Construction Equipment Polska

Premiera filmowej prezentacji marki Volvo CE — „Building Tomorrow”

Kulminacyjny punkt kampanii Volvo Construction Equipment, film „Building Tomorrow”, to świadectwo działań marki na rzecz zrównoważonej przyszłości.

Spółka Volvo Construction Equipment (Volvo CE) zrealizowała film „Building Tomorrow”, aby zaprezentować historie sukcesów klientów z całego świata. Premiera miała miejsce 14 października. Obraz przedstawia zaangażowane w projekty klientów maszyny Volvo, które uczestniczą w budowie lepszej przyszłości dla kolejnych pokoleń — „budowie świata, w którym chce się żyć”.

„W Volvo CE działamy w myśl idei, że wyobraźnia, ciężka praca i innowacje techniczne pozwolą nam wyznaczyć kierunek dążeń na rzecz budowy czystszego, bardziej inteligentnego i lepiej skomunikowanego świata”, stwierdza Martin Weissburg, prezes spółki Volvo CE i członek Executive Board w Volvo Group. „Jesteśmy przekonani o słuszności koncepcji zrównoważonej przyszłości, a jako że działamy na globalnym rynku budowlanym, wspólnie z klientami dążymy do jej urzeczywistnienia tak, by objęła ludzi na całym świecie”, dodaje Weissburg.

Odpowiedzialność wobec świata

Rozpoczętej w grudniu 2016 roku kampanii towarzyszy seria filmów krótkometrażowych. W pierwszym odcinku maszyny Volvo stawiają czoło skutym lodem krainom północnej Szwecji. To właśnie tam działa znany, czynny przez cały rok hotel ICEHOTEL 365 — chłodzony dzięki energii pozyskiwanej z paneli słonecznych i dążący do ujemnej emisji CO2. Kolejnym przystankiem w trakcie kampanii była spalona słońcem pustynia położona na północ od Dohy, stolicy Kataru. Przy budowie miasta Lusajl pracowało bez ustanku ponad 240 maszyn Volvo w temperaturze sięgającej nawet 50 °C. Trzeci materiał poświęcono zbudowanej w Republice Południowej Afryki farmie wiatrowej Kouga. Film rzucił nowe światło na sektor energii odnawialnej, który do 2030 r. ma zaspokajać 42% zapotrzebowania mieszkańców tego kraju na energię, a przy tym wspierać lokalne społeczności.

Kampania „Building Tomorrow” pokazuje, jak maszyny Volvo przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju i sukcesów klientów. Podkreśla ona główną misję Volvo Group, która polega na „tworzeniu dobrobytu poprzez rozwiązania transportowe”.

„W ramach realizowanego przez WWF programu Climate Savers głęboko angażujemy się w zmianę kierunku, w którym zmierza branża. Kampania przedstawia wspaniałe przykłady z praktyki naszych klientów, a patrząc z szerszej perspektywy, liczymy, że zachęci ona innych do działań na rzecz zrównoważonej przyszłości”, mówi Niklas Nillroth, wiceprezes ds. środowiska i zrównoważonego rozwoju w spółce Volvo CE.

Odmienić jutro

Debiutujący 14 października film można obejrzeć w kanałach cyfrowych Volvo CE. Zostanie on również wyświetlony podczas transmitowanego na żywo koncertu w Alicante w Hiszpanii, na tydzień przed startem zawodów Volvo Ocean Race. Regaty żeglarskie o ugruntowanej pozycji z czasem zyskały status przedsięwzięcia uświadamiającego znaczenie zrównoważonego rozwoju. Doskonale wpisują się w przekaz „Building Tomorrow”, filmowej prezentacji marki Volvo CE.

„Świat ulega przeobrażeniu, a wymagania klientów się zmieniają. Nasz przekaz skupia się przede wszystkim na ludziach, ponieważ pragniemy pokazać, jak Volvo nieustannie odmienia ich życie w każdym zakątku globu — teraz i w przyszłości”, mówi Bill Law, starszy wiceprezes ds. komunikacji korporacyjnej w spółce Volvo CE.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.volvoce.com/buildingtomorrow.

Oficjalną ścieżką dźwiękową filmowej prezentacji marki Volvo CE „Building Tomorrow” jest utwór „The River” w wykonaniu młodego i obiecującego zespołu Moment ze Szwecji. Singiel będzie dostępny w serwisie Spotify od 13 października.

#VolvoCE #BuildingTomorrow #sustainability #construction #VolvoOceanRace #WarnerMusic #MomentTheRiver