Construction Equipment Polska

Volvo CE prezentuje rozszerzoną flotę średniej wielkości maszyn elektrycznych

W kolejnym kroku w kierunku bardziej zrównoważonej branży budowlanej, Volvo Construction Equipment (Volvo CE) ogłosiło trzy nowe maszyny z wyposażeniem elektrycznym, dodając je do swojej już szerokiej oferty rozwiązań o zerowej emisji spalin.

Volvo L90

Elektryczna ładowarka kołowa L120, elektryczna ładowarka kołowa L90 i elektryczna koparka kołowa EWR150 to najnowsze, potężne innowacje, które zostaną wprowadzone na rynek i podpora dla ambicji klientów w zakresie eliminacji paliw kopalnych.

Zaprezentowane po raz pierwszy podczas Volvo Days 2024, są środkiem czyszczącym i inteligentnym wyborem dla klientów, którzy chcą obniżyć emisję dwutlenku węgla, obniżyć koszty operacyjne, otworzyć nowe możliwości biznesowe i cieszyć się bardziej komfortowym środowiskiem pracy.

Cudeńka średniej wielkości

Dzięki tym elektrycznym rozwiązaniom o masie od 15 do 20 ton Volvo CE poszerza swoją ofertę o nowe segmenty. Ponadto umożliwiają one klientom pracę w strefach niskoemisyjnych i obszarach wrażliwych na hałas, a także w pomieszczeniach bez konieczności stosowania dodatkowych układów wydechowych i poza standardowymi godzinami pracy - dzięki brakowi spalin i cichszej pracy.

Ponadto maszyny te charakteryzują się średnio o 65% niższymi kosztami energii, o 30% niższymi kosztami konserwacji i zerowym zużyciem materiałów eksploatacyjnych związanych z silnikiem, co czyni je opłacalnym rozwiązaniem dla nowoczesnego miejsca pracy. Zapewniają również taką samą, jeśli nie lepszą wydajność niż ich odpowiedniki z silnikami wysokoprężnymi. A dzięki mniejszemu hałasowi, wibratorom i wysokiej temperaturze, operatorzy zgłaszają przyjemniejsze warunki pracy, redukcję zmęczenia i możliwość łatwiejszej komunikacji.

Elodie Guyot, głowica działu sprzedaży elektromobilności na region Europy w VCE, powiedziała: "Nasze zaangażowanie w budowanie lepszego świata polega na tym, że napędzamy zrównoważone zmiany w różnych typach sprzętu i klasach wielkości. Mamy już niezawodne rozwiązania elektryczne w terenie w naszym kompaktowym portfolio i rosnącej części naszej średniej wielkości gamy. Cieszymy się, że możemy teraz kontynuować realizację tego zobowiązania, wprowadzając trzy średniej wielkości innowacje bezemisyjne w nowych liniach i rozmiarach, z których wszystkie korzystają z naszej wiodącej w branży, wysokowydajnej technologii elektrycznej".

Duża moc i długi czas pracy dzięki ładowarce L120 Electric koło

Jako pierwsza wprowadzona na rynek i korzystająca z 6-tonowego udźwigu, 20-tonowa ładowarka L120 Electric koło jest cennym partnerem w wielu zastosowaniach. Obejmują one place budowy, porty i centra logistyczne, a także gospodarkę odpadami i recykling, utrzymanie infrastruktury miejskiej oraz rolnictwo i leśnictwo.

Volvo L120

W przypadku większości lekkich i średnio ciężkich zadań ładowarka L120 Electric może pracować przez cały dzień przez około 5-9 godzin na jednym ładowaniu, w zależności od zastosowania i środowiska. Gdy zajdzie potrzeba uzupełnienia energii, puszka może naładować się od 10 do 100% w ciągu godziny i 40 minut za pomocą szybkiej ładowarki DC o mocy 180 kW lub mobilnej końcówki mocy Volvo PU500, a w ciągu 7 godzin za pomocą przenośnej ładowarki DC o mocy 40 kW, odpowiedniej do ładowania nocnego.

L120 Electric zostanie wprowadzony na wybrane rynki w Europie, Regionie Międzynarodowym, Indiach, Azji, Ameryce Łacińskiej i Ameryce Północnej od czwartego kwartału 2024 roku.

Wszechstronność i komfort operatora dzięki ładowarce koło L90 Electric

Pierwsza elektryczna ładowarka koło w swojej klasie, 15-tonowa L90 Electric to wszechstronne rozwiązanie odpowiednie do szerokiego zakresu prac. Obejmują one przemysłowy uchwyt materiałów, leśnictwo, rolnictwo i kształtowanie krajobrazu, kamieniołomy i górnictwo oraz odpady i recykling.

Volvo L90

Podobnie jak model L120 Electric, nie tylko posiada dedykowane silniki elektryczne do napędu i hydrauliki, zapewniając pełną dostępną moc dla obu systemów, ale także cieszy się szybszą reakcją i krótszym czasem cyklu niż modele konwencjonalne. W przypadku L90 Electric jest to w dużej mierze zasługa zaprojektowanej przez Volvo transmisji, zupełnie nowej i stworzonej specjalnie dla platformy elektrycznej, co przekłada się na optymalną efektywność energetyczną.

