Volvo Maszyny Budowlane Polska

Przeglądy podwozi

Podwozie Twojej maszyny

Przeglądy podwozi

Program przeglądów podwozi Volvo jest kompletnym pakietem usług zapewniających optymalną żywotność podwozia z wykorzystaniem najnowszych technologii informacyjnych. Wraz z kompetencjami ekspertów Volvo składa się na zindywidualizowaną usługę konserwacji, prewencji i wsparcia technicznego. Na program przeglądu podwozi składają się: MATRIS, udział eksperta Volvo, oryginalne części zamienne Volvo i przegląd wzrokowy. Kompleksowa usługa gwarantuje, że nic nie zostanie przeoczone, a maszyna będzie działała z maksymalną wydajnością.

MATRIS

Zaawansowany system MATRIS (Machine Tracking Information System) korzysta z informacji uzyskanych w trakcie przeglądu podwozia. MATRIS generuje rozbudowany raport o zużyciu podwozia, uwzględniając liczbę godzin pracy maszyny. Zbiór raportów, które udostępnia system MATRIS, pomaga w interpretacji danych używanych do tworzenia wykresów trendu zużycia. Dzięki temu klienci i dealerzy mogą podejmować dobrze umotywowane decyzje dotyczące konserwacji zapobiegawczej.

Przegląd wzrokowy

Pierwszym etapem przeglądu jest wzrokowa kontrola podwozia mająca na celu ujawnienie bezpośrednio widocznych problemów. Nasi eksperci mogą też wskazać klientowi proste techniki samodzielnego przeglądu wzrokowego podwozia. Regularne przeglądy pozwolą na wczesne wykrycie nieprawidłowości i pomogą uniknąć poważnych awarii.

Oryginalne części zamienne Volvo

Wszystkie komponenty podwozia Volvo zaprojektowano tak, by idealnie współpracowały ze sobą nawzajem i charakteryzowały się niezawodnością oraz wytrzymałością. Gdy konieczna jest wymiana części podwozia, użycie oryginalnych części Volvo zagwarantuje, że Twoja maszyna pozostanie maszyną Volvo — tak niezawodną, jak tego oczekujesz. Tam, gdzie liczy się jakość i bezpieczeństwo oryginalnych części, nie warto iść na kompromis. Zamontowanie w systemie obcej części może spowodować, że maszyna przestanie działać optymalnie, awaria się pogłębi, a gwarancja zostanie unieważniona.

Dlaczego podwozie jest tak ważne

Podwozie koparki wykonuje tytaniczną pracę. Utrzymuje ciężar wszystkich pozostałych elementów maszyny, a podczas pracy nieustannie napotyka na kamienie i inne przeszkody. Jego elementy poddawane są regularnie naprężeniom i są narażone na zużycie. Dlatego dobry stan techniczny podwozia to podstawa bezpiecznej i efektywnej eksploatacji maszyny, Utrzymaniu podwozia w idealnym stanie sprzyjać będzie stosowanie oryginalnych części Volvo o wysokiej jakości i ponadprzeciętnych parametrach użytkowych. Każda z tych części została opracowana jako element maszyny stanowiącej kompletny system i optymalnie współdziała z pozostałymi częściami układu napędowego. W rezultacie maszyna posłuży dłużej, a koszty na każdym etapie jej eksploatacji będą możliwie najniższe.

  • Regularne przeglądy wykonywane przez serwisantów Volvo.
  • Analiza i monitorowanie zapisanych danych o zużyciu za pomocą zaawansowanego oprogramowania.
  • Raportowanie wyników analizy zużycia i rekomendowanie najlepszych rozwiązań konserwacyjnych.
  • Wymiana części i serwis.
  • Zaplanuj następny przegląd i serwis
Volvo — wyszukiwarka dealerów — strona główna
Udoskonal swoją firmę

Porozmawiajmy o tym, jak możemy Ci pomóc.

Kontakt do nas