Construction Equipment Polska
Ładowanie kompaktowego sprzętu budowlanego
Elektryczny sprzęt budowlany Volvo
Ładowanie kompaktowego sprzętu budowlanego

Elastyczność ładowania sprzętu kompaktowego

Zrównoważone miejsca pracy wymagają rozwiązań zeroemisyjnych, a nasz szeroki asortyment sprzętu kompaktowego stanowi czystą i wydajną alternatywę dla maszyn z silnikami wysokoprężnymi. Posiadanie środków do zasilania pojazdów elektrycznych ma jednak kluczowe znaczenie dla prowadzonej działalności. Dlatego oferujemy zrównoważone i niezawodne rozwiązania ładowania z wieloma opcjami umożliwiającymi dopasowanie ich do niemal każdego placu budowy, bez względu na lokalizację.

Mamy dostępnych szereg opcji ładowania zarówno do elektrycznych kompaktowych ładowarek kołowych – L20 Electric i L25 Electric – jak i naszych minikoparek elektrycznych – EC18 Electric, ECR18 Electric i ECR25 Electric. Nasze ładowarki zewnętrzne i wewnętrzne zapewniają długotrwałą wydajność akumulatorów, a ponadto przygotowaliśmy narzędzia pomagające zrozumieć czas ładowania wymagany do przygotowania każdej elektrycznej maszyny kompaktowej do pracy.

Dysponując niewielkim, przenośnym i łatwym w obsłudze mobilnym power bankiem PU40 do ładowania kompaktowego sprzętu budowlanego, brak dostępu do sieci energetycznej również nie stanowi problemu. Niezależnie od tego, czy pracujesz w odległej lokalizacji czy w miejscu o ograniczonym dostępie do sieci, zawsze możesz polegać na niezawodnym źródle zasilania, dzięki któremu Twoje maszyny elektryczne dowolnej marki będą działać dłużej. 

Odkryj tutaj najlepsze rozwiązanie ładowania do swoich potrzeb.

Pokaż więcej

Wyposażenie opcjonalne do ładowarek 48 V do maszyn kompaktowych

Przewód ładowania do sprzętu budowlanego

Przewód do ładowania nocnego 11 kW AC typu 2

Ten przewód służy do ładowania przez noc po dniu pracy. To wyposażenie opcjonalne jest dostarczane z maszyną wraz z różnymi adapterami odpowiednimi do wszystkich potrzeb. W razie potrzeby można je także zamówić osobno.

Mobilny moduł zasilający Volvo PU40

Mobilny moduł zasilający Volvo PU40

Moduł PU40 ma akumulator o mocy 40 kW i umożliwia ładowanie kompaktowego sprzętu budowlanego oraz narzędzi elektrycznych w dowolnym miejscu – nawet na placach budowy o ograniczonym dostępie do sieci energetycznej lub przy jego braku. Moduł PU40 ma masę 900 kg i jest łatwy do transportowania. Gdy wymagane jest ładowanie, wystarczy przetransportować moduł zasilający do miejsca z dostępem do sieci energetycznej i naładować go przy użyciu szybkiej ładowarki 17 kW DC lub wejścia AC o maksymalnej mocy 6 kW.

Szybka ładowarka DC 9,6 kW do użytku wewnętrznego

Szybka ładowarka DC 9,6 kW do użytku wewnętrznego

Jest to stacja szybkiego ładowania DC z wtyczką DIN, zgodna z unikatowym dla maszyn Volvo CE protokołem do użytku wewnętrznego.

Szybka ładowarka DC 17,3 kW do użytku wewnętrznego
Najmocniejsza ładowarka wewnętrzna

Szybka ładowarka DC 17,3 kW do użytku wewnętrznego

Ta szybka ładowarka DC o mocy 17,3 kW zapewnia szybsze ładowanie niż wersja 9,6 kW. Ma wtyczkę DIN i jest zgodna z unikatowym dla maszyn Volvo CE protokołem zasilania 48 V do użytku wewnętrznego.

Szybka ładowarka DC 17,3 kW do użytku zewnętrznego
Najczęściej sprzedawana szybka ładowarka

Szybka ładowarka DC 17,3 kW do użytku zewnętrznego

Ta zewnętrzne ładowarka DC o mocy 17,3 kW z wtyczką DIN jest zgodna z unikatowym protokołem Volvo CE i odporna na ekstremalne temperatury panujące na zewnątrz. Działa na zasadzie „plug & play” – wystarczy podłączyć przewód do gniazda 32 A CEE.

