Construction Equipment Polska

Volvo EC750E HR — najbardziej produktywna maszyna do wyburzeń w branży

Nowa maszyna wyburzeniowa EC750E HR sięga na 36 m w górę i 9,5 m w dół, dzięki czemu w pełni zasługuje na miano najbardziej wszechstronnej w branży.

Nową maszynę do wyburzeń na wysokości EC750E HR od Volvo Construction Equipment — o maksymalnej wysokości sworznia wynoszącej nawet 36 m — można też swobodnie dostosowywać do potrzeb, korzystając z przedłużeń i wysięgników o różnej długości. Dzięki temu to wielofunkcyjne narzędzie do rozbiórki podoła wielu różnym pracom wyburzeniowym — realizowanym także pod ziemią i pod wodą.

Maszyna EC750E HR — wzorowana na koparce Volvo EC750E do zastosowań ogólnych — została gruntownie przeprojektowana przez inżynierów Volvo i przygotowana do prac wyburzeniowych na wysokości. 

EC750E HR to najcięższa w ofercie Volvo, a przy tym jedna z największych w branży maszyn do wyburzeń na wysokości, która jest przeznaczona na europejskie i północnoamerykańskie rynki podlegające normie Stage IV/Tier 4 Final.

Maszyna odpowiednia do wszelkich zastosowań

Wszechstronność maszyny EC750E HR to przede wszystkim zasługa bogatego wyposażenia, które obejmuje dwa zestawy wysięgników do wyburzeń na wysokości oraz jeden zestaw wysięgnika do wykopów z przedłużeniem. W najdłuższej konfiguracji do prac wysokościowych maksymalna wysokość sworznia może wynosić 36 m. Maszyna jest wtedy w stanie udźwignąć (na taką wysokość) osprzęt ważący 3,6 tony. W drugiej pod względem długości konfiguracji maksymalna wysokość sworznia to 26 m. Umożliwia ona prowadzenie prac za pomocą cięższego narzędzia o masie do 5 ton. Jeśli chodzi o zestaw wysięgnika do wykopów z przedłużeniem o długości 4,4 m, to wysokość sworznia wynosi 18 m*. Elementy te można dodatkowo konfigurować — wyprostować (aby uzyskać daleki zasięg), złamać częściowo (aby lepiej ustawić środek ciężkości i zwiększyć bezpieczny obszar pracy z przodu) lub złamać całkowicie w celu prowadzenia prac pod ziemią. 

Hydrauliczne przeguby modularne

Kluczowym rozwiązaniem umożliwiającym elastyczną konfigurację maszyny EC750E HR jest opatentowany przez Volvo system hydraulicznych przegubów modularnych. Każdy taki przegub wykorzystuje dwusworzniowy hydrauliczny mechanizm blokujący, który pozwala na przełączanie konfiguracji z tej do prac wysokościowych na tę do prac pod ziemią. 

podwozie-maszyny-do-wyburzen-EC750EHR

Jeden hydrauliczny przegub modularny znajduje się w wysięgniku głównym, a drugi w wysięgniku z przedłużeniem. Sprzęg wysięgnika z przedłużeniem nie różni się od sprzęgu wysięgnika do wykopów, tak więc kąt, pod którym ma pracować każdy z nich, można szybko i bezpiecznie konfigurować zarówno dla „złamanej”, jak i „wyprostowanej” konfiguracji. 

Podwozie skonstruowane pod kątem wyburzeń

Stabilność to klucz do prowadzenia prac wyburzeniowych na wysokości w sposób bezpieczny i wydajny, dlatego maszynę EC750E HR wyposażono w zupełnie nowe podwozie. Zaprojektowano je z myślą o rozbiórce budynków i innych obiektów — jest jeszcze cięższe i szersze niż podwozie większej koparki Volvo EC950E. W porównaniu do maszyny EC750E, stanowiącej punkt wyjścia dla konstruktorów, podwozie EC750E HR jest o 0,5 m dłuższe i o 1 m szersze, a rozstaw gąsienic wynosi aż 4,3 m.

podwozie-maszyny-do-wyburzen-EC750EHR

Dzięki 4 tonom dodatkowego przeciwciężaru masa EC750E HR wynosi 100 ton. Dociążenie i poszerzenie maszyny EC750E HR zaowocowało dużo większą stabilnością, która stanowi fundament wiodącej w jej klasie wydajności. 

