Construction Equipment Polska

Pięć powodów, by przeprowadzać analizę oleju maszyny

Olej jest dla maszyny tym, czym krew dla człowieka. Jego stan należy regularnie kontrolować, by zapewnić maksymalną dyspozycyjność maszyny i zminimalizować koszt jej posiadania.

1. Większe zyski

Analiza oleju to nieodzowne narzędzie, które pozwala podnieść wydajność maszyny i przyczynia się do zwiększenia zysków. Na podstawie danych zgromadzonych w wyniku analizy klient może rozpoznać usterki w maszynie i zaplanować konserwację. Umożliwia to ograniczenie ryzyka nieplanowanych przestojów, zapobiega drogim naprawom i podnosi produktywność. 

2. Większa dyspozycyjność

Laboratoria Volvo, wyposażone w nowoczesny sprzęt diagnostyczny, dostarczają klientom kompleksowe raporty o stanie ich maszyn. Po przeprowadzeniu drobiazgowej analizy wyniki badania maszyny są natychmiast udostępniane klientowi za pośrednictwem Internetu. Taka diagnoza zawiera stosowne rekomendacje, a ostrzeżenia są w niej dodatkowo wyróżnione. Dzięki wykorzystaniu takich raportów możesz mieć pewność, że każda część maszyny działa z maksymalną sprawnością, a ryzyko awarii zostaje zminimalizowane, co pozwala utrzymać wysoki poziom dyspozycyjności.

3. Dokumentowanie trendów na postawie historii analiz

W ramach analiz próbki oleju zbierane są informacje o zawartości wody/płynu chłodzącego, zanieczyszczeniach i ilości cząsteczek metalu w oleju. Regularne analizowanie oleju pozwala zgromadzić historię takich badań, dzięki której klient i technicy laboratoryjni mogą zauważyć różne trendy w działaniu maszyny. 

4. Wczesny system ostrzegania

Od oleju zależy praca najważniejszych elementów maszyny, takich jak silnik, hamulce, przekładnia, osie i układ hydrauliczny. Pracownicy laboratoriów Volvo dysponują pełną wiedzą o maszynach Volvo i na podstawie analizy oleju mogą ocenić, na ile sprawne są wymienione elementy. Dzięki temu technicy są zawczasu ostrzegani o potencjalnych problemach z częściami, a klient ma czas, by wymienić każdy komponent, który grozi uszkodzeniem lub awarią.

5. Proaktywny system pracy

W ogólnej perspektywie analiza oleju jest najbardziej praktycznym narzędziem do zarządzania maszyną. Doskonale ułatwia planowanie, umożliwiając lepszą kontrolę produktywności, konserwacji i możliwych awarii, a przy tym pozwala uniknąć przestojów.

WIĘCEJ INFORMACJI

Anne Bast

Dyrektorka ds. marki, marketingu i komunikacji
Volvo Construction Equipment
Region sprzedaży: Europa / pozostałe kraje
E-mail: anne.bast@volvo.com
Tel.: +46735585906

Hannah Kitchener

SE10
Londyn
Tel.: +44 207 923 5863
E-mail: hannah.kitchener@se10.com