europejski i rynki międzynarodowe Volvo CE, mówi: „Korzyści nie ograniczają się do redukcji całkowitego kosztu posiadania poprzez wyeliminowanie potrzeby stosowania mobilnego żurawia lub drugiej koparki. Istotna jest także większa elastyczność, która wynika z oszczędności czasu i nieangażowania dodatkowych osób i maszyn w załadunek i rozładunek. A ponieważ na terenie robót pracuje mniej maszyn, mniejsza jest także emisja CO2”.

Łatwa i bezpieczna integracja z procesami klienta

To innowacyjne rozwiązanie składa się z oprogramowania maszyny zaprojektowanego specjalnie do kontrolowanego podnoszenia sprzętu, a także wizualnych sygnalizatorów na zewnątrz kabiny, które ostrzegają osoby postronne o trwającym podnoszeniu. Oprogramowanie reguluje również ciśnienie hydrauliczne i prędkość obrotową silnika, aby uzyskać odpowiednią prędkość ruchu maszyny podczas podnoszenia — dla zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa.Ponadto Volvo CE dostarcza akcesorium do podnoszenia — posiadające certyfikat CE i specjalnie dopasowane do opatentowanego modularnego przegubu wielofunkcyjnego wysięgnika Multi Demolition. Akcesorium to można w prosty sposób przyłączyć do dolnego sworznia wysięgnika Multi Demolition. Gdy wszystkie części zostaną bezpiecznie wyładowane, za sprawą modularnego hydraulicznego przegubu można w prosty sposób przejść na używanie wysięgnika do operowania na dużej wysokości lub wysięgnika do kopania. Wszystko po to, by jak najszybciej rozpocząć prace wyburzeniowe.

Wyjątkowy tryb podnoszenia dla wielofunkcyjnego wysięgnika Multi Demolition — zaprojektowany i zbudowany przez Volvo CE oraz objęty jej wsparciem — dobrze wpisuje się w potrzeby branży wyburzeniowej, a jednocześnie może przynieść klientom redukcję kosztów i emisji CO2, oszczędność czasu oraz większą elastyczność na terenie robót.

WIĘCEJ INFORMACJI

Anne Bast

Dyrektorka ds. marki, marketingu i komunikacji
Volvo Construction Equipment
Region sprzedaży: Europa / pozostałe kraje
E-mail: anne.bast@volvo.com
Tel.: +46735585906