Czas ładowania elektrycznych maszyn kompaktowych

  Przewód do ładowania nocnego 11 kW AC Szybka ładowarka 9,6 kW DC Szybka ładowarka 17,3 kW DC Wyjście DC 17 kW modułu PU40 Wyjście AC 2,3 kW modułu PU40
EC18 20 kWh 6 godz. 2 godz. 1 godz. 15 min 1 godz. 15 min 8 godz. 30 min
ECR18 16 kWh 5 godz. 1 godz. 45 min 1 godz. 1 godz. 6 godz. 30 min
ECR25 20 kWh 5 godz. 30 min 1 godz. 45 min 1 godz. 1 godz. 7 godz. 30 min
L20 33 kWh 5 godz. 3 godz. 1 godz. 45 min 1 godz. 45 min 11 godz. 30 min
L20 40 kWh 6 godz. 3 godz. 30 min 2 godz. 2 godz. 14 godz. 30 min
L25 40 kWh 6 godz. 3 godz. 30 min 2 godz. 2 godz. 14 godz. 30 min

 

Jak działa moduł zasilający do ładowania maszyn budowlanych?

Mobilny moduł zasilający Volvo PU40
Wolne ładowanie modułu

Wolne ładowanie modułu

Moduł zasilający można ładować wolno w trybie ciągłego wolnego ładowania za pośrednictwem przewodu ładującego 6 kW AC. To najbardziej ekonomiczna metoda ładowania modułu zasilającego poza godzinami szczytu. W ten sposób klienci mogą magazynować energię w module i ładować maszyny elektryczne w godzinach szczytu, gdy energia elektryczna jest najdroższa.

Szybkie ładowanie modułu

Szybkie ładowanie modułu

W przypadkach, gdy wymagane jest szybkie ładowanie, alternatywą jest ładowarka 17 kW DC. Umożliwia on pełne naładowanie modułu w czasie krótszym niż w przypadku ładowarki 6 kW.

Szybkie ładowanie maszyn

Szybkie ładowanie maszyn

Ze względu na wbudowaną szybką ładowarkę 17 kW DC moduł PU40 może naładować minikoparki elektryczne Volvo w zaledwie godzinę lub kompaktowe ładowarki kołowe Volvo w zaledwie dwie godziny. Ponadto rozwiązanie może być używane w przypadku innych marek, co oznacza, że za jego pomocą można ładować maszyny i inny sprzęt elektryczny marek innych niż Volvo.

Wolne ładowanie maszyn

Wolne ładowanie maszyn

Ładowarka 3 kW AC ma również tryb wolnego ładowania maszyn Volvo — i marek innych niż Volvo — takich jak koparki EC18 Electric, ECR18 Electric i ECR25 Electric oraz ładowarki kołowe L20 Electric i L25 Electric.

Łatwe mobilne ładowanie

Przenośny moduł zasilający PU40 jest szczególnie przydatny w przypadku minikoparek gąsienicowych, takich jak nasze koparki elektryczne EC18 Electric, ECR18 Electric i ECR25 Electric. Optymalnym rozwiązaniem jest posiadanie ładowarek jak najbliżej miejsc, w których pracują maszyny. Jednak czasami jest to niemożliwe, jeśli na placu budowy nie ma dostępu do sieci energetycznej. W takich przypadkach energię można dostarczać bezpośrednio za pośrednictwem modułu zasilającego PU40. Ponadto ładowarkę mobilną można łatwo transportować ładowarką kołową L20 Electric lub L25 Electric, używając wideł do palet, co pozwala uzyskać jeszcze bardziej zrównoważone podejście.

Niewielkie rozmiary ułatwiające transport

Niewielkie rozmiary ułatwiające transport

Ze względu na niewielki rozmiar moduł zasilający PU40 to wygodne w użyciu i elastyczne rozwiązanie ładowanie, które można przetransportować na praktycznie każdy plac budowy. Zapewnienie całodobowego dostępu do zasilania przy użyciu tego łatwego w obsłudze i konserwacji oraz bezpiecznego modułu zasilającego PU40 nigdy nie było łatwiejsze. Klienci nie muszą się już martwić o to, gdzie mogą używać swoich maszyn elektrycznych – teraz zasilanie można dostarczyć tam, gdzie jest potrzebne.

Zasilanie spoza sieci

Zasilanie spoza sieci

Ten niezawodny, wydajny i przenośny moduł do szybkiego ładowania kompaktowego elektrycznego sprzętu budowlanego jest szczególnie przydatny w miejscach o ograniczonym dostępie do sieci energetycznej. Ponadto pozwala uniknąć kosztów związanych z zakupem energii w godzinach szczytu. Po naładowaniu w trybie ciągłego wolnego ładowania może dostarczać energię do szybkiego ładowania 48 V, gdy tylko jest to potrzebne.

