Construction Equipment Polska

Volvo Active Care — drobna inwestycja, ogromne oszczędności

Aram Ibrahim, dyrektor działu wsparcia produktów na rynku EMEA, opowiada o Volvo Active Care i wyjaśnia, dlaczego ta usługa ma kluczowe znaczenie dla dyspozycyjności maszyn.

Czym jest Volvo Active Care?

Volvo Active Care to usługa monitorowania. W naszym ośrodku Uptime Center wykorzystujemy opracowany przez Volvo system telematyki CareTrack do monitorowania maszyn pracujących w terenie.

Obserwujemy zdalnie, jak sobie radzą, i sprawdzamy, czy generują jakiekolwiek kody błędów lub alarmy. W przypadku poważnego, grożącego awarią błędu otwieramy zgłoszenie, sprawdzamy lokalizację maszyny i kontaktujemy się z najbliższym dealerem, a następnie wskazujemy działania, które dealer powinien zasugerować klientowi. Nasi klienci z regionu EMEA mają stałe wsparcie ze strony dealerów. W przypadku jakichkolwiek problemów otrzymują powiadomienia, instrukcje i ostrzeżenia, z pomocą których mogą uniknąć nieplanowanych przestojów.

Czy klient planujący zakup usługi Volvo Active Care zostaje objęty usługą monitorowania w ośrodku Volvo Uptime Center?

Tak. Maszyny klienta zostaną połączone z ośrodkiem Uptime Center i będą stale monitorowane. Zespoły ds. wsparcia produktów będą mogły monitorować maszyny pracujące w terenie, a w przypadku wystąpienia jakichkolwiek błędów lub alarmów przeprowadzą niezbędną analizę maszyny i skontaktują się z najbliższym dealerem w celu podjęcia dalszych działań.

Dział wsparcia produktów zajmuje się wszystkimi produktami z oferty Volvo CE. Specjalista ds. produktów pełni funkcję pierwszej linii wsparcia dla dealerów Volvo CE. Głównym celem działu wsparcia produktów jest zapewnianie maksymalnej dyspozycyjności maszyn. Przede wszystkim więc pomagamy dealerom w rozwiązywaniu kwestii technicznych. Dzięki temu mogą oni przywracać gotowość maszyn klientów do pracy tak szybko, jak to tylko możliwe.

Strategia ta została wypracowana przez dział wsparcia produktów i lokalnych dealerów już dawno temu. Zdaliśmy sobie jednak sprawę, że oczekiwania klientów wobec dyspozycyjności maszyn jeszcze nigdy nie były tak wysokie jak obecnie, a nieplanowane przestoje to dla nich ogromne koszty. Dlatego stworzyliśmy rozwiązanie Volvo Active Care. Dzięki niemu proaktywniej pomagamy klientom, zapobiegając przyszłym awariom maszyn. 

Jakie korzyści przynosi klientom usługa Volvo Active Care?

Przede wszystkim ograniczenie nieplanowanych przestojów. To jedno z głównych wyzwań, przed którymi stają klienci realizujący swoje projekty. Naszym ostatecznym celem jest ułatwienie klientom przygotowań do serwisu lub naprawy, tak by nie musieli zmagać się z nieplanowaną awarią.

Jakie są główne powody, dla których warto subskrybować usługę Volvo Active Care?

Przede wszystkim proaktywność. Przekazujemy klientom raporty na temat sposobu eksploatacji ich maszyn w postaci skonsolidowanego widoku, który zawiera informacje o najważniejszych alarmach technicznych, alarmach dotyczących zachowań operatorów, liczbie zaistniałych alarmów, zużyciu paliwa, czasie pracy na biegu jałowym itd.

To dla właściciela floty bezcenne dane, które pozwalają zwiększać produktywność. Przykładowo, informacje dotyczące czasu pracy na biegu jałowym umożliwiają wyznaczenie celów prowadzących do polepszenia produktywności i obniżenia kosztów.

Gdzie obecnie dostępna jest usługa Active Care?

Usługa Active Care jest dostępna na wszystkich rynkach, na których maszyny można połączyć z siecią za pomocą rozwiązania telematycznego Volvo CareTrack, m.in. w Norwegii, Szwecji, Polsce, Niemczech, Holandii, RPA i Danii.

Usługa Volvo Active Care jest oferowana przez naszą sieć dealerów. Oznacza to, że nasi dealerzy odgrywają kluczową rolę w procesie wdrażania tej usługi na rynek.

WIĘCEJ INFORMACJI

Anne Bast

Dyrektorka ds. marki, marketingu i komunikacji
Volvo Construction Equipment
Region sprzedaży: Europa / pozostałe kraje
E-mail: anne.bast@volvo.com
Tel.: +46735585906

Hannah Kitchener

SE10
Londyn
Tel.: +44 207 923 5863
E-mail: hannah.kitchener@se10.com