Construction Equipment Polska

Większa dyspozycyjność maszyn dzięki aplikacji Real-time Tech Support od Volvo CE dla serwisantów

Volvo Construction Equipment umożliwia serwisantom dealerów bezpośrednią komunikację ze specjalistami ds. produktów na zapleczu salonów oraz z ekspertami ds. produktów i inżynierami Volvo. Kontakt odbywa się na żywo za pośrednictwem kanału wideo, w rozszerzonej rzeczywistości. Cel — jeszcze szybsze diagnozowanie i rozwiązywanie potencjalnych problemów z maszynami.

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) oferuje serwisantom dealerów na terenie Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Oceanii możliwość zdalnego kontaktu z ekspertami ds. produktów i inżynierami Volvo.

Przeznaczona na telefony komórkowe aplikacja Real-time Tech Support pozwala serwisantom nawiązać interaktywną wideorozmowę z personelem zaplecza w ich salonie, a w razie potrzeby zaprosić do niej eksperta ds. produktów bądź inżyniera Volvo, którzy podzielą się specjalistyczną wiedzą na temat diagnostyki i rozwiązywania problemu.

Dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości wszystkie zaangażowane osoby mogą zobaczyć dokładnie to, co widzą serwisanci, i wskazywać poszczególne komponenty na ekranie. Ponadto rozmowy można nagrywać i zapisywać na potrzeby ewentualnej dalszej analizy.

„Dawniej serwisanci potrzebujący pomocy w zdiagnozowaniu i rozwiązaniu problemu mogli zrobić kilka zdjęć, udać się z powrotem do dealera i skonsultować z pracownikami lub też porozmawiać z zespołem wsparcia produktów Volvo. Czasem skutkowało to wielokrotnymi wizytami w miejscu pracy i dokuczliwym dla klienta przestojem”, wyjaśnia Aram Ibrahim, szef działu wsparcia w zakresie dyspozycyjności w Volvo CE.

„Obecnie serwisanci mogą korzystać ze specjalistycznej wiedzy swoich koleżanek i kolegów zupełnie tak, jak gdyby interweniowali u klienta razem z nimi. Ten sam komponent mogą oglądać i omawiać nawet cztery osoby. Ponadto mogą wskazywać różne miejsca na ekranie, podpowiadać rozwiązania i obserwować zachowanie maszyny w czasie rzeczywistym. W ten sposób ułatwiamy wykrywanie usterek, ograniczamy konieczność podróży do minimum i przyspieszamy powrót maszyny do pracy”.

Jeszcze bliższa współpraca

Nawet najbardziej niezawodnym maszynom przydarzają się okazjonalne usterki techniczne. Kluczem do jak najszybszego ich rozwiązania — tak by produktywność i rentowność działalności klientów nie ucierpiała — jest udana współpraca producentów z dealerami.

Dlatego firma Volvo CE i jej sieć dealerów prowadzą bliską i skuteczną kooperację w ramach swoistego ekosystemu, a w ciągu ostatnich kilku lat wdrożyły wspólny system obsługi spraw. Dzięki niemu zatrudniani przez dealerów serwisanci techniczni mają znacznie lepszy dostęp do informacji i wsparcia, a w efekcie do zespołów badawczo-rozwojowych Volvo docierają istotniejsze dane i spostrzeżenia.

„Aplikacja Real-time Tech Support to kolejny krok na wspólnej drodze do nieosiągalnego dla konkurencji poziomu dyspozycyjności. To także część naszego procesu cyfryzacji, a być może fundament nowych technologii, takich jak inteligentne okulary czy możliwość przenikania wzrokiem różnych struktur. Z ekscytacją spoglądamy w przyszłość. Na tę chwilę jednak aplikacja Real-time Tech Support pozwoli nam zwiększyć wydajność pracy i zmaksymalizować czas dyspozycyjności maszyn”, podsumowuje Aram.

Więcej informacji o usługach Volvo Uptime Services można znaleźć na stronie Volvo CE.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

Anne Bast

Dyrektorka ds. marki, marketingu i komunikacji
Volvo Construction Equipment
Region sprzedaży: Europa / pozostałe kraje
E-mail: anne.bast@volvo.com