Operatorzy mają łatwy dostęp do funkcji i zestawów ustawień za pomocą intuicyjnego interfejsu, który integruje Volvo Co-Pilot i kamerę cofania, jeśli jest ona na wyposażeniu.

L90 Electric wystarcza na około 4-5 godzin pracy w większości zastosowań o średnim obciążeniu i cały dzień roboczy w lżejszych zastosowaniach. Podobnie jak w przypadku większego brata, elektryczna jednostka sterująca maszyny elektrycznej L90 Electric odzyskuje energię, działając jako generator podczas zwalniania, zapewniając dłuższy czas pracy i żywotność hamulca.

Może naładować się od 0 do 100% w około 70 minut za pomocą szybkiej ładowarki DC o mocy 150 kW lub mobilnej końcówki mocy PU500, podczas gdy przewód elektryczny AC może naładować się w ciągu 6-7 godzin w przypadku ładowania nocnego.

L90 Electric będzie dostępny dla wybrane rynki w Europie w 2025 roku.

Trzpień rozprężający w nowej kategorii z elektryczną koparką kołową EWR150

Volvo CE rozszerza swoją ofertę maszyn elektrycznych o pierwszą elektryczną koparkę kołową z krótkim ogonem - 15-tonową EWR150 Electric. Charakteryzuje się ona najkrótszym w swojej klasie wychyleniem ogona, dzięki czemu stanowi kompaktowe rozwiązanie do użytku w centrach miast i w ograniczonych przestrzeniach. Ta wielofunkcyjna maszyna, podpora dla szerokiej gamy osprzętu, została zaprojektowana do wielu zastosowań w budownictwie, pracach drogowych, instalacjach komunalnych i kształtowaniu krajobrazu. Jako rozwiązanie na kołach, puszka może szybko zmienić lokalizację lub przenieść się do następnego miejsca pracy, przynosząc wszelkie wymagane narzędzia na przyczepie, oszczędzając czas i koszty transportu.Jako rozwiązanie na kołach, puszka może szybko zmienić lokalizację lub przenieść się do następnego miejsca pracy, przynosząc wszelkie wymagane narzędzia na przyczepie, oszczędzając czas i koszty transportu.

Volvo EWR150

Podczas gdy inni producenci oferują przetwornice elektryczne dla tego typu maszyn, EWR150 Electric pochodzi z fabryki - dzięki czemu jest znacznie bardziej energooszczędnym rozwiązaniem niż konkurencja, zapewniając niższy całkowity koszt posiadania. Najnowocześniejsze akumulatory są wyposażone w system zarządzania temperaturą, który zapewnia ich optymalną temperaturę i długą żywotność.

Funkcje odzyskiwania energii, takie jak jazda elektryczna, umożliwiają cały dzień pracy na jednym ładowaniu. Elektryczną koparkę kołową Volvo można następnie zasilać przez całą noc, po prostu podłączając jej zintegrowaną ładowarkę pokładową (32 ampery) do gniazda wtykowego lub skrzynki ściennej, lub w około godzinę za pomocą szeregu opcjonalnych szybkich ładowarek.

Model EWR150 Electric został skonstruowany z myślą o zapewnieniu najwyższego komfortu dzięki ulepszonej kabinie - jest to korzyść wynikająca z nowej generacji konstrukcji koparki i aktualizacji w porównaniu do EWR150E z silnikiem wysokoprężnym. Zapewnia również większą wydajność i wszechstronność dzięki dodatkowemu zasięgowi, udźwigowi i zminimalizowanemu przedniemu promieniowi obrotu.

Będzie on dostępny od połowy 2025 roku dla wybranych klientów w Niemczech, Francji, Szwecji, Norwegii i Holandii.

Dodatkowa podpora

Wszystkie trzy modele elektryczne będą korzystać z nowego cyfrowego narzędzia My Equipment, pomagając klientom zmaksymalizować czas pracy i efektywniej zarządzać procesem ładowania dzięki wglądowi w stan akumulatora, godziny pracy maszyny i zużycie energii.

Podobnie jak ich konwencjonalne odpowiedniki, puszki mogą również korzystać z pakietu aplikacji Load Assist i Dig Assist, gamy dopasowanego osprzętu Volvo Attachments, a także usług i rozwiązań wspierających optymalne wykorzystanie.

Więcej informacji na temat rozwijającej się linii maszyn elektrycznych Volvo CE znajdą Państwo na stronie: https://www.volvoce.com/polska/pl-pl/products/electric-machines/

WIĘCEJ INFORMACJI

Anne Bast

Dyrektorka ds. marki, marketingu i komunikacji
Volvo Construction Equipment
Region sprzedaży: Europa / pozostałe kraje
E-mail: anne.bast@volvo.com
Tel.: +46735585906