Construction Equipment Polska

Wozidła sztywnoramowe Volvo wchodzą na rynek

Wkrótce na rynek wozideł sztywnoramowych wejdą maszyny marki Volvo. Oferta będzie obejmować cztery maszyny — otwiera ją 45-tonowa R45D, a zamyka flagowa, 100-tonowa R100E. Wszystkie bazują na wiedzy fachowców z położonego w Motherwell, w Szkocji, ośrodka.

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) ogłasza, że w drugim kwartale 2018 r. wejdzie na rynek wozideł sztywnoramowych, oferując własne maszyny marki Volvo. Prace nad czterema nowymi modelami bazowały w głównej mierze na wieloletnim doświadczeniu Terex Trucks (spółki zależnej Volvo CE) w dziedzinie wozideł sztywnoramowych oraz rozwiązaniach technologicznych Grupy Volvo. Oferta w pierwszej kolejności trafi na mniej regulowane rynki i obejmie następujące maszyny: 45-tonową R45D, 60-tonową R60D, 72-tonową R70D i flagową, 100-tonową R100E.

Maszyna R100E z serii E to zupełnie nowe, ważące aż 100 ton (95 ton metrycznych) wozidło sztywnoramowe Volvo CE, które łączy w sobie głęboką wiedzę na temat rynku i klientów ze sprawdzonymi komponentami, przełomowymi technologiami i odświeżoną sylwetką. Dzięki temu stanowi ekonomiczne i wydajne rozwiązanie, które sprosta codziennym wyzwaniom w kopalniach i kamieniołomach. 

Technika ponad wszystko

Punktem wyjścia do budowy wozideł sztywnoramowych Volvo R45D, R60D i R70D z serii D były wciąż eksploatowane, sprawdzone maszyny Terex Trucks z serii TR. Podczas prac zwrócono szczególną uwagę na kwestie techniczne, dbając, by wozidła spełniały standardy stawiane produktom Volvo w docelowych rynkach i segmentach rynku. Udoskonalenia obejmują poprawioną widoczność, większy poziom bezpieczeństwa oraz jeszcze lepsze wsparcie techniczne. Renoma marki Volvo to gwarancja najwyższej jakości.

Po wprowadzeniu na rynek wozideł sztywnoramowych Volvo spółka przystąpi do stopniowego wycofywania z produkcji wozideł sztywnoramowych Terex Trucks.

Volvo Rigid Haulers „Przejęcie firmy Terex Trucks w 2014 r. było strategiczną decyzją, dzięki której Volvo może zaoferować klientom wozidła sztywnoramowe”, stwierdza Thomas Bitter, starszy wiceprezes ds. marketingu i portfela oferowanych produktów (MaPP) w spółce Volvo CE. „Od tamtej pory dążymy do stworzenia zupełnie nowego wozidła sztywnoramowego, które z jednej strony czerpałoby z 84-letniego dziedzictwa Terex Trucks, a z drugiej wykorzystywało wiodące w branży technologie Volvo CE i promowało kluczowe wartości: jakość, bezpieczeństwo i ochronę środowiska. Dziś stawiamy kolejny krok, a nowe maszyny Volvo — przede wszystkim wozidło R100E z serii E — to rezultat naszych starań. Klienci pracujący w branży górnictwa i wydobycia na pewno nie przejdą obok nich obojętnie”.

Nowe maszyny na celowniku

Nową, flagową maszynę R100E zaprojektowano z myślą o klientach, którzy poszukują wozidła sztywnoramowego zapewniającego dużą wydajność i produktywność, niskie całkowite koszty użytkowania, łatwość serwisowania oraz wysoki komfort pracy operatora. Dzięki dużej pojemności i możliwości szybkiego transportu, nowemu nadwoziu w kształcie litery V, wydajnemu układowi hydraulicznemu, inteligentnym systemom monitorowania i optymalnym warunkom pracy operatora wozidło R100E pozwala klientom przewozić większą ilość materiału w krótkim czasie.

„Wozidła sztywnoramowe Terex Trucks doskonale radzą sobie w trudnych warunkach, a przy tym wyróżniają się łatwością serwisowania i niskimi całkowitymi kosztami użytkowania”, mówi Paul Douglas, wiceprezes ds. wozideł sztywnoramowych i Terex Trucks w spółce Volvo CE. „Nasze sprawdzone rozwiązania to swoiste DNA, które pomogło spółce Volvo CE wejść na rynek z linią innowacyjnych maszyn. Wozidło R100E z serii E to zupełnie nowa maszyna, która zapewnia stabilność działania, długi okres użytkowania, duże zyski, wysoką trwałość i optymalny komfort pracy. A ponadto jest prosta i łatwa w obsłudze i utrzymaniu”.

Volvo Rigid Haulers

Świetlana przyszłość

Nowe wozidła sztywnoramowe Volvo będą produkowane w przemianowanym zakładzie produkcyjnym Volvo położonym w Motherwell, w Szkocji, i sprzedawane wyłącznie przez sieć dealerów Volvo.

Nota edytorska: niniejsze ogłoszenie nie zmienia zakresu oferty wozideł przegubowych Terex Trucks, spółki zależnej Volvo CE. Wozidła przegubowe Terex Trucks nadal będą projektowane, budowane i udoskonalane w zakładzie w Motherwell oraz sprzedawane w ramach już istniejącej sieci niezależnych dealerów Terex Trucks.