Construction Equipment Polska
osprzęt koparki kołowej volvo

Osprzęt do ładowarek kołowych

Łyżki ładowarkowe

Łyżki ładowarkowe

Szeroka gama łyżek ładowarkowych przeznaczonych do różnych gruntów i służących do przesypywania, załadunku i transportu oraz równomiernego rozrzucania materiałów czy drążenia tuneli.

— Łyżka przeładunkowa z prostą krawędzią

Łyżki przeładunkowe Volvo doskonale nadają się do pracy z materiałem średnio rozdrobnionym — zarówno przy załadunku samochodów ciężarowych, kruszarek i przesiewaczy, jak i przy usypywaniu stosów czy transporcie na terenie robót. Wariant z prostą krawędzią oferuje najwyższą siłę wyrywającą i największą wysokość wysypu. Dostępna z opcjonalną przykręcaną krawędzią.

Dostępne do: L350H, L260H, L220H, L180H, L150H, L120H, L110H

Łyżka przeładunkowa — krawędź trójkątna

Wariant z krawędzią trójkątną penetruje materiał głębiej niż wersja z krawędzią prostą, co przekłada się na skrócenie czasu cyklu i szczególnie dobrze sprawdza się podczas pracy z mało rozdrobnionym materiałem. Dostępna z opcjonalną przykręcaną krawędzią.

Dostępne do: L260H, L220H, L180H, L150H, L120H

Łyżka przeładunkowa płaskodenna

Najlepszy wybór do przenoszenia, hałdowania i załadunku materiału przetworzonego, takiego jak piasek, żwir i kruszywo. Zoptymalizowana do pracy na miękkim podłożu. Zapewnia maksymalną trakcję i siłę wyrywającą przy zachowaniu porządku w miejscu pracy, otwierając drogę do osiągania niezrównanej produktywności i efektywności. Dostępna z opcjonalną przykręcaną krawędzią.

Dostępne do: L260H, L220H, L180H, L150H, L120H, L110H

Łyżka do piasku

Zoptymalizowana do przenoszenia piasku lub drobnych frakcji kruszywa, przez co idealnie nadaje się do pracy na miękkim podłożu. Długie dno łyżki maksymalizuje penetrację, poprawiając trakcję, podczas gdy płaski kształt pomaga w utrzymaniu czystego, równego stanowiska pracy. Dostępna z opcjonalną przykręcaną krawędzią.

Dostępne do: L260H, L220H, L180H, L150H

osprzęt koparki kołowej volvo

Łyżka ogólnego zastosowania – standardowa

Najlepsza łyżka uniwersalna. Po założeniu dokręcanych krawędzi doskonale nadaje się do przenoszenia luźnego materiału i kruszywa, zarówno w krótkich cyklach pracy, jak i procesach załadunku i transportu. Po zamontowaniu segmentów i opcjonalnych spawanych zębów staje się najlepszym rozwiązaniem do załadunku łatwo urabialnego materiału ze skarp i nasypów.

Dostępne do: L120H, L110H, L90H, L70H, L60H

osprzęt koparki kołowej volvo

Łyżka ogólnego zastosowania – do intensywnej eksploatacji

Najlepszy uniwersalny wybór do efektywnej pracy. Łyżka ta jest przeznaczona głównie do prac niewymagających uderzania z dużą siłą, na materiałach umiarkowanie ściernych, takich jak odpady, gliniasty piasek, żwir oraz ił. Odblaskowe naklejki poprawiają widoczność, ułatwiając i przyspieszając napełnianie. Łyżka jest wzmocniona stalą HB400 i HB500 odporną na zużycie. Może być wyposażona w krawędzie mocowane śrubami, opcjonalne przyspawane zęby i segmenty.

Dostępne do: L350H, L260H, L220H, L180H, L150H, L120H, L110H, L90H, L70H, L60H

osprzęt koparki kołowej volvo

Łyżka ogólnego zastosowania – płaskodenna

Zoptymalizowana do prac na miękkim podłożu i prac ziemnych, takich jak kształtowanie terenu, zrywanie wierzchniej warstwy gleby i równanie. Przemyślana konstrukcja łyżki zapewnia maksymalną trakcję i siłę wyrywającą, a jednocześnie pozwala utrzymać porządek i równą powierzchnię na terenie pracy. Firma Volvo zaleca wyposażenie łyżki w adaptery i zęby mocowane równo z dnem łyżki.

Dostępne do: L150H, L120H, L110H, L90H, L70H, L60H

osprzęt koparki kołowej volvo

Łyżka do równania

Łyżka do równania ma długie płaskie dno. Przeznaczona jest do prac ziemnych, takich jak zrywanie wierzchniej warstwy gleby, spychanie o małej intensywności, kształtowanie terenu i poziomowanie wypełnień. Tył łyżki zaopatrzony jest w krawędź służącą do równania, gdy maszyna jest odwrócona tyłem do kierunku pracy.

Dostępne do: L120H, L110H, L90H, L70H, L60H

osprzęt koparki kołowej volvo

Łyżka skalna — krawędź trójkątna

Najlepsze rozwiązanie do łamania twardych i kamienistych materiałów oraz skał rozkruszonych strzałowo. Zaleca się wyposażanie jej w adaptery do 1 1/2 podłużnicy, zęby (GP lub AM) i segmenty. Do prac ze żwirem, materiałem skalnym drobno rozkruszonym strzałowo lub z kruszcem można ją zaopatrzyć w przykręcaną krawędź lub zęby.

