Construction Equipment Polska

Sięgaj dalej z nową koparką kołową Volvo serii E.

Oparta na sprawdzonej konstrukcji koparka kołowa EW220E firmy Volvo Construction Equipment łączy komfort, wytrzymałość i precyzję ruchów, aby zapewniać wyjątkowe osiągi.

volvo wheeled excavator ew180e

Linia koparek kołowych firmy Volvo Construction Equipment zostaje rozszerzona o model EW220E — tym razem możemy liczyć zarówno na wszystkie rozwiązania znane z mniejszego modelu EW180E, jak i na wiele nowości. Nowa koparka poradzi sobie z nawet najbardziej wymagającymi zadaniami dzięki wytrzymałemu, dwuczęściowemu wysięgnikowi o wysokiej nośności. Co więcej, ta potężna maszyna bez trudu sięga po ładunek oddalony nawet o 10 metrów.

Jazda z robotą!

Koparka kołowa EW220E może wykonywać zróżnicowane zadania dzięki bogatemu osprzętowi umożliwiającemu elastyczne konfigurowanie maszyny. Fabryka może dostarczyć maszynę w wersji z homologacją do jazdy po drogach publicznych lub terenowej - z cięższą przeciwwagą. Klienci mogą również dobierać różnorodne, charakteryzujące się wysoką jakością opony, w zależności od warunków montując koła pojedyncze bądź podwójne. Sprawdzony silnik jezdny zapewnia siłę trakcyjną niezbędną do pokonywania stoków lub jazdy po nierównym podłożu, a opcjonalny układ amortyzacji wysięgnika Boom Suspension System (BSS) automatycznie załącza się przy prędkości 5 km/h, aby pochłaniać uderzenia i ograniczać wysypywanie się materiału z łyżki.

Koparka kołowa serii E może spełniać nietypowe wymagania dzięki szeregowi osprzętów Volvo, których celem jest skrócenie cyklów pracy oraz ograniczenie zużycia paliwa. Nowe łyżki skarpowe znakomicie ułatwiają kształtowanie krajobrazu, pomagając na przykład w uzyskiwaniu stoków o określonym profilu czy czyszczeniu rowów, podczas gdy fabrycznie montowana głowica uchylnoobrotowa Steelwrist® zapewnia pełną kontrolę nad maszyną. W wykorzystaniu możliwości maszyny do maksimum pomagają opcjonalne przewody pomocnicze, które zapewniają optymalne natężenie przepływu i ciśnienie, gdy osprzęt wymaga przepływu jedno- lub dwukierunkowego.

Operator może nie tylko łatwo i szybko wymieniać osprzęt w miejscu prowadzenia prac, lecz również w prosty sposób transportować osprzęty pomiędzy lokalizacjami. Opcjonalny zaczep przyczepy umożliwia ciągnięcie przyczep o masie do 3 ton — lub 8 ton z własnymi hamulcami — i może być mocowany na podporach stabilizujących lub lemieszu równoległym. Operatorzy mogą również zabrać ze sobą wszystkie narzędzia w specjalnej, wysuwanej z podwozia skrzynce narzędziowej typu szufladowego. W tej stanowiącej innowację wprowadzoną przez firmę Volvo skrzynce można umieścić do 130 kg narzędzi. Przegrody skrzynki narzędziowej, które można ustawić w pięciu różnych pozycjach, pomagają operatorowi zachować porządek, a blokada mechaniczna uniemożliwia wysunięcie się szuflady podczas transportu czy eksploatacji.

Komfort i kontrola

Posiadająca certyfikat ROPS kabina Volvo z ergonomicznie umieszczoną deską rozdzielczą gwarantuje doskonałą widoczność — nic dziwnego, że jest uznawana za najlepsze rozwiązanie w branży. W specjalnie zaprojektowanej kabinie jest sporo miejsca zarówno na nogi, jak i na niezbędne materiały — ponieważ wygoda operatora to podstawa produktywności.

W koparce wdrożono też system Comfort Drive Control (CDC), umożliwiający sterowanie maszyną przy prędkości do 20km/h wyłącznie za pomocą rolki na dźwigni — to jedna z nowych funkcji dostępnych w asortymencie koparek kołowych Volvo. Rozwiązaniem dostępnym tylko w koparce kołowej EW220E jest możliwość demontażu kolumny kierownicy w celu dodatkowego zwiększenia komfortu — operator może wówczas sterować całą maszyną, w tym tiltrotatorem, lemieszem i wysięgnikami, wyłącznie za pomocą dźwigni.

