Construction Equipment Polska

Volvo CE powiększa ofertę średnich maszyn elektrycznych o model L120H Electric Conversion

Realizując plan szybkiej i sprawnej transformacji w kierunku napędów elektrycznych, firma Volvo Construction Equipment (Volvo CE) opracowała rozwiązanie umożliwiające przebudowę ładowarki kołowej L120 na napęd elektryczny. Ten krok jest odpowiedzią na rynkowe zainteresowanie bardziej zrównoważonymi rozwiązaniami w kategorii maszyn średniej wielkości.

L120H Electric Conversion to 20-tonowa ładowarka L120H przebudowana na napęd elektryczny. Została opracowana we współpracy z firmą Parker Hannifin i zaadaptowana przez firmę CE Engineering Solutions należącą do Grupy Volvo, a w 2023 roku zostanie udostępniona na rynku europejskim dla wybranych klientów. Model przebudowany na napęd elektryczny, stworzony na bazie udanej maszyny konwencjonalnej, która nadal będzie oferowana klientom, zapewni te same osiągi — ale przy tym będzie pracowała bezemisyjnie.

Wspólnie przyspieszamy działania na rzecz ochrony klimatu

Volvo CE kieruje się przekonaniem, że dla osiągnięcia neutralności węglowej w budownictwie konieczne są natychmiastowe działania. Dlatego współpracujemy z firmą CE Engineering Solutions i wybranymi partnerami z branży elektromobilności, aby jak najszybciej udostępniać komercyjne rozwiązania elektryczne do różnych zastosowań i dla różnych segmentów rynku. Ta najnowsza inicjatywa partnerska, zmierzająca do poszerzenia oferty elektrycznych ładowarek kołowych, następuje po ogłoszonej w czerwcu inwestycji Volvo CE w holenderskiego producenta, firmę Limach, która przysłuży się rozwojowi oferty koparek z napędem elektrycznym.

Strategia współpracy z partnerami, umożliwiająca szybsze wprowadzanie rozwiązań na rynek, realizowana jest równolegle z samodzielnym rozwojem kolejnych, zaawansowanych rozwiązań elektrycznych Volvo CE, takich jak EC230 Electric, 23-tononowej koparki z elektrycznym napędem akumulatorowym. To dwutorowe działanie jest niezbędne, jeśli cała branża ma zrealizować cele w dziedzinie neutralności węglowej przyjęte przez Volvo CE w zobowiązaniu do osiągnięcia zerowej emisji gazów cieplarnianych do roku 2040 — a istotnych redukcji już w roku 2030 — w ramach inicjatywy Science Based Targets.

Carl Slotte, dyrektor europejskiego regionu sprzedaży Volvo CE, mówi: „Nie ma czasu do stracenia — musimy dostarczać rozwiązania, które umożliwią naszym klientom osiąganie celów w dziedzinie dekarbonizacji. Tak zaczyna się zmiana. Współpraca z partnerami umożliwia nam zajęcie czołowej pozycji wśród podmiotów zmieniających naszą branżę przez oferowanie rozwiązań elektrycznych dopasowanych do rynkowego zapotrzebowania i zmieniających się potrzeb naszych klientów. Wspólnie z partnerami skalujemy naszą gamę maszyn elektrycznych, czyniąc ją bardziej wszechstronną i przybliżając cały sektor do przyszłości neutralnej węglowo”.

Nowy napęd, nowy model biznesowy

Model L120H Electric Conversion będzie można leasingować już w tym roku. Nowy, atrakcyjny model biznesowy ułatwi klientom wprowadzanie do użytku maszyn z napędem elektrycznym.

100% mocy, 0% emisji

L120H Electric Conversion charakteryzuje się tymi samymi świetnymi osiągami co odpowiednik z silnikiem wysokoprężnym, ale nie emituje spalin i działa prawie bezgłośnie. Te zalety są istotne dla komfortu operatora oraz osób pracujących blisko maszyny.

Akumulatory o pojemności 240 kWh pozwalają na pracę przez około pięć godzin w większości zastosowań o średniej intensywności. Czas ładowania od 0% do 100% przy użyciu obecnych rozwiązań lądujących Volvo wynosi zaledwie od 1,5 do 2 godzin.

Maszyna L120H Electric Conversion jest standardowo wyposażona w następujące funkcje: system Comfort Drive Control, Load Assist z systemem ważenia On-Board Weighing oraz funkcję detekcji radarowej z naszym nowym systemem antykolizyjnym, Collison Mitigation System. Ponadto L120H Electric Conversion będzie współpracować ze specjalnymi aplikacjami dla maszyn elektrycznych, pozwalającymi operatorowi sprawdzać stan baterii i ładowania oraz wstępnie ogrzać kabinę.

 Przewidziano również możliwość przebudowy eksploatowanych obecnie ładowarek kołowych L120H na napęd elektryczny, gdyby w przyszłości pojawiło się zapotrzebowanie ze strony klientów na taką usługę.

Klienci zainteresowani ofertą mogą kontaktować się z lokalnymi dealerami lub pisać na adres volvoce.electromobility.solutions@volvo.com.

WIĘCEJ INFORMACJI

Anne Bast

Dyrektorka ds. marki, marketingu i komunikacji
Volvo Construction Equipment
Region sprzedaży: Europa / pozostałe kraje
E-mail: anne.bast@volvo.com
Tel.: +46735585906