Construction Equipment Polska

Wspólna kampania Volvo CE i National Geographic na rzecz zrównoważonego rozwoju

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) łączy siły z National Geographic, pragnąc nadać rozgłos niezwykłemu projektowi ocalenia społeczności zagrożonej podniesieniem się poziomu morza.

Volvo mega project Sundarbans

W ramach nowej współpracy — ściśle związanej ze wspólnym dążeniem obu firm do tworzenia na Ziemi równowagi ekologicznej — rozpoczęta kampania ukazuje, w jaki sposób koparki Volvo pomagają budować wały w obszarze Sundarbanów, historycznym regionie położonym między Indiami i Bangladeszem, w celu zabezpieczenia lądu przed ryzykiem powodzi. Znajdujące się w delcie Gangesu Sundarbany stanowią dom tygrysa bengalskiego i są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jednak brak natychmiastowych i długofalowych działań oznacza dla nich stałe zagrożenie zniszczeniem.

Sundarbany, położone wzdłuż Zatoki Bengalskiej, zamieszkuje wiele zagrożonych gatunków zwierząt i 4,5 miliona ludzi. W 2009 roku niszczycielski cyklon doprowadził do wyjałowienia żyznych gleb, zabił zwierzęta hodowlane i dosłownie zmył chroniące wyspy umocnienia. W efekcie obszar ten jest wyjątkowo podatny na ryzyko zalania przez fale — każdego dnia około jedna trzecia lądu to znika, to pojawia się z powrotem. Problem pogłębia brak czystej wody w Indiach — kraju, w którym 80% wody jest zanieczyszczone.

Kampania pokazuje, jak 20 koparek Volvo pracuje w Sundarbanach przy odbudowie umocnień, tak aby zabezpieczyć ląd i żywy inwentarz przed zalaniem przez wody morskie.

Monumentalny projekt Volvo — Sundarbany

Współpraca cyfrowa przybierze postać serii krótkometrażówek — łączących filmowe treści z mocno zaangażowaną opowieścią — prezentowanych widzom na całym świecie w ciągu trwającej miesiąc kampanii. Będą emitowane w ramach wielokrotnie nagradzanej serii „The Megaproject Listing” od Volvo CE — globalnej kampanii cyfrowej, prezentującej jedne z najbardziej imponujących projektów budowlanych na świecie — a także w cyfrowych kanałach National Geographic.

Bill Law, Starszy wiceprezes ds. komunikacji w Volvo CE, mówi: „To brawurowy projekt, który stanowi kolejny krok przyczyniający się do walki ze zmianami klimatycznymi. Jesteśmy dumni z roli, jaką odgrywamy, dosłownie budując lepszy świat. Cieszymy się, że wraz z National Geographic możemy uwydatnić znaczenie tych działań. Podzielamy ideę budowania przyszłości, a ponadto wspólnie udaje nam się dotrzeć z naszym przekazem do szerszego grona odbiorców na całym świecie”.

Aby dowiedzieć się więcej o Sundarbanach, odwiedź stronę https://www.volvoce.com/global/en/spirit-magazine/saving-invaluable-land/ i śledź wpisy Volvo CE w mediach społecznościowych.

Zdjęcie nr 1: Sundarbany, dom 4,5 miliona ludzi, są stale narażone na ryzyko powodzi.
Zdjęcie nr 2: Historyczny region między Indiami i Bangladeszem wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Luty 2019