Ekonomiczne ładowanie

Ekonomiczne ładowanie

Minikoparki elektryczne można naładować zaledwie w godzinę, natomiast kompaktowe ładowarki kołowe w zaledwie dwie godziny. Możliwe jest również szybkie ładowanie maszyn kompaktowych przy jednoczesnym wolnym ładowaniu modułu zasilającego. Klienci mogą tym samym szybko i wydajnie ładować swoje maszyny, wiedząc, że robią to w najbardziej opłacalny sposób.

Ładowanie modułu zasilającego PU40

Czasy ładowania modułu PU40
WEJŚCIE AC (ładowanie modułu PU40 z sieci energetycznej)
Gniazdko domowe 2,3 kW 14 godz. 30 min
Gniazdko 1-fazowe 16 A (niebieskie) 3,68 kW 9 godz. 30 min
Gniazdko 3-fazowe 16 A (czerwone) 6kW* 6 godz.
Gniazdko 3-fazowe 32 A (czerwone) 6kW* 6 godz.
WEJŚCIE DC (ładowanie modułu PU40 przez szybką ładowarkę DC)
17 kW DC (szybka ładowarka) 17kW 2 godz.

* Moduł PU40 ma wbudowaną ładowarkę 6 kW i z tego względu 6 kW to maksymalna moc ładowania, nawet gdy natężenie wejściowe AC wynosi 16 A lub 32 A przy napięciu 400 V (11 lub 32 kW)!

Volvo CE wprowadza protokół ładowania 48 V DC

Na rynku nie ma obecnie standardowego rozwiązania ładowania 48 V DC, dlatego wprowadziliśmy do oferty nasze specyfikacje, aby przyśpieszyć elektryfikację i ułatwić klientom z flotami pojazdów wielu marek przejście na maszyny elektryczne.

Przeczytaj więcej o protokole ładowania 48 V

Ta sama praca wykonana w krótszym czasie

Zapewne dokładnie wiesz, ile godzin zwykle pracujesz, używając maszyny z silnikiem wysokoprężnym. Przejście na elektryczny sprzęt budowlany wymaga jednak innego spojrzenia na czas pracy, ponieważ nie zużywa on energii podczas pracy na biegu jałowym. Nasz elektryczny sprzęt budowlany ma funkcję automatycznego wyłączania silnika elektrycznego. Gdy operator przerywa pracę maszyną, silnik elektryczny wyłącza się, ale gdy poruszy elementami sterującymi, zasilanie zostanie natychmiast przywrócone. Nie tylko zapewnia to mniejsze zużycie maszyny i połączonych elementów, lecz także sprawia, że 8 godzin pracy maszyny z silnikiem wysokoprężnym (z czego 35% stanowi czas pracy na biegu jałowym) odpowiada 5,2 godziny czasu pracy maszyny elektrycznej. Warto o tym pamiętać, zastanawiając się, jaki faktycznie jest potrzeby czas pracy w ciągu dnia.

Odkrywanie najlepszej metody ładowania

Czy wiesz, kiedy należy używać wolnej ładowarki, a kiedy szybkiej? Czy wiesz, jak najlepiej dopasować harmonogram ładowania do dnia pracy? Nasz praktyczny kalkulator czasu ładowania i pracy umożliwia ustalenie różnicy w czasie ładowania w zależności od warunków pracy.

Kalkulator czasu ładowania i pracy

Łatwe ładowanie bez względu na rodzaj działalności

Koparka elektryczna w sektorze usług publicznych

Prace w sektorze usług publicznych

Chociaż nie ma dwóch identycznych miejsc pracy, w przypadku większości projektów w segmencie usług publicznych maszyna elektryczna może pracować przez cały dzień po jej naładowaniu w nocy. A jeśli nie, klienci mają możliwość szybkiego ładowania podczas przerw.

Kształtowanie krajobrazu

W wielu miejscach prac związanych z kształtowaniem krajobrazu są dostępne gniazda jedno- i trójfazowe. Są one niezbędne do zasilania narzędzi ogrodniczych używanych przez architektów krajobrazu każdego dnia. Dlatego wdrożenie elektrycznego sprzętu kompaktowego w tym segmencie jest łatwe.

