Construction Equipment Polska

Volvo L120H w kopalni soli

Pora roku jest odpowiednia aby poczytać o soli, a jest o czym bo to najbardziej skuteczny i najtańszy zarazem środek poprawiający bezpieczeństwo na drogach w okresie zimowym. Największym w kraju jej producentem jest Kopalnia Soli „Kłodawa” S.A. 

Ładowarka kołowa L120H Volvo

Ładowarki pracujące w tak specyficznym środowisku jak nasze nie mają łatwego życia. Wszystkiemu winna jest sól, która powoduje korodowanie elementów takich jak przewody hydrauliczne, chłodnice, instalacje elektryczne, czy inne. Rozmawialiśmy o tym z Panem Rafałem Cieniewskim - Sztygarem Oddziałowym Mechanicznym w Dziale Przeróbki Mechanicznej.

„Ładowarka kołowa L120H przy której stoimy jest pierwszą maszyną Volvo w naszej flocie liczącej od dzisiaj 10 sztuk. Aby radzić sobie z załadunkiem soli maszyna musiała być specjalnie przygotowana. Najważniejsze są zabezpieczenia antykorozyjne: podwójne malowanie ramy i mostów już w fabryce, zabudowa specjalnych chłodnic, przewodów hydraulicznych i innych podzespołów, wraz z przewodami hamulcowymi ze stali nierdzewnej. Wystarczy spojrzeć na wysłużone już ładowarki – to naprawdę wymagające środowisko. Liczymy, że L120H im sprosta!

Nie bez znaczenia na decyzję zakupową była renoma marki Volvo oraz wsparcie serwisowe na jakie liczyć możemy ze strony oddziału w Łodzi” powiedział Pan Rafał.

Ładowarka posiada dodatkowo długi wysięgnik i pojemną łyżkę z krawędzią do szybkiego załadunku ciężarówek.

Podczas szkolenia z efektywnego wykorzystania potencjału maszyny operatorzy zwrócili uwagę na komfort pracy w kabinie, dodatkowe rozwiązania sterowania wysięgnikiem wsparte elektroniką skracające czas załadunku oraz rozwiązania ułatwiające codzienne czynności konserwacyjne jak wysuwane chłodnice i elektrycznie podnoszoną pokrywę komory silnika.

„Jest duża szansa, że kryształki soli, które wyrzucane z poruszającej się przed Państwa autem pługo-piaskarki stukają o zderzak samochodowy, w pewnym momencie procesu produkcji przewinęły się przez łyżkę tejże ładowarki kołowej Volvo” dodał na koniec naszej rozmowy Pan Rafał.

Ładowarka kołowa L120H Volvo
Ładowarka kołowa L120H Volvo
Ładowarka kołowa L120H Volvo
Ładowarka kołowa L120H Volvo
Ładowarka kołowa L120H Volvo