Construction Equipment Polska

Grupa Volvo pomaga stawiać czoła najtrudniejszym wyzwaniom budowlanym zarówno dziś, jak i w przyszłości

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) prezentuje na targach bauma 2019 innowacyjne rozwiązania stworzone w duchu zrównoważonego rozwoju. To oferta skierowana do obecnych i przyszłych klientów, obejmująca gamę najnowocześniejszych maszyn i usług w historii — z których wszystkie oparte są na eksperckiej wiedzy specjalistów Grupy Volvo.

Podczas tegorocznych targów bauma w Monachium (Niemcy) Grupa Volvo zamierza zdeklasować konkurencję, skupiając na sobie uwagę wszystkich zwiedzających. Spółki Volvo CE, Volvo Penta, Volvo Trucks i Volvo Financial Services łączą siły, aby pod szyldem „Building Tomorrow”, czyli budowania przyszłości, wspólnie zaoferować ściśle zintegrowane ze sobą produkty i usługi. Synergia wynikająca z tej unikatowej współpracy z pewnością ułatwi zadanie stojące przed firmą Volvo CE. Jako pierwsza w branży zapowiedziała ona uruchomienie do 2020 roku produkcji kompaktowych maszyn zasilanych elektrycznie. A ponieważ Volvo CE nie rzuca słów na wiatr, na targach zaprezentuje swoją pierwszą minikoparkę i kompaktową ładowarkę kołową z napędem elektrycznym. 

Najlepsza wystawa tylko od najlepszych

Grupa Volvo przygotowała dla klientów innowacyjną wystawę najbardziej niezawodnych produktów i usług obejmujących cały łańcuch wartości. Czekają dwa stoiska — zamknięte liczy 2293 m2 i znajduje się w hali C6 pod numerem 203, a otwarte, na którym maszyny zaprezentują się na żywo — 5870 m2, z dodatkowym stoiskiem o powierzchni 297 m2 na terenie FM714. Oprócz dwóch maszyn elektrycznych — ECR25 i L25 — w skład gamy nowych rozwiązań technicznych wchodzą także m.in. przełomowa koparka EC300E z napędem hydrauliczno-hybrydowym, półautonomiczna koparka EC220E z system Volvo Active Control automatyzującym ruchy wysięgnika i łyżki, a także nieduża, ale niestrudzona minikoparka EC60E, w której zgrabna konstrukcja idzie w parze z wysoką wydajnością kopania.
 
Ale to jeszcze nie koniec. Najbardziej kompaktowe rozściełacze w ofercie Volvo — modele P2820D i P2870D — wkraczają na scenę wraz z nową generacją koparki EW60E, koparką EC750E do wyburzeń na wysokości, flagowym wozidłem sztywnoramowym Volvo R100E i wieloma innymi maszynami. W sumie podczas emocjonującego pokazu na żywo i na olśniewającej wystawie zamkniętej zwiedzający będą mogli podziwiać ponad 50 najnowocześniejszych maszyn drogowych i terenowych marki Volvo. Cała ekspozycja obejmuje 47 maszyn budowlanych, 6 samochodów ciężarowych, w tym autonomiczne Volvo FH i linię ciężarówek z napędem elektrycznym, a także gamę silników Volvo Penta.

Centralne miejsce podczas tegorocznych targów bauma zajmują usługi Volvo. Każdej maszynie towarzyszy wachlarz starannie wyselekcjonowanych usług dostępnych z poziomu ekranów dotykowych i innych wyświetlaczy. Najważniejszym punktem programu będzie światowa premiera ActiveCare — inteligentnej usługi telematyki, która jednocześnie monitoruje stan maszyny i udostępnia cotygodniowe raporty, dzięki czemu pomaga skracać czas przestojów. Ponadto podczas targów zaprezentowana zostanie najnowsza wersja systemu Haul Assist, czyli zestawu aplikacji dla interfejsu Volvo Co-Pilot. Rozbudowano go o funkcję śledzenia pojazdów na mapie w czasie rzeczywistym, która usprawnia kierowanie flotą wozideł w miejscu robót, a także o zwiększający wydajność pokładowy system ważenia (OBW). Co więcej, dział Volvo Financial Services przygotował dla klientów odwiedzających targi bauma specjalną ofertę rozwiązań finansowych charakteryzujących się wyjątkowo niskim kosztem (nawet 0,79%).

Urzeczywistnianie wizji

Volvo CE oferuje rozwiązania odpowiadające na konkretne problemy. Opracowuje przyjazne środowisku, wydajne i przyczyniające się do budowy lepszego świata produkty, które powstają w oparciu o wieloletnie doświadczenie badawcze firmy. Aby dać na ten temat lepsze wyobrażenie, firma przygotowała na targach specjalną arenę Innowacji, szczegółowo prezentującą poszczególne etapy drogi ku nowoczesnym rozwiązaniom.
 
Premiery maszyn z napędem elektrycznym to ważny moment w dążeniach firmy na rzecz zrównoważonej przyszłości. Elektrycznie napędzane maszyny ECR25 i L25 — prezentowane jako pierwsze z nowej gamy elektrycznych minikoparek i kompaktowych ładowarek kołowych marki Volvo — nie emitują żadnych zanieczyszczeń, pracują znacznie ciszej, pozwalają na obniżenie kosztów energii, są bardziej wydajne i mają niższe wymogi względem konserwacji w porównaniu z tradycyjnymi, konkurencyjnymi rozwiązaniami.

Owocne partnerstwo

Podczas wspólnej konferencji prasowej Volvo — na której obecni byli także prezesi spółek Volvo Penta i Volvo Trucks — Melker Jernberg, prezes Volvo CE, powiedział: „Nasze zaangażowanie w innowacje przejawia się na każdym kroku, począwszy od pionierskich prac badawczo-rozwojowych aż po gotowe już na wejście na rynek produkty, prezentowane po raz pierwszy na targach bauma. Nie moglibyśmy tego zrobić sami. Stale współpracujemy ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, co najlepiej dowodzi tego, że pozycję lidera można zawdzięczać tylko partnerstwu. Cieszymy się, mogąc pracować u boku naszych partnerów. W odpowiedzi na najtrudniejsze wyzwania, przed którymi staje społeczeństwo, wspólnie poszukujemy rozwiązań zgodnych z duchem zrównoważonego rozwoju. Takich, które sprawdzą się zarówno dziś, jak i w przyszłości”.
 
Rok 2018 był dla Grupy Volvo rekordowym pod względem sprzedaży na świecie — na samym rynku europejskim wzrosła ona aż o 12%. Firma wkracza więc w przyszłość, będąc w bardzo korzystnej sytuacji finansowej. W ramach inicjatywy „Building Tomorrow” Volvo buduje przyszłość, już dziś wprowadzając na rynek swoje czołowe innowacje — bazuje przy tym zarówno na umiejętnościach i doświadczeniu Grupy, jak i współpracy z zewnętrznymi interesariuszami przy niezliczonych projektach.

 

Zdjęcie nr 1: Melker Jernberg tuż po premierze maszyn z napędem elektrycznym.
Zdjęcie nr 2: Zamknięte stanowisko Volvo na targach bauma.
Zdjęcie nr 3: Otwarte stanowisko Volvo na targach bauma.