Construction Equipment Polska

Nowe elektryczne stoły Volvo dają więcej możliwości rozściełania na dużą skalę

Elektrycznie ogrzewane stoły sztywne Volvo Construction Equipment (Volvo CE) zostały wprowadzone do oferty z myślą o dodatkowym obniżeniu kosztów rozściełania na dużą skalę oraz poprawieniu wydajności i efektywności realizacji dużych projektów drogowych.

Wprowadzając na rynek stoły sztywne z elektryczną regulacją temperatury MB122 i VTD121 do dużych rozściełaczy gąsienicowych, Volvo CE nie tylko rozszerza swoją gamę rozściełaczy, ale także pomaga klientom uzyskać wysokiej jakości wykończenie powierzchni, jakiego oczekują — teraz w krótszym czasie i przy mniejszym wysiłku.

Za sprawą szybkiego, ciągłego i równomiernego ogrzewania z jednego źródła zasilania stoły ogrzewane elektrycznie są wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem. Ponieważ są wyposażone w pokładowy generator o mocy 55 kVA, klienci nie muszą już napełniać butli z gazem do ogrzewania stołu, jak miało to miejsce w przypadku stołów z ogrzewaniem gazowym. Przekłada się to na szybki start pracy, maksymalny czas pracy bez przestojów i większą wydajność na placu budowy.

Te stoły sztywne są obecnie dostępne w modelach Volvo P6820D ABG, P7820D ABG i P8820D ABG i wyróżniają się dużym zakresem szerokości rozściełania od 2,5 do 13 m. Zostały zaprojektowane do rozściełania każdego materiału — od gorącego asfaltu przez suchy beton wałowany i materiały cementowe aż po tłuczeń kolejowy i mieszanki mineralne.

Gorący stół w mgnieniu oka

Nowa funkcja ogrzewania elektrycznego umożliwia rozpoczęcie pracy już po 40 minutach. W połączeniu z pojedynczym ubijakiem i dwoma elementami grzewczymi na każdy element stołu dla optymalnego rozprowadzania ciepła, ogrzewaniem z precyzyjną, automatyczną regulacją temperatury oraz indywidualnymi czujnikami temperatury na każdym elemencie klienci mogą liczyć na szybkie i wydajne ogrzewanie stołu.

EPM3

Operator rozściełacza może monitorować stan i działanie stołu na panelu sterowania elektronicznego zarządzania rozściełaczem — Electronic Paver Management (EPM3).

Maksymalna wydajność wstępnego zagęszczania

Maksymalna wydajność wstępnego zagęszczania

Maksymalna wydajność wstępnego zagęszczania ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia zakładanego zagęszczenia gotowej warstwy, co przekłada się na większą trwałość nawierzchni i niższe koszty eksploatacji. Właśnie to zapewniają nowe sztywne stoły wibracyjne i ubijające, gwarantując idealnie gładkie wykończenie niezależnie od zadania. Mają regulowaną prędkość drgań i skok ubijaka oraz mogą być wyposażone w rozwiązanie z pojedynczym lub podwójnym ubijakiem.

Sztywne stoły wibracyjne Volvo z podwójnymi ubijakami są najlepszymi partnerami do rozściełania grubych warstw. Technologia podwójnego ubijaka zapewnia o 5–7% większy stopień zagęszczenia niż w przypadku ubijaka pojedynczego i pozwala uzyskać gęstość o wskaźniku Marshalla 98%, znacznie zmniejszając wymagania w zakresie zagęszczania walcami i związane z tym koszty. Dodatkowo położenie pierwszego ubijaka zapewnia idealnie równą nawierzchnię.

Doskonała elastyczność

Regulacja profilu korony od +4% do -2% oraz przedłużenia do rozściełania nawierzchni o różnych szerokościach sprawiają, że nowe stoły są elastycznymi rozwiązaniami do każdego zadania. Przedłużenia Vario o zakresie 0,75 m na stronę umożliwiają zwiększanie lub zmniejszania szerokości stołu odpowiednio do nieregularnych krawędzi, a opcjonalne ręczne lub hydrauliczne płyty końcowe sterują przepływem materiału z każdej strony.

Czas przestojów ograniczony do minimum

Nowa funkcja diagnostyki pokładowej pomaga sprawdzać stan grzałek i wykrywać, czy i gdzie konieczna jest wymiana. Takie podejście pozwala ograniczyć przestoje do minimum. Na długi czas pracy bez przestojów składa się także łatwy montaż stołu i prosta konserwacja. Dwa środkowe uchwyty do podnoszenia na każdym segmencie stołu umożliwiają ich łatwe podnoszenie, a poprowadzone razem przewody elastyczne i elektryczne nie utrudniają montażu. Ponadto montaż i konserwacja są jeszcze szybsze i łatwiejsze za sprawą hydraulicznych punktów przyłączeniowych oraz łatwo dostępnych złączy elektrycznych, a także punktów serwisowych i ubijaków.

 

Nowa funkcja diagnostyki pokładowej

Nowa funkcja diagnostyki pokładowej.

Stół do wszelkich prac

Tak jak wszystkie stoły Volvo, te nowe rozwiązania ogrzewane elektrycznie powstały na bazie kilkudziesięcioletniego doświadczenia i ścisłej współpracy z naszymi klientami, by jak najlepiej spełniać ich potrzeby.

Do prac wymagających większej wszechstronności Volvo oferuje stoły Variomatic, których szerokość można zwiększyć dwukrotnie względem szerokości bazowej.

Więcej informacji na temat całej gamy stołów Volvo CE — w tym nowych modeli nieruchomych ogrzewanych elektrycznie — można znaleźć na stronie
Stoły do rozściełaczy Volvo.

WIĘCEJ INFORMACJI

Anne Bast

Dyrektorka ds. marki, marketingu i komunikacji
Volvo Construction Equipment
Region sprzedaży: Europa / pozostałe kraje
E-mail: anne.bast@volvo.com
Tel.: +46735585906