Construction Equipment Polska

Oferowany przez Volvo system zębów nowej generacji sprawia, że łyżka lepiej wgryza się w materiał

System zębów Volvo nowej generacji, przeznaczony do większych koparek i ładowarek kołowych firmy Volvo, oferuje lepszą skuteczność penetracji, większą trwałość użytkową i system łatwego montażu „bez wbijania młotkiem”.

Volvo Tooth System

Średnie i duże ładowarki kołowe oraz koparki firmy Volvo Construction Equipment mogą teraz wgryzać się w materiał roboczy za pomocą nowego, znakomitego systemu zębów, który nie tylko przyczynia się do wzrostu wydajności i obniżenia zużycia paliwa, lecz jest również bardziej odporny na zużycie i łatwiejszy w montażu dzięki zastosowaniu sworzni niewymagających wbijania młotkiem.

Nowy system przeznaczony jest do gamy ładowarek kołowych Volvo od modelu L60 do L350 oraz do koparek Volvo — od 14-tonowej aż po największą maszynę 95-tonową. Nowe zęby wbijają się głębiej i dłużej zachowują ostrość. Smukły profil zapewnia większą skuteczność penetracji i wyższy współczynnik napełnienia łyżki, co przekłada się na skrócenie cyklu roboczego i nawet o 20% większą penetrację w całym okresie eksploatacji zębów — przy większej wydajności i trwałości użytkowej zębów. Konstrukcja charakteryzuje się także zwiększoną zdolnością do samoczynnego ostrzenia, co dodatkowo przyczynia się do obniżenia zużycia paliwa.

Geometria mocowania

Zabezpieczone spawy, bardziej wytrzymała końcówka adaptora i ogólnie przemyślana konstrukcja zapewniają systemowi większą wytrzymałość, która w praktyce oznacza dłuższe okresy między wymianami i ograniczenie zużycia eksploatacyjnego łyżki. Zęby i adaptory, zaprojektowane specjalnie do określonych maszyn Volvo, są dopasowane do ich specyfikacji, wielkości i modeli.

System zębów Volvo

Gładkie powierzchnie w newralgicznych miejscach systemu zapewniają lepszy rozkład obciążeń podczas pracy. Nowy system zębów, zaprojektowany z zachowaniem optymalnej równowagi między odpornością na zużycie a masą, pozwala w pełni wykorzystać potencjał maszyn i osiągać maksymalną wydajność, siłę wyrywającą i dyspozycyjność.

Umieść. Naciśnij. Gotowe.

Nawet najlepsze zęby, jako części naturalnie zużywające się, trzeba będzie kiedyś wymienić. Ale w przypadku systemu zębów Volvo nowej generacji operacja ta jest wyjątkowo łatwa i szybka. Zęby nie wymagają używania młotka i mają nowy mechanizm unieruchamiający ze sworzniem wielokrotnego użytku. Sworzeń ten — odblokowywany poprzez proste przekręcenie o ćwierć obrotu — zapewnia doskonałe dopasowanie i stabilność, a po zmontowaniu wywołuje efekt samoczynnego zaciskania połączenia. Montaż zajmuje zaledwie kilka minut i jest banalnie prosty: wystarczy umieścić ząb i nacisnąć aż do usłyszenia kliknięcia.

Zęby dobrane do konkretnych zadań

Oferta obejmuje pięć typów zębów przeznaczonych do koparek: ogólnego zastosowania, do materiałów ściernych i skał, z ostrą końcówką, z podwójną ostrą końcówką i ze spłaszczonym noskiem. Dostępne są także dwa typy adaptorów oraz opcjonalna nakładka chroniąca przed zużyciem mechanicznym, którą zakłada się na standardowy adaptor, by dodatkowo zwiększyć trwałość eksploatacyjną zęba. Do ładowarek kołowych przeznaczone są dwa typy zębów — ogólnego zastosowania i do materiałów ściernych oraz skał — i trzy typy adaptorów. 

System zębów Volvo