Construction Equipment Polska

Bendt Risom z Danii tryumfatorem Finału Klubu Operatorów 2019

W Finale Klubu Operatorów — uchodzącym w branży za najtrudniejszy sprawdzian umiejętności precyzyjnego operowania maszynami — pochodzący z Danii Bendt Risom pokonał 26 konkurentów, zdobywając tytuł najlepszego operatora.

W sobotę 5 października byliśmy świadkami organizowanego przez Volvo Construction Equipment (Volvo CE) ostatecznego starcia 27 najlepszych operatorów maszyn z regionu EMEA — Finału Klubu Operatorów. To zawody, w których liczy się przede wszystkim szybkość i technika.

Po roku trudnych i wyczerpujących zmagań krajowych finaliści z 13 krajów stanęli ze sobą twarzą w twarz w ośrodku Volvo Customer Center w Eskilstunie (Szwecja), jednej z największych na świecie aren prezentacji maszyn budowlanych.

Finał Klubu Operatorów 2019 — Próba czasowa

Najpierw operatorzy pokonali niezwykle ciasny tor, kierując wozidłem przegubowym Volvo A45G. Następnie, za sterami ładowarki kołowej Volvo L70H z osprzętem widłowym, mieli za zadanie zamienić paletę z wiadrem pełnym wody na paletę z rurą podtrzymującą piłkę, nie rozlewając przy tym wody ani nie strącając piłki.

Finał Klubu Operatorów 2019

Potem operatorzy przesiedli się do koparki kołowej Volvo EW220E i koparki gąsienicowej EC160E, przy użyciu których podnosili opony i ustawiali je na beczce po oleju.

Finał Klubu Operatorów 2019 — Ustawianie opon

Podczas każdej konkurencji mierzono czas i odejmowano punkty za pomyłki. Dziesięciu najszybszych operatorów zakwalifikowało się do wielkiego finału. Zmierzyli się w nim z konkurencją, w której za pomocą plastikowej rury zamontowanej do koparki Volvo EC160E wypychali nieduże drewniane bloczki ze specjalnej metalowej konstrukcji.

Finał Klubu Operatorów 2019

Pierwsze miejsce zajął Duńczyk Bendt Risom, podczas gdy Johannes Unger i Othmar Pletzer — obaj z Austrii — uplasowali się odpowiednio na drugim i trzecim miejscu.

W rodzinie Volvo od lat

Dwudziestoczteroletni Bendt Risom dorastał w otoczeniu maszyn Volvo i w stosunkowo młodym wieku po raz pierwszy usiadł za ich sterami. Jego ojciec prowadził firmę podwykonawczą, a pierwszą koparkę Volvo zakupił po przejęciu marki Åkerman przez Volvo na początku lat 90. XX wieku. W 2010 roku Risom dołączył do przedsiębiorstwa Vildbjerg MiniMaskiner & Anlægsfirma, w którym pełnił rolę operatora wielu koparek Volvo. Obecnie ojciec i syn pracują razem, prowadząc firmę Trehøje Anlæg.

Risom brał udział w wielu lokalnych konkursach dla operatorów w Danii. W zeszłym roku, podczas jubileuszowej, 20-stej edycji zawodów Klubu Operatora zajął trzecie miejsce.

Johannes Unger zajmował pierwsze miejsce w 2017 i 2013 roku oraz drugie w 2014 roku, z kolei Othmar Pletzer — prawdziwy weteran Finału Klubu Operatora — wygrywał w 2018, 2015, 2010 i 2009 roku.

„To był niezwykle emocjonujący finał! Rywalizacja była zacięta i wszyscy świetnie się bawili. Konkurs z roku na rok staje się coraz bardziej emocjonujący”, mówi Paulina Ekestubbe, menedżer ds. obsługi klientów i organizacji wydarzeń w regionie sprzedaży EMEA firmy Volvo CE. „Zapraszamy do udziału najlepszych zawodowych operatorów z naszego regionu. Wszyscy oni mogą być niezwykle dumni ze zdobytych umiejętności”.

Dołącz do klubu

Klub Operatorów założono w Niemczech w 1998 roku jako wyraz uznania Volvo CE dla operatorów maszyn. Obecnie zrzesza tysiące członków, których liczba stale rośnie. Każde z 19 kół Klubu Operatorów organizuje w ciągu roku własne imprezy, podczas których operatorzy mogą w bezpiecznych warunkach doskonalić swoje umiejętności i wymieniać się doświadczeniami.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Klubu Operatorów.

Finał Klubu Operatorów 2019 — Uczestnicy

Koniec.

Październik 2019 r.

Zdjęcie nr 1: (od lewej) Johannes Unger, Bendt Risom i Othmar Pletzer na podium zwycięzców.

Zdjęcie nr 2: Pierwsza konkurencja — Próba czasowa w wozidle przegubowym Volvo A45G.

Zdjęcie nr 3: Druga konkurencja — „Przekładanie” przy użyciu ładowarki kołowej Volvo L70H z osprzętem widłowym.

Zdjęcie nr 4: Trzecia konkurencja — Ustawianie opon przy użyciu koparki kołowej Volvo EW220E i koparki gąsienicowej EC160E.

Zdjęcie nr 5: Finał — „Ściana” pokonywana przy użyciu koparki Volvo EC160E.

Zdjęcie nr 6: Uczestnicy edycji 2019.

 

WIĘCEJ INFORMACJI

Anne Bast

Dyrektorka ds. marki, marketingu i komunikacji
Volvo Construction Equipment
Region sprzedaży: Europa / pozostałe kraje
E-mail: anne.bast@volvo.com
Tel.: +46735585906

Hannah Kitchener

SE10
Londyn
Tel.: +44 207 923 5863
E-mail: hannah.kitchener@se10.com