Construction Equipment Polska

Nowe Volvo EC60E — wydajność dużej maszyny zamknięta w kompaktowej konstrukcji

Koparka gąsienicowa EC55C ustępuje miejsca modelowi EC60E. Nowa maszyna Volvo Construction Equipment oferuje większą moc i wydajność, a przy tym komfort obsługi i oszczędne zużycie paliwa podczas różnych prac.

Volvo Compact Excavator EC60E

Nową koparkę gąsienicową EC60E od Volvo Construction Equipment (Volvo CE) zbudowano tak, aby sprawdzała się w każdym terenie — bez względu na to, czy są to ciasne przestrzenie, czy główny plac budowy. Maszynę wyróżnia lepsza kontrola trakcji, płynne działanie mechanizmu obrotnicy i większy udźwig, dzięki czemu można błyskawicznie osiągać znakomite rezultaty. Kompaktowa konstrukcja, długie ramię i montowane opcjonalnie wysięgnik sztywny i wysięgnik odchylany zapewniają wszechstronność i wydajność działania koparki EC60E podczas różnych prac.

Moc i kontrola podstawą łatwości i szybkości działania

W celu zapewnienia optymalnej wydajności podczas ciągłej pracy maszynę wyposażono w silnik Volvo zgodny z normami Stage V/Tier 4 Final oraz regulowany układ hydrauliczny. Efektywny układ chłodzenia zasilany mocą 44,3 kW dba, by nie doszło do przegrzania koparki.

Niezwykle czułe elementy sterujące stanowią gwarancję tego, że maszyna EC60E wykonuje dokładnie taki ruch, jaki zaplanował operator. Może on dostosować koparkę do własnych preferencji i wymogów realizowanego zadania, tak aby łatwiej nią sterować i pracować wydajniej. Pomocniczymi obwodami hydraulicznymi, elektrycznym lemieszem spycharki i prędkością przesuwu wysięgnika steruje operator, który dostosowuje ich działanie, wybierając jeden z trzech różnych trybów pracy — „aktywny”, „normalny” i „miękki”.

Maszyna EC60E ma zmodernizowany układ hydrauliczny z przeprojektowanym głównym zaworem sterującym. Zapewnia on operatorowi dodatkowe możliwości, gdy do wykonania konkretnego zadania potrzeba zwiększyć przepływ hydrauliczny — główny zawór sterujący pozwala połączyć przepływ z kilku pomp, aby zoptymalizować działanie maszyny. Przepływ można przekierować na przykład do siłownika ramienia, tak aby zwiększyć prędkość ruchu ramienia. Przydaje się to zwłaszcza podczas równania nawierzchni.

Minikoparka Volvo EC60E

Maszyna wielozadaniowa

Niezrównana wszechstronność modelu EC60E zapewnia możliwość wyposażenia go w bogatą gamę trwałego osprzętu, który nadaje się do różnorodnych zastosowań, takich jak wykonywanie instalacji mediów, budownictwo, rolnictwo, kształtowanie krajobrazu i leśnictwo. Osprzęt można łatwo wymieniać, co pozwala oszczędzić czas i obniżyć koszty, a konstrukcja maszyny, układ hydrauliczny, instalacja przewodów i przełączniki w kabinie w połączeniu z bogatym wyborem osprzętu Volvo umożliwiają maszynie EC60E wykonywanie z łatwością najróżniejszych zadań.

Zamontowanie mechanicznego lub hydraulicznego szybkozłącza osprzętu pozwala na szybkie i sprawne zmienianie narzędzi. Dostępny jest kompletny asortyment łyżek, od wzmocnionych łyżek ogólnego zastosowania po łyżki do kopania rowów, dzięki czemu maszyna może pracować w szerokiej gamie zastosowań. Wytrzymałe młoty hydrauliczne Volvo zaprojektowano z myślą o doskonałej współpracy z koparką EC60E. Bogata oferta narzędzi (lub końcówek) do młotów umożliwia rozbicie każdego materiału — łączy w ten sposób doskonałą wydajność z niskim poziomem wibracji i hałasu. Maszynę można także wyposażyć w kciuk hydrauliczny Volvo, przystosowany do współpracy zarówno z łyżkami Volvo do montażu bezpośredniego, jak i z szybkozłączem, co pozwala wykonywanie wielu zadań, takich jak układanie w stos, rozmieszczanie, załadunek, podnoszenie i przenoszenie.

Minikoparka Volvo EC60E

Minikoparka Volvo EC60ENiższe koszty, większa dyspozycyjność

Silnik Volvo i ulepszony układ hydrauliczny współpracują ze sobą, zapewniając niezrównaną efektywność wykorzystania paliwa. Dzięki funkcji automatycznego wyłączania silnika, która jest oferowana wyłącznie przez Volvo, jednostka napędowa wyłącza się samoczynnie po określonym czasie, co obniża koszty paliwa i poziom hałasu. Ponadto w zmniejszeniu wysokości faktur za paliwo pomaga dostępny w standardowym wyposażeniu tryb ECO. Po włączeniu funkcja ta delikatnie obniża prędkość obrotową silnika w taki sposób, by zmniejszyć zużycie paliwa, ale nie kosztem wydajności. Licznik czasu w stanie zatrzymania redukuje koszty związane z konserwacją i podnosi wartość maszyny przy odsprzedaży.

Minikoparka Volvo EC60EModel EC60E został wyposażony w liczne funkcje, które łącznie przyczyniają się do zwiększenia dyspozycyjności i skrócenia czasu przestojów maszyny. Dostęp podczas serwisu z poziomu podłoża i wygodnie rozmieszczone punkty smarowania skracają czas i obniżają koszty obsługi technicznej. Terminy przeglądów można łatwo monitorować na ekranie w kabinie, gdzie wyświetlane są przypomnienia o konieczności przeprowadzenia obsługi technicznej.

Koparka została wyposażona w oprogramowanie Volvo MATRIS, które analizuje zachowanie operatora w celu poprawy efektywności, zwiększenia wydajności, zmniejszenia zużycia paliwa i obniżenia kosztów serwisu. Firma Volvo oferuje także system diagnostyczny VCADS Pro, który ułatwia kontrolowanie maszyny.

Minikoparka Volvo EC60E

Najważniejsze dane techniczne:

Silnik

Volvo D2.6H

Stage V / Tier 4 Final
Moc znamionowa przy 36,7 obr./s (2200 obr./min)
...Brutto wg SAE J1995 44,3 kW (60 KM)
Szerokość całkowita 1920 mm
Zasięg maksymalny, ramię standardowe/długie 6,105 / 6,395 m
Wysokość rozładunku, ramię standardowe/długie 4,150 / 4,340 m
Głębokość kopania, ramię standardowe/długie 3,695 / 3,995 m
Siła odrywania (ISO 6015) 28,8 kN
Siła odspajania (ISO 6015) 43,3 kN
Masa robocza 5 730