Construction Equipment Polska

Volvo CE i Trimble opracowują aktualizację, która rozszerza możliwości systemu sterowania koparką Dig Assist o funkcje 3D

Montowana fabrycznie platforma Trimble Earthworks Grade Control Platform bezproblemowo współpracuje z układem sterowania Volvo Dig Assist 2D przeznaczonym dla koparek Volvo.

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) ogłasza, że trzyletnia współpraca z firmą Trimble Inc. zaowocowała stworzeniem zintegrowanej platformy Trimble® Earthworks Grade Control Platform dla układu sterowania maszynami Volvo Dig Assist 2D. Przeznaczono ją do użytku z koparkami kołowymi i gąsienicowymi Volvo CE. Integracja platformy Trimble Earthworks z koparkami Volvo uzupełnia dotychczasowe możliwości systemu Volvo Dig Assist, pozwalając wykorzystywać modele konstrukcyjne 3D, dane powykonawcze, zdalne wsparcie, funkcje zarządzania projektem i zasobami, a także szereg innych rozwiązań technicznych Trimble Connected Site®. 

Sterowanie maszynami fundamentem nowoczesnej automatyzacji

Korzystając z wyświetlacza Volvo Co-Pilot jako głównego interfejsu użytkownika, nie trzeba używać dodatkowych monitorów ani czujników. Wystarczy pobrać aplikację Trimble Earthworks i zamontować dodatkowy procesor CPU. W przypadku zamówienia wyświetlacza Co-Pilot z systemem Dig Assist cały niezbędny sprzęt jest montowany w maszynie fabrycznie. Aby pracować w widoku 3D, klient może zamówić platformę Volvo Trimble Earthworks Grade Control Platform, która również zostanie zamontowana fabrycznie. Dzięki temu koparka Volvo będzie bezproblemowo współpracować z ekosystemem rozwiązań Trimble Connected Site.
 
Integracja rozwiązania Trimble Earthworks 3D do kontroli równania z koparkami Volvo uzupełnia możliwości systemu Volvo Dig Assist. Dodatkowe funkcje pracy w 3D pozwalają bezprzewodowo importować trójwymiarowe modele konstrukcyjne do wyświetlacza w kabinie maszyny. Projekty 3D doskonale sprawdzają się podczas realizacji dużych, złożonych inwestycji infrastrukturalnych. Można je zaimportować do wielu koparek, tak aby operator każdej z nich dysponował tym samym modelem. Z interfejsem użytkownika będą także zaznajomione osoby korzystające już z rozwiązań firmy Trimble.

Decyzja klienta — wprowadzana w życie już w fabryce

„Wyświetlacz Volvo Co-Pilot to doskonały interfejs sterowania maszynami”, mówi Jeroen Snoeck, dyrektor ds. zintegrowanych usług dla ośrodków i maszyn w Volvo CE. „Wielu klientów korzysta już z widoku 3D i ma preferowanego dostawcę usług opomiarowania. W związku z tym, że sami nie planujemy zajmować się pomiarami ani projektami 3D, jesteśmy niezwykle zadowoleni ze współpracy z wiodącymi partnerami technicznymi w tej dziedzinie, takimi jak firma Trimble. W ten sposób zapewniamy klientom to, co najlepsze z obu światów — świetnie im znane rozwiązanie Trimble zintegrowane z montowaną fabrycznie platformą Co-Pilot z systemem Volvo Dig Assist”.
 
„Współpraca z Volvo przy zintegrowanym rozwiązaniu do kontroli równania w 3D uwidacznia korzyści, jakie obie firmy zapewniają naszym wspólnym klientom”, mówi Jean Francois Sourdoire, kierownik ds. rozwoju sprzedaży Trimble w regionie EAME. „Ścisła integracja platformy Trimble Earthworks z systemem Volvo Dig Assist ułatwia wykonawcom robót dostosowywanie technik budowlanych tak, aby szybko uzyskiwać zwrot z inwestycji”.
 
W ramach przygotowań do międzynarodowej premiery rozwiązania w 2019 roku Trimble i Volvo przeprowadzają globalne testy klienckie.

 

Ilustracja 1: Integracja systemu Volvo Dig Assist i platformy Trimble® Earthworks Grade Control Platform umożliwia bezproblemową współpracę koparki Volvo z ekosystemem Trimble Connected Site® podczas ogólnobudowlanych prac ziemnych. Ekosystem Trimble Connected Site obejmuje systemy sterowania maszynami, systemy pozycjonowania w miejscu wykonywania robót oraz oprogramowanie do usprawniania komunikacji i współpracy w całym cyklu budowy.