Construction Equipment Polska

Układarki rur Volvo z serii E osiągają niespotykane dotąd poziomy wydajności, bezpieczeństwa i wszechstronności

Obrotowa układarka rur PL3005E firmy Volvo Construction Equipment to maszyna zbudowana na bazie koparki, oferująca liczne zaawansowane funkcje i ponadprzeciętną wydajność.

Volvo’s E-series pipelayers lift productivity, safety and versatility to new heights

Obrotowe układarki rur Volvo Construction Equipment uznawane są często za najbardziej wydajne maszyny w swoich klasach, dlatego nie powinno dziwić, że zastosowano w nich supernowoczesne rozwiązania podnoszące produktywność i bezpieczeństwo pracy. Te znakomite maszyny, zbudowane na bazie konstrukcji koparek i wyposażone w zaawansowane systemy telematyczne oraz zarządzające obciążeniem, oferują niezrównaną wydajność w szerokim spektrum zastosowań.

Imponujący 360-stopniowy zakres obrotu umożliwia operatorowi bezpieczne i łatwe ustawienie nadwozia pod kątem optymalnym do podnoszenia i umieszczania dużych, ciężkich rur w dowolnym miejscu wokół maszyny — co jest szczególnie istotne przy załadunku, rozładunku i podawaniu rur do giętarek. Maksymalne obciążenie wywracające na poziomie nawet 55 ton sprawia, że ciężkie prace, takie jak układanie w wykopach i wykonywanie połączeń, można realizować szybko i efektywnie.

Unikatowa konstrukcja układarki rur stwarza nieograniczone możliwości ich umieszczania i zapewnia niezachwianą stabilność oraz bezpieczeństwo podczas pracy na nierównym terenie i zboczach o nachyleniu sięgającym 35°. Znakomita stabilność i płynne działanie układu hydraulicznego ułatwiają wykonywanie operacji, które wymagają jednoczesnych ruchów, przez co obrotowe układarki rur idealnie sprawdzają się przy umieszczaniu rur w wykopach. Podczas pracy na zboczu można skierować wysięgnik pod górę, by poprawić stabilność maszyny i zwiększyć poziom bezpieczeństwa.

Wystarczy zaledwie 2,5 godziny, by przekształcić układarkę rur z serii E w standardową koparkę. Klient, inwestując w jedną maszynę, ma w istocie do dyspozycji dwie. Układ hydrauliczny jest doskonale przystosowany zarówno do układania rur, jak i kopania — i nie traci mocy w żadnej z tych konfiguracji.

Miejsce, które zapewnia kontrolę

Układarki rur Volvo z serii E projektowane są na fundamencie kilkudziesięcioletnich doświadczeń, a w ich konstrukcji bezpieczeństwo i produktywność traktowane są priorytetowo. Najlepszym dowodem na to jest kabina Volvo.

Operator ma tutaj pełną kontrolę nad warunkami swojej pracy. Dysponuje regulowanym fotelem, obszerną, klimatyzowaną i wyciszona przestrzenią oraz elementami sterującymi, które zawsze są pod ręką. Podnoszona hydraulicznie kabina z certyfikowanym zabezpieczeniem ROPS zapewnia doskonałą widoczność placu robót oraz wykopu i jest wyposażona w inteligentny system zarządzania obciążeniem (LMS), który monitoruje obciążenie i ostrzega operatora o osiągnięciu wartości granicznej, by zapewnić optymalne bezpieczeństwo i wydajność pracy.

Maszyna od razu gotowa do pracy

Układarki rur Volvo z serii E osiągają niespotykane dotąd poziomy wydajności, bezpieczeństwa i wszechstronności

Wszechstronne i solidne układarki rur oferują nie tylko najwyższą wydajność, lecz także szereg rozwiązań ograniczających ryzyko uszkodzeń i zapewniających maksymalną dyspozycyjność maszyn. W odróżnieniu od tradycyjnych „spycharkowych” układarek rur z wysięgnikiem bocznym, maszyny Volvo z serii E mogą być łatwo transportowane pomiędzy terenami robót lub na ich terenach bez demontowania wysięgnika lub przeciwwagi.

Dla ułatwienia obsługi technicznej maszyny, wszystkie filtry są zgrupowane i umieszczone w miejscach dostępnych z poziomu podłoża, co ułatwia ich czyszczenie i skraca czas potrzebny na wykonanie rutynowego przeglądu. Układarki rur mogą być wyposażone w najnowocześniejszy system telematyczny Volvo CareTrack, służący do monitorowania ich stanu technicznego i wydajności. System w czasie rzeczywistym odczytuje z maszyny różnego rodzaju informacje, w tym zużycie paliwa i czas pracy silnika, pomagając w ekonomicznej eksploatacji, unikaniu nieplanowanych przestojów i maksymalnie efektywnym wykorzystaniu inwestycji.

Podobnie jak wszystkie maszyny Volvo, układarki rur z serii E zaopatrzone są w oryginalne części Volvo — rygorystycznie testowane i weryfikowane pod kątem jakości oraz trwałości. Wszyscy klienci Volvo mogą w każdej chwili skorzystać z pomocy firmowej globalnej sieci serwisowej.

Najważniejsze dane techniczne:

Silnik Volvo D8J

Masa robocza

kg
funty
35 030
77 300

Moc silnika brutto

kW
KM
180
241
...przy prędkości obrotowej silnika obr./min 1800 

Maksymalne obciążenie wywracające

t
funty
55
120 000

Udźwig znamionowy

t
funty
31
68 000

Długość wysięgnika standardowego

m
stopy, cale
7,4
24'4"

Długość przedłużonego wysięgnika

m
stopy, cale
9,2
30'4”
Maks. roboczy kąt nachylenia podłoża  ° 35