Construction Equipment Polska

Volvo CE wprowadza do oferty 10-tonowy walec oscylacyjny

Dwubębnowy walec DD105 OSC firmy Volvo Construction Equipment z nowym układem oscylacji zapewnia skuteczne zagęszczanie w miejscach wymagających szczególnej delikatności, takich jak mosty, miejsca prowadzenia rurociągów lub tereny mieszkaniowe.

Volvo asphalt compactor DD105 OSC T4F

Konstrukcję 10-tonowego walca do asfaltu DD105 OSC firmy Volvo Construction Equipment podporządkowano efektywności, która oznacza większą rentowność przy jak najmniejszym zużyciu paliwa i ograniczeniu emisji szkodliwych substancji oraz hałasu.
Elastyczny układ oscylacyjny Volvo eliminuje drgania pionowe i sprawia, że DD105 OSC zagęszcza skutecznie, stosując przy tym nieszkodliwe ruchy oscylacyjne. Naprężenia przenoszone na sąsiednią powierzchnię są mniejsze, co pozwala na zagęszczanie w obszarach wymagających delikatności, takich jak mosty, miejsca nad rurociągami i bezpośrednie sąsiedztwo terenów mieszkaniowych.
Bęben o szerokości 1680 mm z powłoką z utwardzonej stali odpornej na ścieranie jest napędzany nowoczesnym silnikiem Volvo Tier 4 Final D3.8. Zatem walec DD105 OSC nie zawodzi ani pod względem wytrzymałości, ani osiągów.

Optymalne zagęszczanie w mniejszej liczbie przebiegów


Obok nowoczesnego układu oscylacji walec oferuje łatwość adaptacji do różnych miejsc prowadzenia prac. Możliwość zastosowania bębna z ośmioma lub dwoma ustawieniami amplitudy pozwala na adaptację pracy walca do otoczenia i grubości materiału, co dodatkowo zwiększa wszechstronność maszyny. Optymalnie dobierając amplitudę do mieszanki i grubości warstwy, operator może wykonać pracę o wyższej jakości w mniejszej liczbie przebiegów. Walec do asfaltu Volvo DD105 OSC T4F
Walec DD105 OSC został stworzony do ciężkiej pracy i z myślą o potrzebach operatora. Daszek ROPS/FOPS o otwartej konstrukcji, podobnie jak opcjonalna kabina zamknięta, zapewnia komfort, widoczność i możliwość pełnego panowania nad maszyną, a tym stwarza operatorowi warunki do produktywnej pracy. Ze swojego fotela zawieszonego pneumatycznie operator ma doskonały widok na teren prac oraz na bęben i listwy skrapiarek, co sprzyja bezpieczeństwu i precyzji walcowania. Przesunięcie kierownicy względem osi pojazdu poprawia widoczność krawężników i innych przeszkód oraz ułatwia precyzyjne zagęszczanie. Ergonomicznie rozmieszczone elementy sterujące i dźwignia ułatwiają manewrowanie maszyną, a operator ma do dyspozycji układ zapobiegania poślizgom, który ułatwia przenoszenie obciążenia bez uszkadzania nawierzchni.

Znakomite osiągi i wysoka dyspozycyjność


Aby dwubębnowy walec Volvo DD105 OSC mógł być optymalnie stosowany w różnych warunkach, wyposażono go w rozwiązania, które zapewniają wysoką jakość i stabilność wykończenia warstwy. Układ wibracji bębna umożliwia operatorowi uzyskanie docelowej gęstości w różnych rodzajach zastosowań, m.in. dzięki wysokiej sile odśrodkowej i opcji 8 poziomów amplitudy. Po wybraniu właściwej amplitudy walec działa skuteczniej i umożliwia uzyskanie wysokiej jakości wykończenia w mniejszej liczbie przebiegów.
Walec DD105 OSC jest wyposażony w czołowy w branży automatyczny układ wodny bębna z potrójną filtracją, który zapewnia jednorodność pokrycia i zmienny przepływ, skutecznie zapobiegając przyleganiu materiału. Dzięki takim elementom wyposażenia, jak rezerwowe pompy i listwy skrapiarek każdego bębna, dysze z możliwością ręcznej obsługi serwisowej oraz wycieraczki bębna, automatyczny system zwilżania bębna oferuje niezrównaną efektywność i sprawia, że maszyna ta nie ma sobie równych pod względem dyspozycyjności.

Cenne ułatwienia


Konstruktorzy dwubębnowego walca DD105 OSC pomyśleli nie tylko o komforcie operatora i produktywności pracy, lecz także o ułatwieniu serwisowania i konserwacji maszyny. Otwierana do góry pokrywa silnika zapewnia łatwy i pełny dostęp do silnika i podzespołów hydraulicznych, dzięki czemu przeglądy i obsługa techniczna przebiegają sprawnie. Za pomocą jednego klucza można otwierać wszystkie pokrywy serwisowe, a bezpieczniki i przekaźniki są dogodnie pogrupowane. Dostęp do silnika, chłodnicy, akumulatora i filtrów uzyskuje się z poziomu gruntu, a punkty codziennej kontroli nie są niczym zasłonięte. Rozbudowana sieć lokalnych dealerów Volvo służy klientom wsparciem, dbając o maksymalną dyspozycyjność maszyn i pomagając w osiągnięciu wysokiej rentowności oraz w rozwijaniu działalności.


Najważniejsze dane techniczne:
Masa robocza (z konstrukcją ROPS) kg 9 851
funty 21,718
Szerokość bębna lub walcowania mm 1 680 - 1 680
cal 66.1 - 66.1
Znamionowa moc silnika kW 85
KM (bryt.) 114
Częstotliwość wibracji Hz 39
wibr./min 2,340
Amplituda mm 0.72
cal 0.0283
Długość całkowita mm 4 650
cal 183.1
Szerokość całkowita mm 1 838
cal 72.4
Wysokość całkowita mm 2999
cal 118.1

Przejdź na stronę produktu.