Construction Equipment Polska

Prezentacja gamy programów Volvo Assist na rynek europejski podczas targów Intermat 2018

Volvo Construction Equipment prezentuje szeroką gamę rozwiązań Volvo Assist, z których każde wykorzystuje nowoczesny wyświetlacz Volvo Co-Pilot montowany w kabinie.

Na targach Intermat 2018 spółka Volvo Construction Equipment daje się poznać jako reprezentant najnowocześniejszego w branży podejścia do kwestii zarządzania maszynami, a to za sprawą szerokiej gamy inteligentnych systemów sterowania maszynami. Podczas paryskiej wystawy zostanie zaprezentowany pełen zestaw programów Volvo Assist na rynek europejski. Obejmuje on udoskonalone systemy Load Assist dla ładowarek kołowych, Haul Assist dla wozideł przegubowych, Dig Assist dla koparek, Compact Assist dla walców do gruntu i asfaltu oraz Pave Assist dla rozściełaczy do asfaltu.

prezentacja-gamy-programów-volvo-assist-na-rynek-europejski-podczas-targów-intermat-2018-02-1920Volvo Co-Pilot — osobisty partner

Wszystkie programy Volvo Assist wykorzystują niedawno unowocześniony wyświetlacz pokładowy Volvo Co-Pilot. Zaprojektowano go tak, aby umożliwiał bardziej precyzyjną realizację zadań, a tym samym zwiększał rentowność maszyny. 10-calowy ekran dotykowy to w gruncie rzeczy intuicyjna w obsłudze, skalowalna platforma, która używa danych pokładowych maszyny i wysoce precyzyjnych czujników do generowania informacji w czasie rzeczywistym. Dzięki niej operator działa wydajniej, a prace są sprawniej realizowane.

Każdą platformę Volvo Assist wyposażono w intuicyjny w obsłudze zestaw aplikacji zwiększających produktywność, które pomagają operatorowi monitorować postępy i wyniki pracy w czasie rzeczywistym.

Load Assist — system do zadań wagi ciężkiej

prezentacja-gamy-programów-volvo-assist-na-rynek-europejski-podczas-targów-intermat-2018-03-1920System Load Assist dla ładowarek kołowych L110H-260H dodatkowo unowocześniono, aby zwiększyć wydajność operatora i usprawnić przebieg prac. Ta udoskonalona platforma wykorzystuje m.in. wyświetlacz Volvo Co-Pilot i aplikację do ważenia pokładowego. Zapewnia w ten sposób dostęp operatora do informacji o aktualnym załadowaniu łyżki, i to z dokładnością do 1%.

System ważenia pokładowego używa czujników ciśnienia i położenia do natychmiastowego rejestrowania wszystkich danych na temat załadunku, tak aby eliminować ewentualne zakłócenia utrudniające pracę. Dane z maszyny są również kierowane do systemu telematyki Caretrack®, co pozwala na zdalny dostęp do takich danych, jak łączna masa przetransportowanych ładunków, liczba przewiezionych ton w przeliczeniu na litr paliwa oraz liczba cykli roboczych. Dzięki tym informacjom operatorzy i kierownicy floty skuteczniej zarządzają produktywnością i zapobiegają przeładowaniu, co z kolei przekłada się na mniejsze zużycie elementów maszyny, opon i paliwa.

Haul Assist — komunikacja M2M

Haul Assist to pierwszy program Volvo Assist, który umożliwia bezpośrednią komunikację między maszynami, a w tym wypadku — między wozidłami przegubowymi. System Haul Assist łączy w sobie aplikacje do ważenia pokładowego, wskazywania pozycji na mapie i kontrolowania prędkości, optymalizując w ten sposób ładowność, umożliwiając dokładne pozycjonowanie innych maszyn na placu budowy i zmniejszając zużycie paliwa.

System Haul Assist jest dostępny dla siedmiu modeli wozideł przegubowych, od A25G po A60H.

Dig Assist — pracujesz wydajniej

System Dig Assist, który wizualizuje produktywność na trzech poziomach (2D, In Field Design, 3D), jest teraz dostępny w kilku koparkach gąsienicowych (EC220E, EC250E i EC300E) i kołowych (EW160E, EWR150E and EWR170E) od Volvo o masie od 15 do 30 ton. Dzięki systemowi sterowania maszyną Dig Assist firma Volvo wprowadza na rynek autentyczną nowość, a mianowicie trzy poziomy pomocy dla operatora, umożliwiające mu dużo bardziej produktywne realizowanie zadań związanych z kopaniem. I to bez względu na to, czy staje przed prostym, czy wymagającym wyzwaniem lub projektem. W pełni trójwymiarowy widok jest możliwy dzięki technologii firmy Topcon, a w przyszłości podobne rozwiązanie w dziedzinie obrazu 3D udostępni firma Trimble.

