Construction Equipment Polska

Nowe koparki Volvo zwiększają produktywność klientów

Nowa gama koparek Volvo Construction Equipment (Volvo CE) pokazuje, że mają przewagę dzięki nowoczesnej metamorfozie, która przenosi klientów w przyszłość - jednocześnie przesuwając granice produktywności, efektywności paliwowej i całkowitego kosztu posiadania.

Volvo EC230

Najnowsze modele zostały zmodernizowane, aby były bardziej przestronne i ergonomiczne niż kiedykolwiek wcześniej, jako część ambitnej koncepcji projektowej, aby pomóc klientom osiągnąć wyjątkowe wyniki. Nowa gama - w dużej mierze dzięki nowemu środowisku operatora z ulepszonym interfejsem człowiek-maszyna (HMI) - nie tylko dobrze wygląda, ale została zbudowana tak, aby solidnie reagować na wyzwania dnia dzisiejszego i jutrzejszego.

Kurt Deleu, dyrektor ds. zarządzania produktem koparek, mówi: "Zawsze byliśmy dumni z tego, że jesteśmy liderem na rynku dzięki naszej innowacyjnej linii koparek, a teraz dzięki tej nowej gamie pomagamy naszym klientom uzyskać jeszcze więcej z ich maszyn. Ta nowoczesna konstrukcja znacznie poprawia wrażenia operatora, umożliwiając maszynie i człowiekowi zapewnienie potężnej wydajności dostosowanej do wyzwań współczesnych placów budowy".

Jako pierwsze w Europie i Turcji zostaną wprowadzone najnowsze koparki gąsienicowe EC500, EC400 i EC230 - wszystkie z nich korzystają z tej samej imponującej gamy zaawansowanych technologicznie funkcji i zostały zaprezentowane podczas Volvo Days 2024 w Eskilstunie w Szwecji.

Volvo EC500

Zwiększone doświadczenie operatora

Nowe, stylowe otoczenie operatora zapewnia jeszcze więcej przestrzeni i komfortu, z lodówką do przechowywania przedmiotów oraz złączami USB i Bluetooth do ładowania telefonów komórkowych, odtwarzania muzyki i wspomagania komunikacji na miejscu. Ponadto, dzięki ulepszonemu interfejsowi HMI, bezkluczykowemu uruchamianiu silnika i zawsze włączonej kamerze, produktywny dzień pracy może być wykonywany z łatwością, a przede wszystkim bezpiecznie.

Lepsze uszczelnienie zapewnia również mniejsze przedostawanie się pyłu do wnętrza kabiny, a ulepszone ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza i zmniejszają ryzyko zmęczenia. W połączeniu z niższym poziomem hałasu i wbudowaną osłoną przeciwsłoneczną, doświadczenie operatora jest teraz bardziej komfortowe niż kiedykolwiek.

Zwiększona wydajność paliwowa i TCO

Inteligentna technologia nowego układu elektrohydraulicznego umożliwia czujnikom monitorowanie ruchów operatora i wysyłanie sygnałów do ulepszonego głównego zaworu sterującego. Rezultatem jest płynny i precyzyjny ruch wysięgnika koparki, łyżki i innego osprzętu, a także dokładniejsze kopanie i ładowanie.

Wśród wielu innych funkcji zwiększających wydajność znajduje się inteligentny system chłodzenia, regulacja prędkości obrotowej silnika i optymalizacja pompy silnika w celu dalszego zminimalizowania zużycia energii, a także funkcja automatycznego zwiększania mocy w celu zapewnienia automatycznego ustawienia ciśnienia w układzie.

Wszystkie te dodatkowe funkcje nie tylko poprawiają wydajność paliwową, ale także zwiększają całkowity koszt posiadania (TCO).

Precyzja i wydajność

Nowe koparki zostały stworzone, aby pomóc klientom osiągnąć więcej za mniej oraz pracować z większą precyzją i szybkością niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki nowemu systemowi elektrohydraulicznemu i automatyzacji ruchów wysięgnika i łyżki, zmęczenie operatora jest mniejsze, a wydajność większa, co umożliwia precyzyjne kopanie i krótsze czasy cykli przy minimalnym nakładzie pracy.

