Construction Equipment Polska

Volvo spogląda w przyszłość elektryfikacji na targach bauma 2019

Tegoroczne targi bauma 2019, organizowane w Monachium w Niemczech, uchylą odwiedzającym rąbka tajemnicy dotyczącej przyszłych rozwiązań technicznych. Volvo Construction Equipment (Volvo CE), promując kampanię Building Tomorrow, zaprezentuje swoje najnowsze maszyny i towarzyszące im usługi.

Volvo’s indoor stand at bauma.

Podczas prezentacji szerokiej oferty Volvo Group na targach bauma 2019 firmie Volvo CE będą towarzyszyły jej spółki siostrzane — Volvo Penta, Volvo Trucks i Volvo Financial Services. Zamiast na statyczną wystawę, firmy te zaproszą odwiedzających do udziału w swego rodzaju widowisku na żywo. Zamknięte stanowisko Volvo liczyć będzie 2293 m2 i znajdować się w hali C6, a otwarte — 5870 m2 na terenie FM714. Oba skupione będą wokół inicjatywy Building Tomorrow. Podczas trwającego non-stop interaktywnego pokazu goście zobaczą pełną gamę produktów i usług gotowych na dzisiejsze, przyszłe, a nawet jeszcze nieznane wyzwania.

Volvo stawia na elektryfikację maszyn klasy kompaktowej

Bauma 2019 to pierwsze duże wydarzenie branżowe, które ma miejsce po niedawnej zapowiedzi Volvo CE dotyczącej elektryfikacji wszystkich minikoparek i ładowarek kompaktowych Volvo w 2020 roku. Ten krok czyni z Volvo CE pierwszego producenta maszyn budowlanych, który postawił na rozwiązania elektryczne, widząc w nich przyszłość swoich modeli kompaktowych. Prezentacja pierwszych dwóch maszyn z napędem hydrauliczno-elektrycznym odbędzie się na targach bauma, po niej zaś nastąpi starannie wyreżyserowany pokaz szerokiej oferty dla poszczególnych rynków na rok 2020.

Koparki w głównej roli

Gwiazdami targów będą koparki, płynąc na fali sukcesu światowej kampanii Volvo CE „Koparki, które nie boją się wyzwań”. Nowe koparki zaprezentowane na wystawie to m.in. wszechstronna, 20-tonowa maszyna EC200E, a także seria minikoparek EC15-EC20E. Nowa maszyna Volvo EC750E do wyburzeń na wysokości doskonale świadczy nie tylko o szerokości gamy koparek Volvo, ale także ich zróżnicowanej wielkości. Ponadto będą miały miejsce premiery innych innowacyjnych maszyn: koparki EC300E Hybrid z napędem hydrauliczno-hybrydowym oraz koparki EC220E wyposażonej w system Volvo Active Control, który automatyzuje ruchy wysięgnika i łyżki w celu zwiększenia wydajności kopania. Więcej informacji na temat nowości zostanie udostępnionych w kwietniu.

Fantastyczna pięćdziesiątka z wizytą w Monachium

Podsumowując, na dwóch stanowiskach Volvo znajdzie się 50 maszyn podzielonych według następujących kategorii: ładowanie, kopanie, przewożenie, rozściełanie, innowacja i usługa. Na tegorocznych targach bauma oferta Volvo Services odgrywa dużo większą rolę niż wcześniej. Każdej maszynie towarzyszą specjalnie dobrane usługi, które są dostępne na ekranach dotykowych i innych wyświetlaczach.

„Jestem z was dumny, dziewczynki”

Na terenie otwartym będzie się działo równie wiele. Spektakularny pokaz maszyn w rytmie muzyki z krótkometrażowego filmu Volvo CE Pump It Up, w którym występuje gwiazdor Hollywood, Dolph Lundgren, zanosi się na znakomite widowisko, bez wątpienia na najwyższym poziomie. Zorganizowane zostaną również zawody dla operatorów, a także prezentacje na żywo zastosowań udoskonalonego rozwiązania Dig Assist i osprzętu.

Stanowisko Volvo na zewnątrz.

Nie zapominajmy także o stanowisku wystawowym wewnątrz hali, gdzie emocje spotykają się z doświadczeniami jasno dowodzącymi, że sukces Volvo CE zależy w równej mierze od kadry, co od maszyn. Przez cały dzień profesjonalny prowadzący będzie pasjonująco opowiadać (w języku niemieckim i angielskim) o oferowanych przez firmę produktach i usługach. Warto też wspomnieć o materiałach wideo — można obejrzeć różne wywiady z klientami oraz prezentacje faktów, statystyk i fascynujących ciekawostek. Po raz pierwszy zapraszamy Państwa na stanowisko skupione wokół innowacji. I choć szczegóły wciąż owiane są nutką tajemnicy, wiadomo już, że w centrum jego zainteresowania znajdą się kwestie automatyzacji, komunikacji i elektromobilności.

Bauma 2019 — prawdziwie rodzinna atmosfera

Podczas targów Melker Jernberg, prezes firmy, wraz z prezesami spółek Volvo Penta i Volvo Trucks poprowadzi międzynarodową konferencję prasową, na której przedstawi nowe produkty i nakreśli przyszłe plany Volvo dotyczące kolejnych innowacji.

Volvo zawita wiosną do Monachium na największe targi branżowe, pragnąc rozwiać wątpliwości sceptyków i zaproponować sprawdzone rozwiązania, które znakomicie odpowiadają na obecne i przyszłe potrzeby. Dzięki innowacyjnym produktom i towarzyszącym im usługom Volvo może wraz z klientami nieustannie realizować inicjatywę Building Tomorrow.

Dowiedz się więcej — #VolvoBauma.

Ilustracja 1: Wewnętrzne stanowisko Volvo na targach bauma.
Ilustracja 2: Minikoparka z napędem elektrycznym.
Ilustracja 3: Zewnętrzne stanowisko Volvo.