Construction Equipment Polska

Nowy rozściełacz Volvo P8820D ABG — wszechstronny gigant

Nowy model z serii D od Volvo Construction Equipment wyróżnia się jeszcze większą niezawodnością i wydajnością dzięki udoskonalonej konstrukcji i innowacyjnym inteligentnym rozwiązaniom.

Volvo Tracked Asphalt Paver P8820D

Nowy rozściełacz P8820D ABG od Volvo Construction Equipment (Volvo CE) zapewnia maksymalną wydajność rozściełania. Szeroki na 2,5 m rozściełacz z wyjątkowo pojemnym koszem i mocnym silnikiem Volvo to potężna maszyna, która sprosta nawet największym projektom nawierzchniowym.

Rozściełacz gąsienicowy do asfaltu Volvo P8820DJest niezwykle stabilna i wytrzymała. Gąsienice o szerokości 325 mm i długości 3120 mm w połączeniu z solidnością ramy i komponentów gwarantują ciągłość i płynność pracy na każdym etapie rozściełania. Ponadto nowy model umożliwia rozściełanie materiału o grubości do 300 mm na szerokości nawet 13 metrów. Dzięki koszowi mieszczącemu aż 14,7 tony materiału i szerokiemu tunelowi przenośnika P8820D ABG zapewnia wydajność dochodzącą do 1100 ton na godzinę.

Wysokiej klasy silnik Volvo doskonale współpracuje z układem hydraulicznym. Wytwarza duży moment obrotowy przy niskiej prędkości obrotowej, oferując znakomitą moc i efektywność wykorzystania paliwa. Zużycie paliwa ograniczają także inteligentne funkcje, takie jak tryb ECO Mode, który dostosowuje generowaną przez silnik moc do specyfiki robót. Pozwala to operatorom pracować z maksymalną wydajnością i przy mniejszym hałasie, co wychodzi na zdrowie zarówno pracownikom ekipy budowlanej, jak i okolicznym mieszkańcom. Dodatkowo głośność pracy jest niwelowana przez odpowiednią izolację komponentów całej maszyny.

Duże rozmiary nie wykluczają wszechstronności. Dzięki szerokiej gamie dostępnych konfiguracji rozściełacz można przygotować nie tylko pod kątem wykonywania nawierzchni asfaltowych, ale także wielu innych specjalistycznych prac. Osiągaj najwyższy poziom zagęszczenia wstępnego za stołem podczas prac z kruszywem czy rozściełania podbudowy z betonu cementowego (CTB) bądź betonu wałowanego (RCC).

Długotrwała jakość

Oferowana maszyna gwarantuje klientom jednakowe rezultaty rozściełania. Jej konstrukcja została opracowana przez firmę Volvo z myślą o zapewnianiu wysokiej jakości i dyspozycyjności. Rozściełacz P8820D ABG wyposażono w szereg rozwiązań, które decydują o jego niezawodności:

Rozściełacz gąsienicowy do asfaltu Volvo P8820D

  • Udoskonalony mechanizm regulacji wysokości podajników ślimakowych działa w zakresie od 120 do 200 mm, co zapewnia optymalny przepływ materiału w kanale tych podajników, pozwalając uzyskiwać nawierzchnie o grubości maksymalnie 300 mm.
  • Unikatowy, automatycznie działający hydrauliczny układ naciągu gąsienic Volvo zwiększa dyspozycyjność i obniża koszty eksploatacji. Zwiększa on precyzję sterowania i stabilność jazdy. Z kolei solidne zgarniacze na gąsienice pozwalają uzyskać lepsze wyrównanie nawierzchni.
  • Opcjonalne, opatentowane przez Volvo obciążenie belki zapobiega początkowym wypiętrzeniom podczas rozściełania szerokich nawierzchni. Pozwala uzyskiwać jednolitą jakość pracy na każdym etapie realizacji projektów. Urządzenie napinające do stołu zapewnia jego sztywność skrętną, dzięki czemu kąt natarcia jest taki sam na całej szerokości stołu. W efekcie uzyskuje się równą grubość warstwy. Znakomita moc napędu i trakcja sprawiają, że maszyna świetnie sobie radzi w każdej sytuacji.
  • Szybki i bezproblemowy montaż szerokiej gamy sprzętu do poziomowania (także w 3D).
  • Amortyzowane rolki nośne systemu Soft Dock pochłaniają energię wstrząsów podczas dokowania. Ograniczają w ten sposób ryzyko uszkodzenia nawierzchni za stołem, a tym samym przyczyniają się do podniesienia jej jakości.
  • Szybki i bezpieczny serwis. Umieszczona na platformie operatora szeroka klapa zapewnia prostszy dostęp serwisowy do najważniejszych punktów kontroli technicznej. Dzięki temu ułatwia obsługę serwisową, skraca czas przestojów i ogranicza koszty eksploatacji.