Aby zapewnić klientom maksimum korzyści, cały sprzęt jest opracowywany przez spółkę Volvo CE i montowany fabrycznie. Oznacza to, że podlega gwarancji Volvo CE, a jego serwisem zajmują się wyłącznie specjaliści Volvo CE.

Compact Assist — wzorowe przejazdy

System Compact Assist dla nowej generacji walców, od SD75B do SD160B, wykorzystuje technologie mapowania stopnia zagęszczenia (CMV) oraz rejestrowania liczby przejazdów, tak aby uzyskiwać zagęszczenie o większej regularności i lepszej jakości przy niższych kosztach. System Compact Assist przypisuje poszczególnym przejazdom walca i obszarom zachodzenia bębna inne kolory, dzięki czemu operator od razu widzi luki i może zapewnić jednolite zagęszczenie na całej powierzchni.

W przypadku walców do asfaltu DD105 system Compact Assist jest dostępny w postaci dwóch modułów: standardowego systemu Compact Assist, służącego do rejestrowania i wyświetlania mapy przejazdów i temperatury, oraz systemu Compact Assist z technologią Density Direct, który pozwala obliczać szacowane zagęszczenie materiału w czasie rzeczywistym.

Pave Assist — precyzja działania

System Pave Assist jest dostępny w całej gamie rozściełaczy Volvo o szerokości 2,5 m. Wchodzące w jego skład narzędzia to m.in. Material Manager, Weather View i opcjonalne Thermal Profiling. Material Manager oferuje przydatne obliczenia, takie jak odległość i tonaż rozściełanego materiału, pole powierzchni oraz emisja CO2. Pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu przeznaczanego wcześniej na wielogodzinne pomiary i ręczne sporządzanie dokumentacji. Teraz potrzebne informacje są dostępne na pokładzie maszyny, a raporty tworzone są w sposób zautomatyzowany.

Narzędzie Weather View informuje operatora o aktualnych i przyszłych warunkach pogodowych, pomagając kierownikowi placu budowy w planowaniu prac. Narzędzie Thermal Mapping monitoruje temperaturę mieszanki rozściełanego asfaltu za stołem — jeden z kluczowych czynników decydujących o trwałości nawierzchni.

Podsumowując, system Pave Assist oferuje operatorom rozściełaczy asfaltu dostęp do gromadzonych w czasie rzeczywistym informacji na temat jakości i wydajności prowadzonych prac, zarówno w ich trakcie, jak i po zakończeniu.

prezentacja-gamy-programów-volvo-assist-na-rynek-europejski-podczas-targów-intermat-2018-04-1920

Nieustanne doskonalenie

Platformy Volvo Co-Pilot i Volvo Assist zostały stworzone specjalnie z myślą o maszynach Volvo. Stanowią rezultat zakrojonych na szeroką skalę procesów produkcji i testowania, tak aby spełniać najwyższe standardy jakości. Bazujący na systemie Android wyświetlacz, który przypomina tablet, zaprojektowano tak, aby można go było łatwo rozbudowywać o dodatkowe funkcje. Dzięki temu klienci i dealerzy Volvo mają błyskawiczny dostęp do nowych na rynku aplikacji. Volvo CE oferuje nowe funkcje wszystkim nabywcom systemu Volvo Co-Pilot za pośrednictwem swoich dealerów, a to dzięki możliwości bezprzewodowego aktualizowania oprogramowania. Dealer może na żądanie klienta zdalnie włączyć nową funkcję maszyny. Rozbudowana sieć dealerska firmy Volvo zaspokaja szerokie spektrum potrzeb klientów, zaopatrując ich w maszyny, osprzęt i części, a także zapewniając serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Zdjęcie 1: Widok wyświetlacza Volvo Co-Pilot z systemem Haul Assist w kabinie
Zdjęcie 2: Ekran Volvo Co-Pilot z systemem Load Assist
Zdjęcie 3: System Haul Assist z aplikacją do ważenia pokładowego
Zdjęcie 4: Wyświetlacz Volvo Co-Pilot z systemem Pave Assist