Construction Equipment Polska

Volvo Construction Equipment wprowadza nowy olej hydrauliczny wydłużający okresy międzyprzeglądowe koparek gąsienicowych o 50%

W gamie olejów hydraulicznych firmy Volvo Construction Equipment pojawiła się nowość: Volvo Hydraulic Oil 98611 HO103. Nowy olej jest zatwierdzony i odpowiedni dla wszystkich maszyn Volvo na wszystkich rynkach, a w przypadku koparek gąsienicowych wydłuża okres między wymianami z 2000 godzin do 3000 godzin.

HO103 to olej hydrauliczny na bazie mineralnej w pełni kompatybilny ze wszystkimi mineralnymi olejami hydraulicznymi rekomendowanymi obecnie przez Volvo Construction Equipment — przed wymianą nie wymaga płukania układu. (HO103 nie jest kompatybilny z olejem Volvo Hydraulic Oil 98610 Biodegradable).

Szeroko zakrojone próby, obejmujące ponad 10 000 godzin testów w maszynach Volvo, potwierdziły korzystny wpływ oleju HO103 na zużycie paliwa i osiągi. Donald McCarthy, inżynier olejów i smarów w Volvo Construction Equipment, wyjaśnia: „Volvo projektuje i produkuje maszyny, dlatego lepiej niż ktokolwiek inny rozumiemy, czego potrzeba, by długo pozostawały w idealnym stanie technicznym i działały jak najlepiej. HO103 oferuje najwyższy poziom ochrony podzespołów i niezawodności, a przy tym sprawia, że maszyna w pełni wykorzystuje swój potencjał”.

McCarthy dodaje: „HO103 bardzo długo zachowuje swoje pierwotne właściwości i przez cały okres między planowymi wymianami jest praktycznie stale jak nowy. Zmniejsza tarcie i zużycie, utrzymuje części w czystości, zapobiegając gromadzeniu się szlamów, zwiększa trwałość użytkową komponentów i przyczynia się do ograniczenia zużycia paliwa”.

W przypadku koparek gąsienicowych HO103 pozwala na wydłużenie o 50% okresów między wymianami oleju, co oznacza oszczędność czasu i pieniędzy dla klienta, a także szereg korzyści dla środowiska naturalnego. Dłuższy okres między wymianami oleju HO103, wynoszący 3000 godzin, jest dopuszczalny zarówno w starszych, jak i nowych koparkach gąsienicowych. Na przykład klient eksploatujący koparkę EC300E dzięki zastosowaniu oleju HO103 w okresie 6000 godzin pracy uniknąłby jednej wymiany oleju i zużył go o 207 litrów mniej.

Volvo Hydraulic Oil 98611 HO103 jest dostępny w wielu wariantach różniących się lepkością. Oferta klas lepkości zależy od rynku, ale obejmuje ISO VG32, ISO VG46 i ISO VG68. Aby uzyskać więcej informacji, klienci powinni zwracać się do swoich lokalnych dealerów Volvo.

WIĘCEJ INFORMACJI

Anne Bast

Dyrektorka ds. marki, marketingu i komunikacji
Volvo Construction Equipment
Region sprzedaży: Europa / pozostałe kraje
E-mail: anne.bast@volvo.com
Tel.: +46735585906