Construction Equipment Polska
Volvo advanced operator training

Zaawansowane szkolenie dla operatorów

Osiągnij nowy poziom wydajności

Zaawansowane szkolenie dla operatorów

Zaawansowane szkolenie dla operatorów, znane też pod nazwą szkolenia EcoOperator, to specjalistyczny kurs dla doświadczonych operatorów, który skupia się przede wszystkim na efektywności. Program ten ułatwia operatorowi zwiększenie swojej produktywności, zmniejszenie zużycia paliwa i maszyny, a także ograniczenie nieplanowanych przestojów, dzięki czemu jego praca przynosi większe zyski i jest bardziej przyjazna dla środowiska.

Korzyści dla Ciebie

Optymalna efektywność

Dzięki poszerzonej wiedzy na temat maszyn i aplikacji operatorzy skuteczniej planują i wykonują pracę, tak aby osiągać lepsze wyniki mniejszym nakładem, tym samym zwiększając wydajność i rentowność.

Wyższa produktywność

Dzięki dobrej znajomości różnych inteligentnych rozwiązań i funkcji, w które są wyposażone maszyny Volvo, operatorzy mogą korzystać z ich pełnego potencjału.

Większe bezpieczeństwo pracy

Szkolenie umożliwia operatorom ciągłe doskonalenie swoich umiejętności i metod pracy, co ułatwia obniżenie ryzyka wypadków.

Redukcja kosztów i mniejsze zużycie

Szkolenie uczy, jak zapobiegać zbędnemu obciążaniu maszyny, co minimalizuje jej zużycie i prowadzi do redukcji kosztów ogólnych.

Większa dyspozycyjność

Prawidłowa eksploatacja maszyny pozwala utrzymać ją w doskonałym stanie, redukuje ryzyko nieplanowanych przestojów, wydłużając przy tym cykl eksploatacyjny i podnosząc jej wartość odkupu.

Większe zadowolenie operatora

Potwierdzono, że szkolenie powoduje wzrost zadowolenia operatorów z pracy, dzięki czemu są szczęśliwsi i bardziej produktywni. Przykładanie wagi do rozwoju pracowników pomaga też w przyciąganiu do firmy utalentowanych operatorów.

Szkolenia się opłacają

Pieniądze zainwestowane w rozwój kompetencji operatorów to dobrze wydane pieniądze. Wykwalifikowany operator maszyny pracuje szybciej i wydajniej — oszczędzając czas i pieniądze. Odpowiednie szkolenie operatorów pomoże Ci zwiększyć rentowność, obniżając koszty operacyjne i wpływ działalności na środowisko.

Holandia

Ton Driessen, operator ładowarki kołowej (Wienerberger)

„Przed szkoleniem EcoOperator zawsze pracowałem na pełnej mocy. Teraz osiągam taką samą wydajność przy znacznie mniejszych obrotach”.

Algieria

Kader Salhi, kierownik produkcji (SAPAM)

„Po szkoleniu zaobserwowaliśmy spadek kosztów paliwa, opon i części zamiennych”.

Szwecja

Anders Johansson, lider zespołu (Econova)

„Kiedy od 23 lat jeździsz wozidłami przegubowymi, wydaje ci się, że wiesz o tym wszystko. Ale to niesamowite, ile możesz się nauczyć i jak bardzo podnieść swoje umiejętności dzięki szkoleniu EcoOperator. Dowiadujesz się, jak oszczędzać czas i pieniądze, jednocześnie chroniąc środowisko”.

Holandia

Peter Amsen, kierownik zakładu (Wienerberger)

„Oszczędziliśmy 4 litry paliwa na godzinę, o 20% mniej niż dotąd — to naprawdę dużo!”

„Bazując na tych świetnych wynikach, przeprowadzimy szkolenie EcoOperator także w innych naszych zakładach”.

Jak to działa

Volvo advanced operator training

Program szkolenia EcoOperator obejmuje wiele obszarów, w których operator może wpłynąć na wyniki działalności. Instruktor Volvo ściśle współpracuje z operatorami, poszerzając ich wiedzę i pomagając im zdobyć umiejętności niezbędne do osiągnięcia jak najlepszej wydajności.

Ocena

Analiza danych
Instruktor przeprowadza wstępną analizę danych maszyn w celu zidentyfikowania możliwości udoskonaleń.

Wizyta w zakładzie
Wizyta w zakładzie umożliwia zgromadzenie większej ilości informacji i sfinalizowanie fazy oceny. Obejmuje ona inspekcje maszyn oraz ocenę stosowanych praktyk i warunków pracy.

