Construction Equipment Polska

Volvo Construction Equipment zwiększa elastyczność ładowania dzięki mobilnej jednostce zasilającej Power Unit

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) poszerza swoją rosnącą ofertę rozwiązań do ładowania o mobilną jednostkę zasilającą Power Unit – zaprojektowaną w celu zapewnienia elastycznego i trwałego zasilania w odległych lokalizacjach lub miejscach, w których brak jest dostępu do sieci lub jest on słaby.

Jednostka zasilająca Power Unit współpracuje z maszyną EC230 Electric w firmie Walan Maskin w Norwegii

Aby pomóc wspólnie osiągnąć zrównoważoną transformację branży, potrzebne są innowacyjne rozwiązania zapewniające niezawodne, wydajne i szybkie ładowanie maszyn elektrycznych. Przenośna jednostka zasilająca Power Unit 600 V dla większych maszyn Volvo CE, dostępna teraz dla wybranych klientów, oferuje właśnie to dzięki bezemisyjnej energii dostarczanej z akumulatora, dostępnej dokładnie wtedy i tam, gdzie jest potrzebna.

Rozwiązanie to jest obecnie wdrażane w różnych miejscach, w tym na największym szwedzkim placu robót wolnym od paliw kopalnych w Slakthusområdet (dawnej dzielnicy rzeźni) w Sztokholmie we współpracy z firmą budowlaną Skanska. Zapewnia ono zasilanie 23-tonowej koparki EC230 Electric – a tym samym umożliwia bezemisyjną pracę na placu robót, zmieniając podejście branży do rozwiązań pozwalających na dostarczanie energii wolnej od paliw kopalnych.

System magazynowania energii został zaprojektowany w celu zapewnienia niezawodnego źródła energii elektrycznej dla średnich i dużych elektrycznych maszyn budowlanych, w tym Volvo EC230 Electric i ładowarki kołowej Volvo L120H Electric Conversion, i to w sposób znacznie bardziej zrównoważony niż tradycyjne alternatywy zasilane olejem napędowym. Jest to również wydajne źródło zasilania dla innych pojazdów z zasilaniem elektrycznym, takich jak elektryczne samochody ciężarowe i osobowe – co pozwala uzyskać w pełni bezemisyjne place robót.

Elodie Guyot, menedżer Electromobility Sales Europe, mówi: „Maszyny elektryczne są jednym z elementów układanki, jeśli chodzi o tworzenie w pełni wolnych od paliw kopalnych placów robót – kolejnym są niezawodne rozwiązania w zakresie ładowania. Nasza jednostka zasilająca Power Unit jest kolejnym krokiem w naszym dążeniu do dekarbonizacji branży budowlanej, w ramach którego pomagamy klientom w przestrzeganiu przepisów dotyczących ochrony środowiska, zapewniając jednocześnie stałe i wydajne źródło energii, którego potrzebują do wykonania pracy”.

Wydajna i mocna

W pełni mobilna jednostka zasilająca Power Unit może być łatwo transportowana, więc jeśli na miejscu jest słaby lub utrudniony dostęp do sieci, klienci mogą ładować ją w innym miejscu i dostarczać energię tam, gdzie jest potrzebna, zapewniając optymalną wydajność, dyspozycyjność i elastyczność.

Dzięki głównej korzyści, jaką jest eliminowanie pików poboru energii – czyli ciągłe ładowanie akumulatorów w jednostce zasilającej Power Unit z małą mocą lub szybkie ładowanie sprzętu budowlanego z dużą mocą w razie potrzeby – umożliwia ładowanie z dużą mocą w miejscach o słabej sieci. Kolejną zaletą jest możliwość znacznej redukcji kosztów podczas pracy, dzięki zastąpieniu kosztownego paliwa tańszą energią elektryczną.

W przypadku konfiguracji jednostki zasilającej Power Unit z wykorzystaniem nowych lub pochodzących z odzysku zespołów akumulatorowych – na przykład takich, które były wcześniej używane w innych produktach Volvo, takich jak samochody ciężarowe, autobusy lub sprzęt budowlany – klienci mogą dodatkowo zwiększyć korzyści dla środowiska.

„Jednostka zasilająca Power Unit jest doskonałym przykładem rozwiązań, które badamy wspólnie z Volvo CE” – mówi Niklas Thulin, menedżer Direct Sales Volvo Energy. „Ponowne wykorzystanie akumulatorów jest kluczem do obiegu zamkniętego, a możliwość nadania zespołom akumulatorowym drugiego życia w nowych produktach, które same w sobie umożliwiają ładowanie lub integrację energii odnawialnej, przynosi wymierne korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju i wartości ekonomicznych.”

To wszechstronne narzędzie jest jednym z przyszłych rozwiązań w zakresie ładowania, z których wszystkie zostały zaprojektowane, tak aby dopasować się do zróżnicowanych potrzeb klientów.

Więcej szczegółowych informacji na temat specyfikacji można znaleźć w artykule Volvo przygotowuje źródła zasilania maszyn EC230 Electric i L120H Electric Conversion

WIĘCEJ INFORMACJI

Anne Bast

Dyrektorka ds. marki, marketingu i komunikacji
Volvo Construction Equipment
Region sprzedaży: Europa / pozostałe kraje
E-mail: anne.bast@volvo.com
Tel.: +46735585906