Construction Equipment Polska

Volvo CE prezentuje nową, ambitną linię produktów podczas Volvo Days 2024

Podczas Volvo Days 2024 Volvo Construction Equipment (Volvo CE) demonstruje swoją ambicję bycia liderem w zakresie zrównoważonego rozwoju i produktywności, prezentując pionierskie premiery i nowe podejście oparte na rozwiązaniach - umożliwiając zrównoważone zmiany dla klientów zarówno na rynkach regulowanych, jak i mniej regulowanych.

Volvo Day 2024 - Change starts with us

Volvo CE to:

  • Wprowadzenie na rynek zmodernizowanej gamy koparek, wyposażonych w zaawansowany sprzęt zapewniający wyjątkową wydajność.
  • Rozszerzenie szerokiej gamy maszyn elektrycznych Volvo CE, w tym pierwszej elektrycznej koparki na kole, wyświetlanej wraz z najszerszą jak dotąd gamą rozwiązań do ładowania.
  • Wprowadzanie nowych inteligentnych aplikacji w podejściu opartym na rozwiązaniach w celu zmniejszenia złożoności i zwiększenia potencjału biznesowego.

Odbywające się w szwedzkiej Eskilstunie Dni Volvo to pierwsza duża prezentacja od czasu, gdy w sierpniu ubiegłego roku firma ogłosiła tę lokalizację nową siedzibą korporacji. Podczas tego flagowego wydarzenia klienci mogą zapoznać się z najnowszymi premierami i innowacjami Volvo CE, zarówno w zakresie rozwiązań elektrycznych, jak i konwencjonalnych, a także z gamą narzędzi cyfrowych - i poznać ludzi, którzy je tworzą.

Melker Jernberg Melker Jernberg, głowica Volvo CE, mówi: "W czasach szybkich zmian globalna społeczność potrzebuje, aby branża budowlana zintensyfikowała działania i stawiła czoła wyzwaniom społecznym dzięki bezpieczniejszym, inteligentniejszym i bardziej zrównoważonym rozwiązaniom. Właśnie dlatego Volvo CE odgrywa wiodącą rolę w napędzaniu tego transformatora, inwestując i współpracując w całym łańcuchu wartości, aby przesuwać granice we właściwym kierunku. Podczas Dni Volvo wyświetlamy naszą najbardziej ambitną jak dotąd odpowiedź na te wyzwania, współpracując z klientami, aby popchnąć naszą branżę do przodu".

Jedną z najważniejszych zmian w tegorocznych Dniach Volvo jest odejście od silosowych produktów i usług na rzecz kompleksowych rozwiązań - dostosowanych do potrzeb klientów, bez względu na to, na jakim etapie dekarbonizacji się znajdują, tak aby mogli podejmować nowe wyzwania i wykorzystywać nowe możliwości przy wsparciu, którego potrzebują. Kolejną nowością jest skupienie się na segmentach budowlanych, dzięki czemu klienci będą mogli zobaczyć, w jaki sposób rozwiązania Volvo mogą być całościowo puszka, aby zapewnić najwyższą możliwą wydajność w ich konkretnych zastosowaniach, od budownictwa i usług komunalnych po kamieniołomy i kruszywa.

Nowy generator światowej klasy produktów

Zgodnie z wielotorowym podejściem Volvo CE do technologii w celu zaspokojenia zróżnicowanych potrzeb klientów, firma prezentuje nowy generator innowacyjnych koparek - Volvo EC500, EC400 i EC230. Gama ta, obejmująca również modele EC210 i ECR145, została wyposażona w inteligentną technologię w postaci nowego układu elektrohydraulicznego i ulepszonego interfejsu człowiek-maszyna (HMI) oraz zaprojektowana z myślą o zwiększeniu wydajności paliwa, produktywności, bezpieczeństwa i całkowitego kosztu posiadania.

Volvo Day 2024 - EC400Koparka EC400 nowego generatora jest wyświetlana na Dniach Volvo obok modeli EC500 i EC230.

Na Dniach Volvo będzie można również zobaczyć nowy model A40, który pojawi się jeszcze w tym roku, bazując na bogatym dziedzictwie Volvo CE jako pioniera w branży wozideł przegubowych, a także premierę wozideł sztywnoramowych R60 i R70, sygnalizujących rozszerzenie możliwości przewozowych dla klientów.