Najwyższa jakość rozściełania


Volvo P8820D ABG współpracuje z szeroką gamą wysoce wydajnych stołów, które można dobierać do konkretnych wymogów operacyjnych i oczekiwań. Dzięki systemowi szybkozłączy Volvo, rozwiązaniom do uzyskiwania niestandardowych profili oraz opcjonalnym płytom końcowym sterowanym hydraulicznie maszyna Volvo gwarantuje najlepszą jakość rozściełania.
Rozściełacz gąsienicowy do asfaltu Volvo P8820D
Znakomita konstrukcja stołów Volvo bazuje na wieloletnich doświadczeniach i doskonałości technologicznej, jest więc gwarancją najwyższej jakości, jednorodności i gładkości rozściełanej powierzchni. Model P8820D ABG można wyposażyć w najlepsze w branży stoły o szerokości rozściełania do 13 metrów, które umożliwiają pracę z różnymi materiałami. Firma Volvo oferuje dla rozściełacza P8820D ABG stoły variomatic i stoły obsługiwane ręcznie. Stoły Volvo variomatic mają osiem rur prowadzących, po cztery na każdym przedłużeniu hydraulicznym, które umożliwiają uzyskiwanie równej, jednolicie zagęszczonej nawierzchni. Stoły VB79 i VB78 sprawdzą się w tych samych warunkach, jednak stoły VB79 zapewniają większe możliwości, gdy na przykład trzeba uzyskać niestandardowy profil korony drogi lub sprostać określonym wymogom dotyczącym odprowadzania wody. Elementy przedłużające wyposażono w dwie dodatkowe sekcje, których pochylenie można regulować w górę i w dół o 10% (5,7 stopnia), co umożliwia rozściełanie nieregularnych profili łatwiej, przy mniejszym zapotrzebowaniu na materiał i ekonomiczniej.

Rozściełacz gąsienicowy do asfaltu Volvo P8820DSpecjalnie zaprojektowane ubijaki Volvo pozwalają skutecznie uzyskiwać docelową gęstość materiału. W zależności od charakterystyki zastosowania i warunków pracy można wybrać stół z pojedynczym lub podwójnym systemem ubijaków (tamperów), pozwalający uzyskać gładką, jednorodną powierzchnię. Podwójny system ubijaków Volvo zapewnia maksymalne zagęszczenie wstępne w branży.

Dzięki unikatowemu systemowi szybkozłączy Volvo wymiana stołów jest łatwa i bezpieczna — zajmuje tylko 55 minut — a ponadto nie wymaga użycia specjalnych narzędzi. Co więcej, opcjonalny, wbudowany w panel stołu układ hydraulicznego sterowania płytami końcowymi eliminuje uciążliwą potrzebę ręcznej regulacji. Umożliwia to uzyskiwanie z każdej strony równie zadowalającego efektu, a jednocześnie pozwala operatorom bezpiecznie pozostać w kabinie zamiast wychodzić na drogę. W celu dodatkowego podniesienia komfortu operatorów i wszechstronności stołu układ hydraulicznego sterowania płytami końcowymi wyposażono w funkcję wspomagania.

