Construction Equipment Polska

Wydajność i produktywność? mamy do tego aplikację

W branży budowlanej obserwujemy coraz więcej technologii znanych z gier komputerowych. Kto lepiej poprowadzi usługi zintegrowane Volvo Construction Equipment w przyszłość niż Carina Mclane – nowicjusz w naszej branży, ale ekspert w rozwoju aplikacji przyszłości.

Aplikacja Operator Coaching

Wydajność to coś więcej niż tylko mocne maszyny. Oprogramowanie gra coraz ważniejszą rolę w identyfikowaniu obszarów do poprawy na placu robót. Z tego powodu w Volvo CE powstała zróżnicowana grupa ekspertów z branży budowlanej i innych, której zadaniem jest powiązanie ze sobą świata budowlanego z cyfrowym światem aplikacji.

“Jeżeli chodzi o wykorzystanie aplikacji w codziennej pracy to widzimy dopiero wierzchołek góry lodowej” mówi Carina McIane, Senior Software Developer for Intelligent Machine Platforms w Volvo CE. „Im bardziej aplikacje są ze sobą zintegrowane, tym lepiej rozumieją nasze zachowania i wracają do nas z bardziej trafną informacją zwrotną. Te technologie staną się nieodzowną częścią naszej branży w najbliższych latach. Sztuka polega na tym by tworzyć aplikacje przejrzyste, interaktywne, angażujące i przyjazne. Takie, których chce się używać!”

Od chwili dołączenia do Volvo CE rok temu Carina była zaangażowana w rozwój aplikacji Operator Coaching. To nowość z rodziny Volvo Load Assist dostępna w wybranych rynkach świata (w tym w Polsce). Najnowsza jej aktualizacja oferuje operatorom ładowarek od modelu L110H do L260H informację o ich wpływie na wydajność maszyny w czasie rzeczywistym. To trochę tak jak w świecie gier komputerowych – operator ustawia sobie cel i dąży by jego nazwisko pojawiło się na szczycie tabeli wyników. To gwarantuje ciągłą poprawę umiejętności.

Aplikacja Operator Coaching

Aplikacje takie jak Operator Coaching wpływają na wyniki pracy operatorów.

Aplikacja Operator Coaching to tylko jeden z przykładów oddziaływania technologii gier na branżę budowlaną. Carina wraz z zespołem pracują również nad innymi – nowymi ale i istniejącymi już aplikacjami Volvo CE. Przejście z jednostki Wirtualnej i Rozszerzonej Rzeczywistości wydziału Nowych Technologii przy Uniwersytecie Zachodniej Anglii do branży budowlanej był dla niej skokiem w nieznane.

“Na początku nie było łatwo. To zupełnie inny świat!” przyznaje. „Nie spodziewałam się jednak, że ta branża jest tak zaangażowana w nowoczesne technologie. Największym wyzwaniem jest połączenie rozwiniętych elementów branży jak automatyzacja, z innymi, niezbędnymi do wykonania kolejnego kroku ku docelowym aplikacjom, a jeszcze nie istniejącymi.”

“Najwięcej satysfakcji daje mi obserwowanie użytkowników testujących nową aplikację. Tym większa jest radość gdy bardzo doświadczeni operatorzy doceniają zalety Operator Coaching. W komentarzach zwracali uwagę, że aplikacja analizując ich zachowanie nie ocenia ich pracy, a jedynie sugeruje obszary, które można przy odrobinie dobrej woli poprawić, a których przez lata nie dostrzegali."