Zaprojektowana z myślą o łatwości transportu

Chowane podwozie EC750E HR obejmuje łatwo zdejmowane ramy gąsienic i możliwość samodzielnego demontażu/montażu. Oznacza to, że przemieszczenie maszyny EC750E HR między różnymi placami rozbiórek jest stosunkowo proste. W przypadku większości rynków przed transportem maszyny wystarczy zdjąć zestaw wysięgnika o wysokim zasięgu, obniżyć położenie przeciwciężarów i schować podwozie. A za wszystko to odpowiadają układy hydrauliczne. Łatwe do zdjęcia są nie tylko ramy gąsienic, ale i cały system przeciwciężaru, w tym dodatkowe przeciwciężary. Dzięki hydraulicznemu systemowi demontażu wystarczy jeden ruch, aby je zdemontować.

Pełna kontrola dzięki doskonałej widoczności

Kabina Volvo Care Cab zapewnia operatorowi doskonałe warunki do wyburzania na wysokości. Duże laminowane szyby zapewniają świetną widoczność miejsca robót, a jednocześnie wpuszczają do kabiny mnóstwo światła. Komfortowa i przestronna kabina z elementami sterującymi, które są zawsze pod ręką, może być przechylana przez siłowniki hydrauliczne o 30 stopni, odciążając w ten sposób szyję operatora i zmniejszając jego zmęczenie podczas prac wysokościowych. Ponadto do standardowego wyposażenia maszyny należą system zmniejszania zapylenia i kamera umieszczona na ramieniu do wyburzeń, która prezentuje wysokiej jakości obraz na zainstalowanym w kabinie wyświetlaczu. 

Wskaźnik całkowitego momentu

Maszyna EC750E HR jest standardowo wyposażona w działający w czasie rzeczywistym wskaźnik całkowitego momentu. Efektywny system kontroli obciążenia, czujniki kątowe na wysięgniku oraz czujniki ciśnienia na głównym siłowniku nieprzerwanie obliczają moment obrotowy działający na układ. Informacje te są przedstawiane w sposób graficzny na czytelnym wyświetlaczu w kabinie, a towarzyszą im udostępniane operatorowi ostrzeżenia wizualne i dźwiękowe powiadamiające o zbliżeniu się do lub przekroczeniu geometrycznej granicy stabilności. 

Dodatkowa ochrona

Zarówno operator, jak i sama maszyna EC750E HR są znakomicie chronieni. Zapewniająca doskonałą widoczność kabina Volvo Care Cab ma zamontowaną na ramie osłonę chroniącą przed spadającymi przedmiotami (FOG) oraz system zabezpieczający przed bocznymi uderzeniami (SIPS). Maszyna jest wyposażona w wytrzymałą osłonę nadwozia i podwozia, a także zabezpieczenie obrotnicy. Siłowniki wysięgnika i kruszarki również są dodatkowo chronione. 

Zintegrowane rozwiązanie do prac wyburzeniowych

Maszyna EC750E HR powstała na fundamencie długoletniego doświadczenia Volvo, które firma gromadziła podczas realizacji prac wyburzeniowych zlecanych przez klientów z całego świata. Została zbudowana przez doświadczonych inżynierów Volvo w oparciu o stosowane przez firmę praktyki w zakresie zapewniania jakości. Maszyna EC750E HR to kompleksowe rozwiązanie, którego projekt, wykonanie i wsparcie posprzedażowe wpisuje się w filozofię marki Volvo. Ponadto na wszystkie części udzielana jest gwarancja Volvo. Cała maszyna spełnia rygorystyczne wymogi Volvo i jest fabrycznie wyposażona we wszelkie rozwiązania pozwalające jej pełnić rolę efektywnego i zintegrowanego rozwiązania do wyburzeń.

Podobnie jak wszystkie produkty Volvo, koparki o wysokim zasięgu mają zagwarantowane wsparcie techniczne ze strony wykwalifikowanych dealerów, którzy służą pomocą w każdej sytuacji. Wysoce wykwalifikowani technicy Volvo oferują oryginalne części i szeroką gamę rozwiązań, dzięki którym maszyny klientów pracują produktywnie. 

Gama maszyn Volvo do wyburzeń na wysokości

 

 

 


EC380E HR 

EC480E HR
EC750E HR

Masa maszyny

(bez osprzętu)

51 ton

(112 000 funtów)

63,5 tony

(140 200 funtów)

100 ton

(221 000 funtów)

Maks. wysokość sworznia

23m

(75 stóp 8 cali)

28m

(91 stóp)

36 m/26 m

(118 stóp/85 stóp)

Maks. masa osprzętu

3 tony

(6620 funtów)

3 tony

(6620 funtów)

3,6 tony/5 ton

(8000 funtów/11 000 funtów)

*Zastrzeżenie: Wszystkie specyfikacje mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.
**Masa maszyny może się różnić w zależności od rynku i dostępnych opcji konfiguracji.