Kształtowanie krajobrazu przy użyciu maszyn elektrycznych

Ośrodki narciarskie

Jedną z największych zalet używania elektrycznego kompaktowego sprzętu budowlanego w ośrodkach narciarskich często jest możliwość korzystania z niezawodnego zasilania elektrycznego z instalacji kolejki linowej. Pozwala to ładować maszyny odpowiednio do potrzeb i w dowolnym czasie.

Zrównoważone budownictwo firmy SkiStar
Koparka elektryczna w sektorze utylizacji odpadów i recyklingu

Utylizacja odpadów i recykling

Jak wynika z naszego doświadczenia w pracach związanych z utylizacją odpadów i recyklingiem, nasze elektryczne maszyny kompaktowe mogą pracować przez cały dzień oraz nie odbiegają mocą i osiągami od ich odpowiedników z silnikami wysokoprężnymi.

Wskazówki, jak przedłużyć żywotność akumulatora

  • Aby akumulator zachował sprawność przez długi czas, należy utrzymywać stan naładowania maszyny elektrycznej na poziomie około 90% i nie ładować jej zbyt często do 100%.
  • Nie dopuszczaj do nadmiernego spadku poziomu naładowania akumulatora. Jeśli nie używasz maszyny przez dłuższy czas, utrzymuj poziom naładowania na poziomie około 40-50%, ponieważ w pełni naładowany szybciej samoczynnie się rozładowuje.
  • Staraj się używać wolnej ładowarki AC co najmniej raz w tygodniu, pozwalając, by układ zarządzania akumulatorami (BMS) zbalansował zestawy akumulatorów.
  • Przygotowuj maszynę do pracy, szczególnie zimą. Może to wymagać rozgrzania zestawu akumulatorów lub maszyny do odpowiedniego zakresu temperatury w celu poprawienia wydajności procesu ładowania. Przygotowanie pozwala osiągnąć optymalną temperaturę wewnętrzną akumulatora, co przekłada się na wydajniejsze ładowanie i potencjalnie dłuższą żywotność.

Praca maszyn elektrycznych w niskich temperaturach

Pracując w zimniejszym klimacie, zaskoczeniem może być fakt, że maszyny elektryczne w gruncie rzeczy są znacznie lepsze niż te napędzane silnikami wysokoprężnymi, które często trudno jest uruchomić i długo się rozgrzewają. Nasze maszyny elektryczne mogą pracować w temperaturze od -10 do 40 stopni Celsjusza, tak samo jako samochód elektryczny. Aby utrzymać optymalną wydajność, wystarczy tylko stosować się do kilku prostych wskazówek, na przykład w miarę możliwości ładować sprzęt wewnątrz, używać opcji nagrzewnicy kabiny oraz wybierać odpowiednie elementy osprzętu i akcesoria, takie jak opony zimowe.

Maszyny kompaktowe w niskich temperaturach
Praca koparką elektryczną wewnątrz
Rewolucja zaczyna się od elektryfikacji placu budowy

Ładowanie większych maszyn budowlanych

Większe maszyny budowlane mają inną technologię i są używane inaczej niż maszyny kompaktowe. Dlatego też różnią się wymagania dotyczące ładowania i potrzebne rodzaje ładowarek. Aby móc pracować przez cały dzień na przykład średniej wielkości koparką elektryczną, prawdopodobnie będzie potrzebna szybka ładowarka. Chętnie pomożemy! 

Przeczytaj więcej o ładowaniu większego elektrycznego sprzętu budowlanego i rozpocznij proces odchodzenia od paliw kopalnych na placu budowy.

Ładowanie większych maszyn budowlanych

Informacje o ładowarkach w skrócie

  • Naładowanie do 80% zajmuje 1–1,5 godz. i wystarcza na 8 godzin pracy.
  • Ładowanie naszych modeli elektrycznych ładowarek kołowych trwa dwa razy dłużej niż minikoparek, ponieważ mają dwa razy więcej akumulatorów.
  • Mamy w ofercie rozwiązania do ładowania wewnętrznego i zewnętrznego odpowiednio do potrzeb.
  • Nasze ładowarki nie tylko są proste w obsłudze, ale także łatwo się je przenosi. Możemy dostarczyć zarówno rozwiązania ładowania AC i DC, jak i przenośne.

Elektryczne maszyny budowlane

Kształtowanie krajobrazu

Praca elektrycznymi maszynami budowlanymi przy kształtowaniu krajobrazu

Kształtowanie krajobrazu przy użyciu maszyn elektrycznych
Korzyści

Dlaczego warto wybrać elektryczną maszynę budowlaną?

Korzyści
Oszczędności kosztów energii

Ile można oszczędzić na kosztach energii?

Kalkulator oszczędności kosztów energii