Construction Equipment Polska

Efficient Load Out: rozwiązanie cyfrowe rewolucjonizujące projekty masowych robót ziemnych

W ciągu ostatnich 18 miesięcy firmy ze wszystkich sektorów wykorzystywały możliwości technologii, aby pozostawać w kontakcie z klientami i współpracownikami. Volvo Construction Equipment przenosi to na plac budowy. Efficient Load Out jest rozwiązaniem cyfrowym łączącym operatorów maszyn, kierowców samochodów ciężarowych i kierowników budowy w czasie rzeczywistym, aby projekty masowych robót ziemnych były jak najbardziej rentowne i zrównoważone.

volvo efficient load out

W takich projektach każdy ładunek jest ważny i nawet najmniejsze zakłócenia mogą z czasem mieć poważne konsekwencje. Rozwiązanie Efficient Load Out może znacząco usprawnić proces rozładunku i zoptymalizować ładowność w każdym cyklu. Robert Nilsson, właściciel usługi Efficient Load Out w Volvo Construction Equipment wyjaśnia: „Optymalizacja wydajności operacyjnej procesu rozładunku nie tylko przyczynia się do poprawy rentowności, lecz również zwiększa bezpieczeństwo i ogranicza oddziaływanie projektów na środowisko. Efficient Load Out to idealne rozwiązanie do projektów wymagających transportowania dużych ilości materiału”.

Łączenie wszystkich zainteresowanych stron

Efficient Load Out to oprogramowanie chmurowe zaprojektowane, by poprawić dokładność i wydajność projektów masowych robót ziemnych. Bez względu na markę wyposażenia łączy wszystkie strony zaangażowane w proces załadunku — od placu aż do biura budowy — za pośrednictwem łatwego w obsłudze interfejsu.

Kierowca samochodu ciężarowego pobiera aplikację Efficient Load Out i przed dotarciem na plac budowy rejestruje pojazd, podając numer rejestracyjny i maksymalną ładowność. Następnie operator maszyny loguje się do tego samego systemu, aby zobaczyć listę samochodów ciężarowych oczekujących na załadunek. Operator może „wywołać” dostępny samochód ciężarowy do załadowania, naciskając przycisk, aby sprawdzić masę i rodzaj materiału zarejestrowane w systemie przed napełnieniem do optymalnej ładowności.

W biurze zarządzania projektem wszystkie dane wejściowe są prezentowane na pulpicie na żywo wraz z dostępnymi podsumowanymi raportami produkcyjnymi.

volvo efficient load out

Solidny ładunek korzyści

Usługa Efficient Load Out zapewnia 95-99% wypełnienia podczas każdego przejazdu, zapobiegając niedoładowaniu i przeładowaniu oraz pomagając zmniejszyć liczbę przejazdów, natężenie ruchu na placu budowy i emisję CO2. Ponadto w pełni cyfrowa interakcja między operatorami maszyn a kierowcami samochodów ciężarowych umożliwia przekazywanie pokwitowań w wygodny i praktyczny sposób z kabiny.

Z kolei w biurze w pełni cyfrowe rozwiązanie Efficient Load Out eliminuje papierkową robotę z procesu administracji rozładunków. Przekłada się to na większą dokładność, krótszy czas administracji i mniejszą liczbę wymaganych zasobów. Biuro budowy ma również dostęp do informacji dotyczących produkcji w czasie rzeczywistym. W ten sposób może lepiej planować i bardziej świadomie podejmować decyzje. Dysponując informacjami obejmującymi masę i rodzaj transportowanego materiału, a także miejsce załadunku i rozładunku, biuro budowy ma pełny wgląd w wydajność operacji. Ponadto wszystkie zainteresowane strony mogą uzyskać dostęp do tych informacji, co usprawnia współprace i komunikację.

Volvo efficient load out

Sprawdzone rozwiązanie

Rozwiązanie Efficient Load Out zostało wprowadzone w 2019 roku we współpracy ze szwedzkim wykonawcą, firmą NCC, która szukała rozwiązania do optymalizacji procesu rozładunku w dużym projekcie infrastruktury. Prace odkrywkowe w ramach budowy podziemnego tunelu i mostu nad autostradą E6 w Göteborgu wymagały usunięcia ponad 2 milionów ton materiały.

W praktyce w projekcie firmy NCC 3 koparki i ponad 20 samochodów ciężarowych było połączonych z usługą Efficient Load Out. Wyniki w ciągu pierwszych 12 miesięcy były imponujące. Natężenie ruchu na placu budowy zmniejszyło się o 10%, co oznaczało o 1600 mniej przejazdów i o 32 000 litrów mniej zużytego paliwa. Firma zaoszczędziła w ten sposób 100 000 EUR, a w dalszej perspektywie 200 000 EUR na administracji. Ponadto firma NCC ograniczyła emisję CO2 o 85 ton i nie otrzymała żadnych mandatów za przeładowanie.

Volvo efficient load out — pulpit

Pierwsze kroki

Wykorzystując doświadczenie ze współpracy z firmą NCC, Volvo Construction Equipment chce teraz zapewnić korzyści, jakie daje rozwiązanie Efficient Load Out, większej liczbie klientów na całym świecie. Robert Nilsson powiedział: „Nie możemy się doczekać, aż wykorzystamy naszą wiedzę i pomyślne wyniki, jakie daje wdrożenie rozwiązania Efficient Load Out, by wspierać więcej klientów, zwiększając rentowność ich operacji i przyczyniając się do ochrony środowiska. Zapraszam już dziś do kontaktu. Chętnie pomożemy!”

Więcej informacji na temat rozwiązania Efficient Load Out można znaleźć tutaj lub wysyłając e-mail na adres efficientloadout@volvo.com


WIĘCEJ INFORMACJI

Anne Bast

Dyrektorka ds. marki, marketingu i komunikacji
Volvo Construction Equipment
Region sprzedaży: Europa / pozostałe kraje
E-mail: anne.bast@volvo.com
Tel.: +46735585906