Zaawansowane elektryczne joysticki sterujące i w pełni elektryczne pedały jazdy zapewniają błyskawiczne czasy reakcji, podczas gdy sterowanie obrotem, sterowanie kątem łyżki oraz sterowanie przechylaniem łyżki i tiltrotatora pomagają operatorowi utrzymać precyzyjny kąt cięcia za naciśnięciem jednego przycisku.

Bezpieczeństwo w zasięgu ręki

Możliwość wstępnego ustawienia limitów głębokości, wysokości i wychylenia wysięgnika zapewnia operatorom wykonywanie zadań z zachowaniem najwyższych możliwych standardów bezpieczeństwa. Może to pomóc im uniknąć napowietrznych lub podziemnych zagrożeń, takich jak linie energetyczne, rury i kable oraz ściany lub bariery - a także, co najważniejsze, wszelkich ludzi na placu budowy.

Volvo Smart View z funkcją klasyfikacji przeszkód zapewnia operatorom 360-stopniową widoczność otoczenia maszyny dzięki kamerze i nowemu systemowi wykrywania radarowego. Korzystając z technologii głębokiego uczenia, funkcja ta ostrzega operatorów o wykryciu obiektów lub ludzi w pobliżu lub nawet daleko. Zasięg radaru można łatwo wstępnie ustawić na ekranie o wysokiej rozdzielczości, w zależności od ograniczenia środowiska pracy.

Doskonała łatwość serwisowania

Koparki Volvo już teraz mogą pochwalić się jednymi z najdłuższych okresów międzyobsługowych w branży, z wymianami oleju silnikowego, filtrów oleju silnikowego i filtrów paliwa wynoszącymi 1000 godzin. Ale dzięki ostatnim modernizacjom serwisowanie jest jeszcze lepsze, a codzienna konserwacja jest teraz bezpieczniejsza i łatwiejsza do wykonania z poziomu gruntu.

Maska silnika jest teraz w pełni otwierana, odchylany skraplacz ułatwia kontrolę chłodnicy i chłodnicy oleju, wygodny zawór odcinający zapobiega wyciekom paliwa, a spuszczanie płynu stało się prostsze i bardziej przyjazne dla środowiska.

Volvo EC230

Jeszcze większa przewaga

Najnowocześniejsze funkcje nowej generacji można rozszerzyć o pionierską gamę inteligentnych rozwiązań Volvo CE, w tym Volvo Active Control, On-Board Weighing i Dig Assist 2D i 3D, które zapewniają niezrównaną technologię prowadzenia i sterowania maszyną.

Aby dowiedzieć się, w jaki sposób te nowe i ulepszone koparki Volvo CE mogą zapewnić Państwu przewagę w zakresie produktywności, prosimy odwiedzić stronę https://www.volvoce.com/polska/pl-pl/products/excavators/edge/.

Kluczowe specyfikacje

    EC230 EC400 EC500
Silnik Volvo D6J D13J D13J
Ciężar operacyjny kg 21 000 – 25 000 39 000 – 41 600 49 000 – 52 300
Moc brutto kW 129 253 312
…przy prędkości obrotowej silnika r/min 1800 1600 1600
Pojemność łyżki m3 1.44 2.44 3.5
Udźwig wzdłuż podwozia kg 7 990 15 890 18 460
…w zasięgu/wysokości m 6 / 1.5 6 / 1.5 6 / 1.5
Maks. zasięg kopania mm 9 145 – 10 365 10 450 – 11 855 10 935 – 13 090
Maks. głębokość kopania mm 5 925 – 6 945 6 755 – 8 290 6 585 – 8 860
Siła odspajania, SAE J1179 (normalna) kN 146 214 249
Siła przebicia, SAE J1179 (Boost) kN 154 234 272
Siła odrywania, SAE J1179 (normalna) kN 144 188 224
Siła odrywania, SAE J1179 (Boost) kN 153 205 245
Szerokość całkowita mm 2 999 3 340 3 340
Promień obrotu ogona mm 2 870 3 600 3 880

WIĘCEJ INFORMACJI

Anne Bast

Dyrektorka ds. marki, marketingu i komunikacji
Volvo Construction Equipment
Region sprzedaży: Europa / pozostałe kraje
E-mail: anne.bast@volvo.com
Tel.: +46735585906