Dostępne do: L350H, L260H, L220H, L180H, L150H, L120H, L110H, L90H, L70H, L60H

osprzęt koparki kołowej volvo

Łyżka skalna — krawędź prosta

Odporna na zużycie łyżka do ciężkich prac. Dzięki dużej zdolności odspajania optymalnie nadaje się do załadunku skał rozkruszonych strzałowo lub łatwo urabialnego materiału z nasypów/skarp. Po zamontowaniu opcjonalnych spawanych zębów i segmentów staje się najlepszym rozwiązaniem do załadunku łatwo urabialnego materiału ze skarp i nasypów.

Dostępne do: L350H, L260H, L220H, L180H, L150H, L120H, L110H

osprzęt koparki kołowej volvo

Łyżka skalna z wysypem bocznym

Łyżki skalne z wysypem bocznym są przeznaczone do załadunku materiału skalnego w ciasnych miejscach, takich jak tunele. Konstrukcja łyżki umożliwiająca opróżnianie z boku pozwala na załadunek w pozycji równoległej do samochodu ciężarowego. Taka metoda załadunku wymaga mniej miejsca i jest często stosowana przy drążeniu tuneli. Łyżka jest zazwyczaj wyposażana w zęby do materiału skalnego o właściwościach ściernych, adaptery do 1 1/2 podłużnicy i segmenty odlewane, ale można na niej także zamontować przykręcaną krawędź.

Dostępne do: L350H, L260H, L220H, L180H, L150H

Volvo attachment rock bucket - block handler

Łyżka do skał — do przenoszenia bloków

Jest to łyżka zaprojektowana pod kątem maksymalnej wytrzymałości podczas eksploatacji w kamieniołomach, zoptymalizowana do przenoszenia bloków i załadunku nadkładu. W newralgicznych miejscach łyżki zastosowano stal o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie i części wyjątkowo odporne na zużycie.

Dostępne do: L350H

osprzęt koparki kołowej volvo

Łyżka do materiałów lekkich — o niskiej gęstości

Pojemna łyżka do efektywnej pracy z lekkimi materiałami o niskiej gęstości, takimi jak kompost, odpady, węgiel itp.

Dostępne do: L350H, L260H, L220H, L180H, L150H, L120H, L110H, L90H, L70H, L60H

osprzęt koparki kołowej volvo

Łyżka do materiałów lekkich — o bardzo niskiej gęstości

Pojemna łyżka do efektywnej pracy z lekkimi materiałami o bardzo niskiej gęstości, takimi jak drewno, zrębki, ziarna itp.

Dostępne do: L220H, L180H, L150H, L120H, L110H, L90H, L70H, L60H

osprzęt koparki kołowej volvo

Łyżka wysokiego wysypu – z centralnym mocowaniem siłowników

Łyżka wysokiego wysypu Volvo do materiałów lekkich charakteryzuje się wysoką pojemnością i dobrze nadaje się do pracy z materiałami o niskiej gęstości, takimi jak kompost, odpady, węgiel itp. Łyżka taka charakteryzuje się zwiększoną wysokością wysypu w porównaniu ze standardowymi łyżkami do lekkich materiałów, ponieważ jest hydraulicznie unoszona ze zintegrowanej ramy.

Dostępne do: L220H, L180H, L150H, L120H, L110H, L90H, L70H, L60H

Volvo wheel loader high tip bucket

Łyżka wysokiego wysypu – z bocznym mocowaniem siłowników

Ta łyżka zaprojektowana specjalnie do zastosowań w gospodarce odpadami i recyklingu umożliwia operowanie i wysyp ładunku na zwiększonej wysokości. Poziome siłowniki zamontowane po bokach umożliwiają płynne wychylanie i bezproblemowy wysyp, a doskonale chronione węże hydrauliczne charakteryzują się wysoką trwałością użytkową. Pasuje do wszystkich typów wysięgników i interfejsów marki Volvo. Standardowa krawędź przykręcana śrubami.

Dostępne do: L120H, L110H, L90H, L70H, L60H

osprzęt koparki kołowej volvo

Łyżka do odpadów

Łyżki do odpadów Volvo są wytrzymałymi rozwiązaniami do intensywnej pracy z lekkimi materiałami przeznaczonymi do zastosowań związanych z recyklingiem, takich jak przeładunek śmieci, odpadów komunalnych i podobnych materiałów o niskiej gęstości.

Dostępne do: L220H, L180H, L150H, L120H, L110H, L90H, L70H, L60H

osprzęt koparki kołowej volvo

Ubijanie odpadów

Łyżka ta jest zoptymalizowana do przeładunku odpadów w stacjach przeładunkowych. Wydłużone dno i duża wytrzymałość czyni z niej idealne rozwiązanie zarówno do przepychania materiału, jak i upakowywania (ubijania) go w kontenerach.

Dostępne do: L220H, L180H, L150H, L120H, L110H, L90H

osprzęt koparki kołowej volvo

Łyżka do odpadów — ubijanie z łapami

Łyżka ta jest zoptymalizowana do przeładunku odpadów w stacjach przeładunkowych. Wydłużone dno i duża wytrzymałość czyni z niej idealne rozwiązanie zarówno do przepychania materiału, jak i upakowywania (ubijania) go w kontenerach. Łapy umożliwiają operatorowi przepchnięcie o około 25% większej ilości materiału w jednej porcji, a także wyjmowanie materiału z samochodu lub kontenera. Do obsługi tej łyżki potrzebna jest trzecia funkcja hydrauliczna.

Dostępne do: L220H, L180H, L150H, L120H, L110H, L90H

Zastrzeżenie

Konstrukcja osprzętu może różnić się w zależności od modelu maszyny.

Volvo — wyszukiwarka dealerów — osprzęt
Bądźmy w kontakcie

Chcesz złożyć zamówienie lub uzyskać dodatkowe informacje? Wyślij do nas wiadomość.

Bądźmy w kontakcie