Podobnie jak inne konwencjonalne maszyny Volvo CE, nowe dodatki do oferty mogą być napędzane odnawialnym olejem HVO100 (uwodorniony olej roślinny), który znacznie redukuje emisję węgla w porównaniu z tradycyjnym olejem napędowym.

Joakim ArndorwJoakim Arndorw, Głowica Regionu Sprzedaży Międzynarodowej, powiedział: "Te nowe gamy, wraz z naszymi rozwiązaniami elektrycznymi, dowodzą, że Volvo CE jest dobrze przygotowane do reagowania na różne potrzeby naszych klientów zarówno na rynkach regulowanych, jak i mniej regulowanych, wykorzystując naszą siłę do wdrażania znaczących innowacji we wszystkich naszych ofertach, gdy zbliżamy się do naszej ambicji zerowej emisji gazów cieplarnianych netto do 2040 r.".

Ciągłe przełamywanie barier dzięki rozwiązaniom zasilanym w sposób zrównoważony

Oprócz modernizacji swojej konwencjonalnej oferty, Volvo CE po raz kolejny realizuje swoje zobowiązanie do przewodzenia w przejściu branży na konstrukcje wolne od paliw kopalnych, wprowadzając kilka ekscytujących rozwiązań elektrycznych w segmencie maszyn średniej wielkośc

Obok już wprowadzonych na rynek rozwiązań elektrycznych, takich jak 23-tonowa koparka EC230 Electric i EW240 Electric MH z połączeniem przewodowym, firma prezentuje szereg nowych sprzętów elektrycznych na baterie. Należą do nich EWR150 Electric, pierwsza z elektrycznych koparek kołowych Volvo, oraz ładowarki kołowe L90 Electric i L120 Electric, których stopniowe wprowadzanie w ograniczonych ilościach na wybranych rynkach zaplanowano na początek 2025 roku.

Volvo Day 2024 - L90Elektryczna ładowarka kołowa L90 sygnalizuje rozszerzenie oferty elektrycznych ładowarek średniej wielkości Volvo.

Są one podporą najszerszej jak dotąd gamy rozwiązań w zakresie ładowania, wraz z wprowadzeniem mobilnej końcówki mocy PU40dla kompaktowego sprzętu, dostępnej na wybranych rynkach i stanowiącej mile widziany dodatek do już dostępnego mobilnego agregatu PU500. Dowodem zaangażowania Volvo CE w zapewnienie niezawodnego ekosystemu elektrycznego jest również nowa aplikacja cyfrowa My Equipment która pomaga klientom efektywniej zarządzać procesem ładowania.

Volvo Day 2024 - PU40 Power UnitKońcówka mocy PU40 jest jednym z wielu elastycznych rozwiązań ładowania.

Carl SlotteCarl Slotte, głowica regionu sprzedaży na Europę, powiedział: "Dni Volvo pokazują, jak daleko zaszliśmy na naszej drodze do elektromobilności, począwszy od naszej pierwszej komercyjnej premiery w 2019 r., aż po szeroką gamę maszyn elektrycznych i rozwiązań do ładowania, które dziś prezentujemy, wzmacnianych przez naszą gamę inteligentnych narzędzi cyfrowych. Podejmowane przez nas schodki w kierunku elektryfikacji maszyn średniego i ciężkiego segmentu torują drogę dla większej liczby klientów do dekarbonizacji ich działalności i wykorzystania nowych możliwości biznesowych w miarę przechodzenia społeczeństw na całym świecie na niskoemisyjną przyszłość".

Współpraca w celu napędzania sukcesu klientów

Wydarzenie podkreśla również siłę Grupy Volvo, z szeregiem współpracy, z których wszystkie zostały zaprojektowane w celu przyspieszenia innowacji i wsparcia transformatora branżowego. Na przykład Volvo Financial Services zaprezentuje, w jaki sposób dostosowuje ofertę finansową do konkretnych potrzeb swoich klientów, a Volvo Trucks zademonstruje swoje imponujące portfolio pojazdów elektrycznych.

Volvo Day 2024 - EC400

Więcej informacji na temat Volvo Days znajdą Państwo na stronie Volvo Days Press event 2024

 

WIĘCEJ INFORMACJI

Åsa Alström

Dyrektorka ds. komunikacji strategicznej
Volvo Construction Equipment
E-mail: asa.alstrom@volvo.com

Anne Bast

Dyrektorka ds. marki, marketingu i komunikacji
Volvo Construction Equipment
Region sprzedaży: Europa / pozostałe kraje
E-mail: anne.bast@volvo.com
Tel.: +46735585906