Construction Equipment Polska

Volvo Construction Equipment i SDLG stawiają w Chinach kolejny krok

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) i SDLG poszerzą swoją współpracę, aby przyspieszyć rentowny wzrost. Od grudnia 2020 roku wszystkie koparki ważące co najmniej 15 ton i przeznaczone na rynek chiński zostaną skonsolidowane do jednej rodziny produktów, opartych na najnowszych technologiach Volvo i opatrzonych marką Volvo.

Obecnie firmy Volvo CE i SDLG produkują i sprzedają w Chinach odrębne rodziny koparek, pod swoimi własnymi szyldami. W celu przyspieszenia wzrostu w związku z wchodzącymi w życie normami emisji China IV wszystkie koparki ważące co najmniej 15 ton i przeznaczone na rynek chiński zostaną do grudnia 2020 roku skonsolidowane do jednej rodziny produktów. Produkty będą oparte na najnowszych technologiach Volvo i opatrzone marką Volvo. 


Odkąd spółka Volvo CE przejęła w 2007 roku 70% udziałów w firmie SDLG, sprzedaż netto wzrosła z ok. 3 mld SEK do 17 mld SEK, przy zachowaniu satysfakcjonującej rentowności. SDLG utrzymuje silną pozycję na rynku ładowarek kołowych i skutecznie wchodzi na rynek koparek dzięki wsparciu technicznemu uzyskanemu od Volvo CE. 


„Konsolidacja naszych przedsiębiorstw zajmujących się w Chinach koparkami większych rozmiarów pozwoli zapewniać klientom na rynku chińskim jeszcze lepszą obsługę”, wyjaśnia Melker Jernberg, prezes Volvo Construction Equipment. „Od czasu rozpoczęcia współpracy z nami w 2007 roku firma SDLG odnosi olbrzymie sukcesy. W związku ze wzrostem sprzedaży obu marek i zacieśnianiem współpracy z biegiem lat podjęta decyzja stanowi dla nas oczywisty kolejny krok”.

Dziennikarze chcący uzyskać dodatkowe informacje mogą skontaktować się z następującą osobą: Bill Law, starszy wiceprezes ds. komunikacji korporacyjnej, +46 31 323 84 96