Construction Equipment Polska

Najwyższa jakość i szybkość równania dzięki Volvo Active Control

Nowy system Volvo Active Control automatyzuje ruchy łyżki i wysięgnika, zmieniając koparkę w urządzenie półautonomiczne, w którym wystarczy nacisnąć przycisk, by idealnie wyrównać teren.

Kto nie chciałby, by uzyskanie doskonałej powierzchni było prostsze? Dla początkujących operatorów odpowiednie ustawienie kąta i głębokości może być trudne, a dla doświadczonych pracowników... nieco nużące. Na szczęście dzięki nowemu, pomysłowemu systemowi sterowania równaniem od Volvo Construction Equipment zarówno nowicjusze, jak i biegli specjaliści mają powody do radości.

Volvo Active Control to nowy system sterowania maszyną obsługiwany za pomocą zainstalowanego w kabinie tabletu Volvo Co-Pilot o przekątnej 10 cali. Na początek oferujemy to rozwiązanie w nowej koparce gąsienicowej EC220E, ale wkrótce wprowadzimy je do produktów z tej rodziny na szerszą skalę. System pomaga operatorowi w obsłudze różnych funkcji, automatyzując proces kopania. Operator musi tylko wprowadzi do systemu wymagane parametry zadania, a następnie nacisnąć przycisk, by rozpocząć jego realizację. Ładowarka automatycznie reguluje ruchy łyżki i wysięgnika, tak by wykonywały precyzyjne ruchy zgodnie z pożądanym kształtem i przy dokładnym zachowaniu kąta równania — czas całej operacji jest teraz zdecydowanie krótszy.

Lepsze wykonanie w dwukrotnie krótszym czasie

Volvo Active Control

Zalety tego systemu są niepodważalne. Oferowana precyzja i szybkość są tak duże, że czas równania zmniejsza się o niemal połowę (45%) w porównaniu z tradycyjnymi metodami pracy. Robót nie trzeba powtarzać kilka razy, ponieważ system uzyskuje odpowiedni efekt za pierwszym podejściem. System jest tak dokładny, że nie potrzeba drugiej osoby do kontroli głębokości/równania, dzięki czemu roboty są bezpieczniejsze.

System Volvo Active Control został w całości opracowany przez Volvo i opiera się na naszej aplikacji Dig Assist, a sterowanie układem elektrohydraulicznym koparki odbywa się z na zasadzie „prowadzenia po sznurku”. Dzięki zastosowaniu systemu Volvo Active Control, który automatycznie reguluje ruchy łyżki i wysięgnika, operator może z doskonałym efektem wykonać swoją pracę jedną ręką — lewa jest mu potrzebna tylko do sterowania szybkością ramienia.

Volvo Active Control

Głowa wolna od zmartwień

Volvo Active Control zarządza licznymi funkcjami, nie tylko zapewniając doskonałą jakość równania, ale zapobiegając też zagrożeniom. Funkcja limitu głębokości powstrzymuje łyżkę przed kopaniem poniżej wcześniej określonej głębokości, co pozwala uniknąć kolizji ze znanymi instalacjami podziemnymi. Równocześnie opcja limitu wysokości pozwala ustawić bezpieczną wysokość pracy i chroni przed kolizją łyżki, wysięgnika lub ramienia z przewodami wysokiego napięcia, stropami itp. Ponadto ograniczenie obszaru ruchu obrotowego zapobiega uderzaniu w przeszkody po bokach maszyny. Również załadunek ciężarówki może okazać się łatwiejszy, dzięki funkcji kontroli kąta obrotu, która pozwala operatorowi na wstępne zaprogramowanie położenia usypiska lub pojazdu.

Volvo Active Control

Uproszczone jest również serwisowanie, ponieważ w układzie nie ma tradycyjnych hydraulicznych linii sterujących — a to oznacza jeszcze krótsze przestoje serwisowe.