Wybór operatorów

Rozściełacze Volvo są powszechnie cenione w branży za najwyższy poziom zapewnianego komfortu. Operatorzy modelu P8820D ABG pracują w wygodnym, bezpiecznym i sprzyjającym produktywności środowisku, które oferuje intuicyjnie rozmieszczone elementy sterujące, znakomitą widoczność, inteligentne funkcje i przestronną platformę.
Rozściełacz gąsienicowy do asfaltu Volvo P8820D Elektroniczny system sterowania rozściełaniem (EPM3) zapewnia operatorom pełną kontrolę nad maszyną. W celu ułatwienia obsługi wszystkie przyciski — podświetlane, by ułatwiać pracę po zmroku — zebrano i uporządkowano w ramach jednego układu sterowania. System EPM3 ma wbudowane funkcje, na przykład funkcję zarządzania ustawieniami, która przechowuje niestandardowe ustawienia skonfigurowane dla poszczególnych projektów, pozwalając uzyskiwać jednakowe rezultaty przy podobnych pracach nawierzchniowych. Z kolei funkcja zarządzania przeglądami powiadamia operatora o wymaganej lub planowej konserwacji. Ale to nie wszystko. Rozściełacz P8820D ABG wyposażono w mnóstwo genialnych, inteligentnie działających funkcji.

System Pave Assist, oparty na mechanizmach Volvo Co-Pilot, oferuje rozbudowany zestaw cyfrowych narzędzi (w skład których wchodzą m.in. Material Manager, Thermal Profiling i Weather View) stworzonych z myślą o ułatwieniu pracy operatorom, dokumentowaniu przebiegu rozściełania i podnoszeniu jakości uzyskiwanej nawierzchni.

Rozściełacz gąsienicowy do asfaltu Volvo P8820DDodatkowo wydajność rozściełania zwiększa opcjonalny system Smart Dock. W jego skład wchodzą zdalnie sterowane słupki oświetleniowe, które przekazują kierowcy wywrotki sygnały wizualne pomagające w maksymalnie bezpiecznym i sprawnym podjeździe do kosza rozściełacza, a następnie rozładunku materiału. Ogranicza to potencjalne zakłócenia w przepływie materiału, minimalizuje ryzyko jego wysypywania się i pozwala uzyskiwać bardziej jednolitą nawierzchnię.

Rozściełacz gąsienicowy do asfaltu Volvo P8820DOperatorzy mają też zapewnioną doskonałą widoczność z poziomu platformy dzięki płaskiej masce silnika i mniejszym skrzynkom elektrycznym. Polepszają ją także powierzchnie szklane po obu stronach platformy, przesuwany fotel i lusterka bliskiego zasięgu. Sześć standardowych świateł roboczych i opcjonalne zestawy oświetleniowe dodatkowo podnoszą poziom bezpieczeństwa i wydajności podczas pracy w nocy. Ponadto oświetlenie wewnętrzne rozświetla platformę przez trzy minuty po naciśnięciu głównego przełącznika i po zgaszeniu zapłonu. Pod koniec zmiany operatorzy nie muszą niczego ze sobą zabierać. Panel rozściełania, konsolę stołu i skrzynkę narzędziową można przechowywać w maszynie dzięki nowym schowkom, które wygodnie zamyka i otwiera kluczyk zapłonu.

Nic dziwnego, że model P8820D ABG — o rozmiarach i możliwościach większych niż kiedykolwiek — to najchętniej wybierany przez operatorów rozściełacz.

 

 

 

 

Najważniejsze dane techniczne P8820D ABG:

Norma emisji spalin silnika Tier 3 EU Stage V
Typ silnika Volvo D7E Volvo D8J
Moc silnika kW 182 200
  KM (bryt.) 244 268
...przy prędkości obrotowej silnika obr./min 2000
Szerokość bazowa m 2,5
  stopa/cal 8'2”
Maksymalna szerokość rozściełania m 13
  stopa/cal 42'8”
Wydajność rozściełania ton/godz. 1100
  krótkich ton/godz. 1212,5
Maksymalna grubość warstwy mm 300 
  cal 11,8
Pojemność kosza zasypowego tony 14,7
  krótkie tony na godzinę 16,204
Masa ciągnika kg 17 060 17 350
  funty 37611 38250