Construction Equipment Polska

Nowa generacja koparki EW60E przygniata wszechstronnością zastosowań

Udoskonalona koparka kołowa EW60E od Volvo Construction Equipment ma zmodernizowany układ hydrauliczny, który zapewnia większą kontrolę i elastyczność. Oto wszechstronność i ekonomiczność zamknięte w jednym rozwiązaniu.

Volvo Compact Excavator EW60E

Unowocześniona koparka kołowa EW60E od Volvo Construction Equipment jest teraz jeszcze bardziej wszechstronna i ma jeszcze większą moc. Dzięki mniejszemu zużyciu paliwa i zmodernizowanemu układowi hydraulicznemu maszyna EW60E znacznie usprawnia wszelkie prace wykopowe.

Nowości obejmują m.in. udoskonalony główny zawór sterujący hydrauliką, który oferuje dodatkowe możliwości. W przypadku gdy do wykonania konkretnego zadania potrzeba zwiększyć przepływ hydrauliczny, główny zawór sterujący pozwala połączyć przepływ z kilku pomp i zoptymalizować działanie maszyny. Przepływ można przekierować na przykład do siłownika ramienia, tak aby zwiększyć prędkość ruchu ramienia. Przydaje się to zwłaszcza podczas równania nawierzchni. Koparka EW60E nie tylko oferuje więcej możliwości, ale także jest bardziej ekonomiczna. A to za sprawą nowej funkcji sterowania pracą silnika — trybu ECO. Wchodzi on w skład standardowego wyposażenia maszyny. Tryb ECO redukuje prędkość obrotową silnika w taki sposób, aby obniżać zużycie paliwa, ale nie kosztem wydajności.

Nowoczesna technika hydrauliczna

W celu zapewnienia wysokiego poziomu kontroli, produktywności i komfortu obsługi koparkę EW60E wyposażono w czułe elementy sterujące, które przekładają się na płynność działania i umożliwiają regulację przepływu w układzie hydraulicznym. Napęd na cztery koła i maksymalna prędkość 30 km/h gwarantują doskonałą mobilność w terenie i na drogach. Maszyna ma idealnie wyważony układ napędowy, a jej oś przednia jest blokowana podczas pracy, tak aby uzyskać optymalną stabilność. Montowane opcjonalnie wysięgnik sztywny i wysięgnik odchylany zapewniają wszechstronną wydajność podczas różnych zadań w każdym terenie — bez względu na to, czy są to ciasne przestrzenie, czy główny plac budowy.

Minikoparka Volvo EW60E

Nowy silnik Volvo jest zgodny z wchodzącymi w życie normami Stage V. Dzięki funkcji automatycznego opóźnienia wyłączania silnika, która jest oferowana wyłącznie przez Volvo, jednostka napędowa wyłącza się samoczynnie po określonym czasie, co obniża koszty paliwa i poziom hałasu. Przekłada się to na niższe koszty eksploatacji i wyższą wartość maszyny przy odsprzedaży.

Model EW60E został wyposażony w liczne funkcje, które łącznie przyczyniają się do zwiększenia dyspozycyjności i skrócenia czasu przestojów maszyny. Dostęp podczas serwisu z poziomu podłoża i wygodnie rozmieszczone punkty smarowania skracają czas i obniżają koszty obsługi technicznej. Terminy przeglądów można łatwo monitorować na ekranie w kabinie, gdzie wyświetlane są przypomnienia o konieczności przeprowadzenia obsługi technicznej.

Minikoparka Volvo EW60E

Koparka została wyposażona w oprogramowanie Volvo MATRIS, które analizuje zachowanie operatora w celu poprawy efektywności, zwiększenia wydajności, zmniejszenia zużycia paliwa i obniżenia kosztów serwisu. Firma Volvo oferuje także system diagnostyczny VCADS Pro, który ułatwia kontrolowanie maszyny.

Najważniejsze dane techniczne:

Silnik

Volvo D2.6H

Stage V / Tier 4 Final

Maks. Moc 40 obr/s (2400 obr/min)
Brutto (ISO 14396) 47,3 kW
Netto (ISO 9249, DIN 6271) 45,2 kW
Siła odspajania (ISO 6015) 43,3 KN 9 730 funt-siła
Maks. zasięg przy kopaniu 6024 mm 19'9" (stopy-cale)
C. Maksymalna głębokość kopania 3292 mm 10'10" (stopy-cale)
Masa robocza* 5920 kg 13 050 funtów

* Maszyna z wysięgnikiem 2,9 m, ramieniem 1,6 m, łyżką 0,142 m3, standardowym przeciwciężarem i lemieszem