Construction Equipment Polska

Pragnąc inspirować najmłodszych inżynierów, Volvo CE nawiązuje współpracę z BRIO

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) i BRIO AB, ulubiony producent zabawek wielu rodzin, łączą siły w celu opracowania nowej gamy drewnianych zabawek budowlanych, które będą rozbudzać i rozpalać wyobraźnię najmłodszych inżynierów. Po raz pierwszy w historii producent zabawek nawiązuje współpracę z wiodącym producentem maszyn budowlanych.

Do zestawów z serii BRIO Builder dołączyły ładowarka kołowa, wozidło i koparka, które zaprojektowano pod czujnym okiem firmy Volvo CE, tak by do złudzenia przypominały ich rzeczywiste odpowiedniki. Wszystkie one noszą charakterystyczne, żółte barwy Volvo CE.

To nowe, inspirujące partnerstwo ma na celu inspirowanie najmłodszego pokolenia przyszłych inżynierów — dzieci od 3. roku życia, w których ogromne maszyny budowlane często budzą fascynację.

Arvid Rinaldo, specjalista ds. współpracy w Volvo CE, stwierdza: „Niezwykle cieszymy się z partnerstwa z BRIO. Mimo że to pierwsza okazja do współpracy tych dwóch skandynawskich marek, udało nam się zbudować silną więź. Łączy nas szereg wspólnie wyznawanych wartości — przywiązanie do jakości, bezpieczeństwa i wyjątkowych rozwiązań konstrukcyjnych oraz poczucie odpowiedzialności za środowisko. Dzięki ścisłej współpracy zespołów obu firm charakter marki Volvo CE został starannie odzwierciedlony w modelach BRIO”.

„Dzieci uwielbiają maszyny budowlane za ich imponujące rozmiary, wyraziste kolory oraz ekscytujące i ważne zadania, jakie wykonują — kopanie dziur czy podnoszenie i przewożenie ciężkich ładunków oraz budowanie świata, w którym żyjemy”, kontynuuje Arvid. „Od zawsze staramy się rozbudzać i rozwijać w dzieciach pasję do inżynierii. Dzięki zestawom budowlanym BRIO oferujemy atrakcyjny sposób na poznawanie świata pracy, ćwiczenie koordynacji ręka-oko oraz pogłębianie zamiłowania do projektowania i budowania. Realizując tę inicjatywę, pozwalamy najmłodszym poprzez zabawę odkrywać fascynujący świat inżynierii”.

Modele ładowarki kołowej, wozidła i koparki Volvo CE wykonano z drewna bukowego z certyfikatem FSC i wysokiej jakości elementów plastikowych. Do ich złożenia wystarczą proste narzędzia, dzięki czemu stanowią idealne zabawki dla małych rąk. Do ich wyprodukowania wykorzystano wysokiej jakości, trwałe materiały. Przepięknie się prezentują i będą cieszyć wiele pokoleń. 

Zabawki wyposażono w realistyczne funkcje, na przykład mechanizmy zrzutu, unoszenia i przewożenia ładunku, które działają podobnie do rozwiązań stosowanych w prawdziwych maszynach budowlanych. Pomysłów na zabawę może więc być bez liku. Ponieważ bezpieczeństwo stanowi dla Volvo CE jedną z najważniejszych wartości, na każdej z maszyn umieszczono zasilane bateryjnie światło ostrzegawcze podobne do tych w pokładowym systemie ważenia Volvo.

„Zestawy z serii Builder oferują dzieciom nieskończone możliwości zabawy”, dodaje Dan Nordlund, projektant produktów BRIO Builder. „A dzięki nowym pojazdom wzorowanym na maszynach Volvo zabawa z klockami nabiera zupełnie nowego wymiaru. Dzieci mogą teraz konstruować imponujące maszyny, bawić się w plac budowy, a także swobodnie eksperymentować i dawać upust wyobraźni”.

Zabawki budowlane z serii BRIO Builder będą dostępne jesienią 2022 roku. Ponadto w ramach współpracy z BRIO zestaw BRIO Builder Station trafi do muzeum Volvo w Eskilstunie. To tutaj, w przerwach od prezentacji podczas różnych wydarzeń, prezentowana będzie naturalnej wielkości drewniana replika ładowarki kołowej.

 

WIĘCEJ INFORMACJI

Anne Bast

Dyrektorka ds. marki, marketingu i komunikacji
Volvo Construction Equipment
Region sprzedaży: Europa / pozostałe kraje
E-mail: anne.bast@volvo.com
Tel.: +46735585906