DOSKONALENIE

Teoria
Operatorzy uczestniczą w szkoleniu teoretycznym, w ramach którego zdobywają dogłębną wiedzę na temat najlepszych praktyk, w tym technik operacyjnych i ogólnej wydajności. Nasi instruktorzy wykorzystują najnowsze narzędzia szkoleniowe, aby zapewnić długoterminową, trwałą poprawę wydajności.

Praktyka
Operatorzy biorą udział w szkoleniu praktycznym, w ramach którego stosują wcześniej poznane techniki. Taką sesję można przeprowadzić, korzystając z gotowych ćwiczeń praktycznych, lub w czasie codziennej pracy operatora, podczas której asystuje mu instruktor.

Utrwalenie

Dalsze działania
Kilka miesięcy później przeprowadzana jest kolejna analiza danych maszyn. Uczestnicy otrzymują podsumowanie wyników zawierające zalecenia dotyczące dalszych ulepszeń.

Inteligentne narzędzia szkoleniowe

Vovo Maszyny Budowlane Polska oferuje wiele różnych inteligentnych rozwiązań, które pomagają w realizacji programu szkoleniowego i utrwalaniu zdobytej wiedzy. Poniżej znajdziesz kilka przykładów.

Zaawansowane symulatory szkoleniowe

Przy użyciu nowoczesnego symulatora Volvo praktyczne części szkolenia EcoOperator można przeprowadzić zawsze — niezależnie od warunków pogodowych i dostępności maszyn.

Symulatory Volvo są dostępne w konfiguracjach zarówno z koparką, ładowarką kołową, jak i wodzidłem przegubowym, dzięki czemu dokładnie odtwarzają rzeczywiste warunki miejsca pracy i obsługi maszyny, umożliwiając operatorowi odbycie ćwiczeń w środowisku do złudzenia przypominającym autentyczne. Podczas korzystania z symulatora efektywność i produktywność operatora są szczegółowo mierzone, co pozwala śledzić jego wyniki i monitorować postępy.

Raporty eksploatacyjne

Raporty Insight są generowane przy użyciu systemu telematyki CareTrack i mogą być doskonałym wsparciem w toku szkolenia operatora. Kompleksowy zestaw raportów dostarcza informacji o stanie, sprawności i produktywności maszyn Volvo, w przejrzysty sposób pokazując operatorowi, w jaki sposób jego metody pracy wpływają na wydajność maszyny.

SZKOLENIE DLA OPERATORÓW SYSTEMU POKŁADOWEGO VOLVO CO-PILOT

Szkolenie dla operatorów systemu pokładowego Volvo Co-Pilot pomaga uczestnikom w jak najsprawniejszym korzystaniu z rozwiązania Volvo Co-Pilot i wchodzących w jego skład zaawansowanych aplikacji z rodziny Assist. Volvo Co-Pilot to partner w kabinie, który zoptymalizuje Twoją pracę. Ekran dotykowy o przekątnej 10 cali i wysokiej rozdzielczości zapewnia dostęp do różnych aplikacji z rodziny Assist, które zwiększają produktywność, dokładność i efektywność.

Korzyści dla ciebie

MAKSYMALNA PRODUKTYWNOŚĆ

Ekran pokładowy Volvo Co-Pilot opracowano tak, by zwiększał rentowność prowadzonych operacji. Specjalne szkolenie pomaga operatorom w optymalnym użytkowaniu rozwiązania Volvo Co-Pilot i wchodzących w jego skład zaawansowanych aplikacji z rodziny Assist

WZROST EFEKTYWNOŚCI

Znajomość wszystkich funkcji aplikacji z rodziny Assist i wartościowych danych, których dostarczają, pozwala operatorowi sprawnie wykonywać swoją pracę.

REDUKCJA KOSZTÓW

Ekran pokładowy Volvo Co-Pilot pozwala na optymalną eksploatację maszyny, umożliwiając nie tylko jej sprawniejsze wykorzystanie i oszczędność paliwa, ale też redukując zużycie maszyny i czas pracy na biegu jałowym.

UWOLNIJ CAŁY POTENCJAŁ MASZYN

Dzięki dobrej znajomości różnych inteligentnych funkcji aplikacji z rodziny Assist, w które są wyposażone maszyny Volvo, operatorzy mogą korzystać z pełni ich możliwości.

Udoskonal swoją firmę

Porozmawiajmy o tym, jak możemy Ci pomóc.

Kontakt do nas