Construction Equipment Polska

ActiveCare

Nawiąż łączność. Zwiększ dyspozycyjność

ActiveCare

Dane telematyczne mogą być znakomitym środkiem wydłużenia czasu eksploatacji Twojej floty, ale gdy jest ich za wiele, utrudniają dotarcie do informacji naprawdę istotnych. Tu właśnie przydaje się usługa ActiveCare. Ta kompleksowa usługa, łącząca całodobowe monitorowanie maszyn i raporty o sposobie wykorzystania floty, została zaprojektowana specjalnie po to, aby utrzymać Twoje maszyny w jak najlepszej kondycji, zmniejszyć liczbę i czas nieplanowanych przestojów oraz zminimalizować koszty napraw.

Centrum Dyspozycyjności Volvo

Rozumiemy, jak ważna jest praca bez przestojów dla sukcesu Twojej działalności operacyjnej. Dlatego właśnie firma Volvo Construction Equipment zainwestowała w stworzenie Centrów Dyspozycyjności Volvo na całym świecie. W centrach tych pracują eksperci ds. maszyn Volvo, wykorzystujący najbardziej zaawansowane narzędzia i systemy diagnostyczne, aby zmaksymalizować czas pracy bez przestoju.

Jak to działa

  • Informacje z maszyny są gromadzone przez CareTrack — system telematyczny Volvo — a następnie wysyłane do Centrum Dyspozycyjności Volvo.
  • Eksperci Volvo monitorują maszyny w czasie rzeczywistym i wysyłają alerty do przedstawicieli Volvo. Jeśli konieczne będzie podjęcie jakichś działań, Twój przedstawiciel skontaktuje się z Tobą i doradzi kolejne kroki.
  • Informacje są także zestawiane w raporcie w formacie PDF i wysyłane co tydzień do Twojej skrzynki odbiorczej.

Całodobowe monitorowanie maszyn

Czuwamy nad Twoimi maszynami

Zaprojektowaliśmy maszynę. Zbudowaliśmy ją. A teraz chętnie się nią zaopiekujemy.
Dzięki usłudze ActiveCare firma Volvo monitoruje stan Twoich maszyn zdalnie i natychmiast ostrzega Cię, jeśli niezbędna jest interwencja. Takie proaktywne podejście pomaga zapobiegać awariom, dając Ci więcej czasu na skoncentrowanie się na kluczowych operacjach.

Ograniczenie nieplanowanych przestojów

Drobne problemy warto identyfikować jak najwcześniej, zanim zmienią się w poważne awarie. Volvo zapewnia Ci wgląd w stan techniczny maszyny, pozwalając dostrzegać i eliminować ewentualne usterki najszybciej, jak to możliwe.

Unikaj nieoczekiwanych kosztów

Twój dealer może udzielić Ci informacji, czy Twoja maszyna wymaga natychmiastowego działania, czy też naprawa może zostać odłożona do następnego przeglądu, co pozwoli na zoptymalizowanie obsługi technicznej i ograniczy niepotrzebne przejazdy.

Optymalizacja czasu naprawy maszyn

Dzięki temu klient więcej czasu spędza na pracy, a mniej na czekaniu. Dzięki zdalnej diagnostyce serwisant przyjedzie odpowiednio przygotowany do wykonania zadania.

Dostosowane zalecenia

Pomożemy Ci wyeliminować powtarzalne usterki. Twój lokalny przedstawiciel może sprawdzić, w jaki sposób eksploatowana jest maszyna i dlaczego niektóre działania mogą powodować problemy. Bez względu na ich przyczynę Volvo zaproponuje rozwiązanie dostosowane do konkretnej sytuacji.

Wykorzystaj raporty w praktyce

Gotowe analizy

Raport tygodniowy wskazuje obszary eksploatacji, w których można byłoby poprawić dyspozycyjność, i daje wgląd w sposób użytkowania maszyn. Podejmij odpowiednie działania i ściśle współpracuj z przedstawicielem Volvo, aby zagwarantować, że Twoje maszyny będą zawsze w optymalnej kondycji.

ŁATWE DO WYKORZYSTANIA DANE

Raport zawiera najważniejsze informacje przedstawione w czytelnym formacie, nie musisz więc samodzielnie analizować dużych ilości skomplikowanych danych. Jest dostosowany do potrzeb Twojej organizacji i zawiera ogólne informacje o flocie oraz szczegółowe dane poszczególnych maszyn na placu budowy.

Kontrolowanie kosztów

Raport ułatwia wykrywanie i eliminowanie nieprawidłowości w użytkowaniu maszyny. Bezpośredni wgląd w informacje o niepożądanych obciążeniach maszyny to klucz do usprawnienia praktyk operacyjnych, minimalizacji kosztów napraw oraz efektywnego zarządzania procedurami serwisowymi.

Sygnalizacja nieprawidłowego użytkowania

Dzięki aktualnym informacjom o sposobie eksploatacji maszyny możesz zorientować się, co zrobić, aby była mniej obciążona. Każdemu alertowi dotyczącemu eksploatacji towarzyszą wyjaśnienia jego długoterminowych skutków oraz wskazówki pozwalające uniknąć danego problemu.

Alarmy techniczne

Alarmy techniczne, takie jak sygnalizacja niskiego poziomu cieczy chłodzącej czy wysokiej temperatury silnika, zapewnią Ci stały wgląd w stan techniczny maszyny. Alarmy te są generowane przez maszynę i wskazują obszary wymagające uwagi.

Udoskonal swoją firmę

Porozmawiajmy o tym, jak możemy Ci pomóc.

Kontakt do nas