Construction Equipment Polska

Volvo CE uruchamia w regionie EMEA ośrodek Uptime Center

W związku z dążeniem do uzyskania w oczach klientów z regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki statusu numeru jeden, jeśli chodzi o dyspozycyjność, Volvo CE powołuje specjalistyczny zespół odpowiedzialny za proaktywne wspieranie dealerów Volvo w oferowaniu rozwiązań problemów ograniczających dyspozycyjność.

Nowy ośrodek Uptime Center — mieszczący się w oddziale Volvo CE na region EMEA, położonym w Eskilstunie (Szwecja) — będzie pomagać całej sieci dealerów Volvo w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce w dbaniu o ciągłość działania maszyn klientów.

Posłuży za newralgiczny punkt infrastruktury IT. W zakres jego zadań wchodzi monitorowanie danych wymienianych przez inteligentnie komunikujące się maszyny za pośrednictwem systemu CareTrack oraz wskazywanie obszarów, w których dyspozycyjność i wydajność można zwiększyć.

„Większość problemów, którymi się zajmujemy, wykrywamy przed dealerem czy klientem. Taki jest nasz cel — proaktywne działanie i rozwiązywanie problemów, zanim wystąpią”, mówi Fredrik Gerhardsson, wiceprezes ds. wsparcia posprzedażowego w regionie sprzedaży EMEA firmy Volvo CE.

Konsultanci powiadamiają dealerów o kodach błędów i alarmach występujących w maszynie, tak aby mogli oni podjąć natychmiastowe działania na rzecz swoich klientów. Pozwala to ograniczać nieplanowane przestoje, zmniejszać wydatki na paliwo i obsługę serwisową, a także zapobiegać przyszłym problemom.

„Po rozpoznaniu problemu sporządzam kompletny raport i przesyłam go do dealera. Dealer decyduje o przeprowadzeniu konserwacji zapobiegawczej, zorganizowaniu dodatkowego szkolenia lub zaoferowaniu rozwiązań zapewniających jeszcze większą dyspozycyjność lub wydajność. Przykładowo, wykwalifikowany operator może przyczyniać się do dużych oszczędności na paliwie i mniejszej liczby nieplanowanych serwisów”, mówi Leif Waad, jeden z konsultantów w ośrodku Uptime Center.

Współpraca interdyscyplinarna

Ośrodek powstał w wyniku reorganizacji działu wsparcia produktowego. Skuteczne kierowanie pracą dealerów w zakresie konserwacji zapobiegawczej wymaga bowiem fachowej wiedzy, która nie ogranicza się jedynie do wsparcia posprzedażowego.

„Zaangażowanie zespołów ze wszystkich obszarów Volvo CE kreuje kulturę sprzyjającą dyspozycyjności i pozwala stawiać obsługę klienta w centrum działalności”, wyjaśnia Robert Sundkvist, kierownik ośrodka Uptime Center.

Uptime Centre