Construction Equipment Polska

pierwsza w Polsce koparka gąsienicowa Volvo EC950F

Przekazania największych maszyn z gamy Volvo zawsze wywołują szybsze bicie serca. Tak było w przypadku L350H, EC750E czy A60H. Nie mogło być inaczej przy EC950F.

Koparka gąsienicowa Volvo EC950F

W okolicach Strzegomia gdzie znajduje się wiele kopalni granitu ludzie przyzwyczajeni są do dużych maszyn. Jednak widok składanego przez kilka dni giganta z Volvo pracownikom kopalni Borowskich Kopalni Granitu SKALIMEX nakazywał przystanąć i podziwiać dzieło inżynierów Volvo Construction Equipment. 

Ważąca blisko 95 ton koparka gąsienicowa (sama przeciwwaga to 16 ton) będzie odspajała wycięte metodą linową kilkudziesięciotonowe bloki granitu ze ściany. Następnie będzię asystowała przy ładowaniu tychże na widły ładowarki. Wszystko przy użyciu osprzętu przygotowanego przez pracowników kopalni. 

Siłowniki ramienia i wysięgnika, elementy podwozia i inne wrażliwe podzespoły w tej koparce zostały zabezpieczone przed abrazywnym materiałem za pomocą trwałych osłon. Rozsuwane podwozie zapewni stabilną pracę, a przestonna kabina Volvo wygodę i bezpieczeństwo operatora dzięki okratowaniu. 

Koparka gąsienicowa Volvo EC950F

Przekazanie tej maszyny najbardziej przeżywał Regionalny Szef Sprzedaży Volvo Grzegorz Golina. "Pracuję z maszynami na Dolnym Śląsku zaledwie od początku tego roku - dopiero poznaję klientów, ich potrzeby i same maszyny. Przekazanie tego giganta wieńczy długi proces i cieszy tym bardziej, że udało się to na kilka dni przed moimi urodzinami. To najlepszy prezent jaki mógłbym sobie sprawić!" powiedział niekryjący emocji Grzegorz. 

Przeznaczona do pracy w najtrudniejszych warunkach EC950F pozwala powierzone jej zadania wykonać szybciej. W celu zwiększenia produktywności i efektywności wykorzystuje ona zaawansowane rozwiązania techniczne. Dowiedz się więcej na stronach poświęconych tej maszynie.

Pierwsza w Polsce i największa w ofercie Volvo koparka gąsienicowa EC950FL

Pierwszy z wielu bloków granitu odciągniety ze ściany w kopalni granitu Borowskich Kopalni Granitu Skalimex.