Construction Equipment Polska

Jonathan Legeard najlepszym operatorem w Europie podczas Finału Klubu Operatorów 2022

Pochodzący z Francji 25-latek pokonał 24 innych uczestników z 13 europejskich krajów w serii piekielnie trudnych zmagań, które zorganizowano w ośrodku Volvo Customer Center w Eskilstunie (Szwecja). W czasie zawodów operatorzy musieli wykazać się ekstremalną szybkością i dokładnością.

Po zakończeniu trwających rok wstępnych kwalifikacji firma Volvo Construction Equipment (Volvo CE) zaprosiła 25 najlepszych europejskich operatorów do swojego ośrodka Customer Center w Eskilstunie w Szwecji. Finał Klubu Operatorów — uchodzący w branży za najtrudniejszy sprawdzian umiejętności precyzyjnego operowania maszynami — odbył się w sobotę 4 czerwca.

Przedstawiciele 13 krajów wzięli udział w trzech konkurencjach. Pozwoliły one zakwalifikować do finału i wielkiego finału tych operatorów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki, a następnie wyłonić zwycięzcę. Każde zadanie było wykonywane na czas, a za popełnione błędy odejmowano punkty.

W pierwszej konkurencji operatorzy musieli pokonać wyznaczony odcinek ładowarką L25 Electric, zmienić widły do palet na łyżkę, a następnie za jej pomocą zamknąć niewielkie pudełko zapałek.

Druga konkurencja polegała na przeprowadzeniu piłeczki przez labirynt zawieszony na końcu ramienia koparki. Trzecia wymagała manewrowania wozidłem przegubowym do przodu i do tyłu tak, by nie strącić żadnej z piłeczek tenisowych wyznaczających granice toru, a następnie ustawienia umieszczonego z przodu maszyny wskaźnika na środku znajdującej się na ziemi tarczy.

Dziesięcioro najszybszych uczestników ponownie zmierzyło się z labiryntem, a pięcioro najlepszych z nich miało okazję zagrać w bilard dla koparek. Każdy operator miał za zadanie rozbić bile przy użyciu kija przymocowanego do ramienia koparki, a następnie w trzy minuty umieścić jak najwięcej bil w łuzach.

Zaciekła rywalizacja

Jonathan Legeard z Francji zajął pierwsze miejsce na podium, a tuż za nim uplasowali się Holendrzy Reijer van der Grift i Christ-Jan Jansen, odpowiednio na drugim i trzecim miejscu. Jonathan uczestniczył w Finale Klubu Operatorów po raz drugi, a Reijer — po raz czwarty. Christ-Jan debiutował w tych zawodach.

„Niesamowity finał! Rywalizacja była ostra i zacięta. Wszyscy uczestnicy mogą być z siebie dumni, ponieważ wykazali się nadzwyczajnym poziomem umiejętności”, mówi Hanna Jaschke, która odpowiada za organizację Klubu Operatorów w Volvo CE.

Paulina Ekestubbe, szefowa ośrodka Customer Center, dodaje: „To pierwszy Finał Klubu Operatorów od 2019 roku. Panowała na nim fantastyczna atmosfera. Wielu uczestników od dawna łączy przyjaźń. Wielokrotnie spotykali się podczas innych finałów, dlatego możliwość ponownego zobaczenia się i zawalczenia o tytuł najlepszego operatora w Europie niezwykle ich cieszyła. Ponadto po raz pierwszy zaprosiliśmy operatorów do udziału w Dniach Volvo, czyli naszym wydarzeniu organizowanym dla klientów. Z przyjemnością przetestowali nasze najnowsze maszyny, zwłaszcza nowe modele z napędem elektrycznym”. 

Dołącz do klubu

Klub Operatorów założono w Niemczech w 1998 roku jako wyraz uznania Volvo CE dla operatorów maszyn. Obecnie, czyli 24 lata później, zrzesza on dziesiątki tysięcy członków z 19 kół w całej Europie i jest otwarty na operatorów maszyn pracujących w różnych branżach. Oprócz prestiżowego Finału Klubu Operatorów każde z krajowych kół organizuje w ciągu roku własne imprezy, podczas których operatorzy mogą w bezpiecznych i przyjaznych warunkach doskonalić swoje umiejętności i wymieniać się doświadczeniami.

Więcej informacji na oficjalnej stronie internetowej Klubu Operatorów Volvo. https://www.volvoce.com/europe/en/about-us/volvo-operators-club/

WIĘCEJ INFORMACJI

Anne Bast

Dyrektorka ds. marki, marketingu i komunikacji
Volvo Construction Equipment
Region sprzedaży: Europa / pozostałe kraje
E-mail: anne.bast@volvo.com
Tel.: +46735585906

Hannah Kitchener

SE10
Londyn
Tel.: +44 207 923 5863
E-mail: hannah.kitchener@se10.com