Oprócz standardowych kamer montowanych z tyłu i po bokach koparka EW220E może również zostać opcjonalnie wyposażona w rozwiązanie Volvo Smart View — trzy kamery zamontowane do ramy w celu przekazywania w czasie rzeczywistym ułatwiającego nawigację w trudnych sytuacjach widoku panoramicznego. Obraz z takich kamer może być wyświetlany na standardowym wyświetlaczu pojazdu bądź na osobnym ekranie.

Aby zwiększyć wygodę i bezpieczeństwo wchodzenia do pojazdu i opuszczania go poręcze i stopnie pomalowano na jasne kolory — istnieje też możliwość zamówienia zdalnie sterowanego „światła powitalnego”, które ułatwia operatorom poruszanie się w ciemności w kabinie.

koparka kołowa volvo ew180e

Ruch to jej żywioł

Koparka EW220E gwarantuje wyjątkowe osiągi dzięki spełniającemu normy emisji Stage IV potężnemu silnikowi Volvo, który zapewnia wysoki moment obrotowy nawet na niskich obrotach silnika. Automatyczne załączanie trybu ECO umożliwia ograniczenie zużycia paliwa przy utrzymaniu wysokiej produktywności. Oszczędności sprzyja również automatyczny powrót do obrotów biegu jałowego i automatyczne opóźnienie wyłączenia silnika po upływie określonego czasu — pomaga to też ograniczyć zużycie maszyny.

Koparka kołowa EW220E została zaprojektowana i przetestowana zgodnie z najwyższymi standardami wydajności oraz niezawodności. Wykonane z trwałych materiałów podwozie znajduje się wysoko nad podłożem, co ułatwia jazdę po nierównym terenie, podczas gdy solidne osie sprawdzają się w wymagających zastosowaniach — również dzięki automatycznej lub sterowanej przez operatora oscylacji osi przedniej.

W celu zapewnienia płynniejszego i bardziej efektywnego działania koparka EW220E może zostać wyposażona w automatyczny hamulec kopania, wprowadzony przez Volvo po raz pierwszy ponad 10 lat temu. To inteligentne rozwiązanie automatycznie załącza hamulec główny i usztywnia przedni most, gdy prędkość pojazdu spada do zera.

Ponieważ koparka EW220E ma być zawsze sprawna, wyposażono ją w rozwiązania ułatwiające serwisowanie. We wszystkich koparkach kołowych serii E punkty smarowania zostały zgrupowane, a filtry znajdują się za szeroko otwieranymi drzwiczkami silnika — smarowanie i wymianę filtrów można też wykonywać z poziomu podłoża. Lepszy dostęp do obszarów takich jak chłodnice i siatka zapobiegająca zanieczyszczeniom ułatwia konserwację, dzięki czemu operatorzy mogą liczyć na znaczącą oszczędność czasu.

Volvo oferuje również szereg usług posprzedażowych, które pozwalają zapobiec nieprzewidzianym przestojom. Rozwiązania takie jak oferta oryginalnych części Genuine Volvo Parts, monitorowanie pojazdu czy plany przegladów okresowych sprawiają, że koparki kołowe maksymalizują dla swoich właściciel zwrot z inwestycji.

 


Najważniejsze dane techniczne modelu EW220E Stage IV

Silnik

Volvo D6J

Masa robocza

kg

22180

lb

48898,4716

Moc brutto

kW

129

KM (bryt.)

172,99158

…przy prędkości obrotowej silnika

obr./min

1800

Pojemność łyżki

m3

1

yd3

1,307951

Maks. udźwig

kg

8500 przód / 4800 bok

lb

-

…przy wysięgu/wysokości

m

6 / 1,5

stopy

20 / 5

Maks. wysięg przy kopaniu

mm

10150

stopy/cale

33'4"

Maks. głębokość kopania

mm

6310

stopy/cale

20'8"

Siła urabiania od siłownika łyżki, ISO (normalna)

kN

132

funt-siła

29674,7748

Siła urabiania od siłownika łyżki, ISO (zwiększona)

kN

117

funt-siła

26302,6413

Prędkość maksymalna

km/godz.

30

mile/h

18,641136