Construction Equipment Polska

Volvo Construction Equipment wydłuża okresy międzyprzeglądowe silników do 1000 godzin

Postęp w technologii środków smarnych Volvo CE, w połączeniu z nowymi, wysoko wydajnymi filtrami oleju silnikowego i paliwa, pozwala na wydłużenie okresów międzyprzeglądowych i redukcję kosztów nawet o 50%.

Volvo Construction Equipment wprowadza nową generację filtrów paliwa, które w przypadku wielu maszyn pozwalają na wydłużenie okresów międzyprzeglądowych do 1000 godzin. W rezultacie Volvo może teraz zaoferować klientom kompletny pakiet do serwisu silnika co 1000 godzin.

Niclas Wahlström, dyrektor ds. utrzymania i części w Volvo Construction Equipment, wyjaśnia: „Zdajemy sobie sprawę, jak ważne dla naszych klientów jest zwiększanie dyspozycyjności maszyn i obniżanie kosztów ich utrzymania. Dlatego nasze zespoły projektantów i technologów nieustannie pracują nad jakością i rozwojem maksymalnie trwałych maszyn i podzespołów”.
Niclas Wahlström dodaje: „Efektem tych prac są między innymi wysoko wydajne filtry paliwa Volvo, dzięki którym możemy zaoferować klientom kompletny pakiet do serwisu silnika w odstępach co 1000 godzin. Przekłada się to na niższe wymagania w zakresie serwisowania i niższe koszty utrzymania maszyn, które spędzają więcej czasu przy pracy i w pełni wykorzystują swój potencjał”.

Dłuższe okresy międzyprzeglądowe przyniosą klientom nawet 50-procentową redukcję kosztów utrzymania i będą miały korzystny wpływ na środowisko naturalne — nie wpłyną natomiast niekorzystnie na osiągi ani na trwałość użytkową podzespołów. Pakiet do serwisu co 1000 godzin składa się z oleju silnikowego Volvo Engine Oil VDS-4.5 oraz wysoko wydajnych filtrów oleju silnikowego i paliwa, również marki Volvo.

Niclas Wahlström podsumowuje: „Okres międzyprzeglądowy silników wynoszący aż 1000 godzin to kolejny powód, dla którego w naszej opinii Volvo jest marką numer jeden pod względem dyspozycyjności i całkowitych kosztów posiadania”.

Stosowanie oleju Volvo Engine Oil VDS 4.5 i wysoko wydajnych filtrów Volvo jest korzystne także w starszych maszynach, ale ich użytkownicy powinni przestrzegać okresów międzyprzeglądowych podanych w podręcznikach operatora.

Wydłużone okresy międzyprzeglądowe silnika są dostępne w szerokiej gamie maszyn. Aby dowiedzieć się, czy posiadany sprzęt Volvo kwalifikuje się do wydłużonych okresów międzyprzeglądowych, należy zwrócić się do lokalnego dealera Volvo.

WIĘCEJ INFORMACJI

Anne Bast

Dyrektorka ds. marki, marketingu i komunikacji
Volvo Construction Equipment
Region sprzedaży: Europa / pozostałe kraje
E-mail: anne.bast@volvo.com
Tel.: +46735585906