Construction Equipment Polska

Volvo ECR355E — niekończąca się wydajność

Nowa koparka Volvo Construction Equipment z serii E zużywa do 10% mniej paliwa, a przy tym oferuje większą siłę kopania i podnoszenia, łatwość sterowania i maksymalną dyspozycyjność. Dzięki temu spełnia najwyższe standardy wydajności i osiągów.

Volvo Construction Equipment przedstawia nową koparkę ECR355E o małym promieniu obrotu. Zbudowano ją w oparciu o sprawdzoną konstrukcję maszyn z serii E. Wyróżnia ją wysoka moc i precyzja, co sprawia, że jest idealnym 35-tonowym pomocnikiem podczas układania rur, prac szalunkowych i robót ogólnobudowlanych.

W sercu przeznaczonej do ciężkich zadań maszyny znajduje się potężny silnik Volvo zgodny z normami Stage IV/Tier 4 Final. Silnik Volvo D8 zapewnia wysoki moment obrotowy przy niskiej prędkości obrotowej, uzyskując aż 180 kW (241 KM) mocy, a także do 10% lepszą wydajność paliwową. Dzięki temu klienci mogą pracować wydajniej mniejszym nakładem środków. Zaawansowany układ elektrohydrauliczny doskonale współpracuje z doskonałym silnikiem Volvo, ograniczając ilość zużywanego paliwa i emitowanych spalin, a ponadto umożliwia szybsze i bardziej płynne działanie. Na skrócenie cyklu prac ma wpływ funkcja "pływającego wysięgnika", która pozwala zaoszczędzić moc pompy wykorzystywaną do opuszczania wysięgnika.

Koparka ECR355E jest wyposażona w zintegrowany system trybów pracy Volvo, który zwiększa wydajność i obniża koszty eksploatacji. Operator może wybrać tryb optymalny dla wykonywanego zadania: I (jałowy), F (precyzyjny), G (ogólny), H (ciężki) i P (maksymalna moc). Nowy tryb ECO wykorzystuje nowoczesną technologię elektronicznego sterowania pompą, co w większości warunków eksploatacyjnych pozwala zmniejszyć spalanie paliwa bez uszczerbku dla wydajności.

Mały promień obrotu, duży potencjał

Volvo ECR355E potrafi zdziałać więcej, zużywając mniej paliwa i wymagając mniejszych nakładów pracy. Przykładowo, układ elektrohydrauliczny oferuje dużo większą siłę podnoszenia i kopania. Możliwość kopania, obracania i ładowania większej ilości materiału sprawia, że koparka ECR355E zapewnia znacznie lepszą produktywność w szerokim zakresie zastosowań i warunków eksploatacyjnych.

ECR355E sprawdzi się zarówno podczas budowy dróg, jak i na placach budowy obiektów infrastrukturalnych — przede wszystkim dzięki wytrzymałej konstrukcji oraz szerokiej gamie standardowych i opcjonalnych funkcji w ofercie Volvo, takich jak lemiesz, szybkozłącze, dodatkowe obwody hydrauliczne czy opcjonalny wysięgnik dwu-częściowy. Kompaktowe rozmiary koparki ułatwiają jej transport, co dodatkowo zwiększa wszechstronność i przydatność Volvo ECR355E niezależnie od miejsca pracy. Można wybrać opcje szerokości i długości podwozia zwiększające mobilność maszyny w przewidywanych warunkach użytkowania. Koparkę ECR355E wyróżnia także udoskonalony przepływ hydrauliczny, który zapewnia większy stopień kontroli podczas równania powierzchni czy wykonywania kilku ruchów jednocześnie. Synchronizacja ruchu wysięgnika i ramienia ułatwia operatorowi sterowanie maszyną podczas jednoczesnej jazdy i podnoszenia, a także pozwala uzyskać wysoką jakość wyrównywania powierzchni.

Oferowane przez Volvo Usługi Poprawiające Wydajność mają na celu poprawę i utrzymanie wydajności na placu budowy. Zachowania operatora, organizacja placu budowy oraz konfiguracja maszyny to tylko niektóre z wielu czynników, które mogą zostać zoptymalizowane w ramach Usług Poprawiających Wydajność w celu zwiększenia produktywności. Klienci mogą wybierać z bogatej oferty opcji wspomagających oraz pakietów szkoleniowych, które zwiększają wydajność floty maszyn Volvo, umożliwiając szybszą realizację zleceń i zwiększenie zysków.

Zdziałaj więcej — w lepszych warunkach

Najnowsza koparka serii E podnosi poprzeczkę w zakresie operowania i komfortu pracy operatora dzięki nowym funkcjom, które pozwalają nią skutecznie manewrować w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Umieszczone wewnątrz wyciszonej kabiny Volvo regulowane tryby czasu reakcji ruchów maszyny stanowią gwarancję tego, że maszyna wykonuje dokładnie taki ruch, jaki zaplanował operator. Układ hydrauliczny jest doskonale sprzężony z silnikiem Volvo D8, co dodatkowo zwiększa moc i sterowność koparki. Łatwość i wygoda sterowania to w dużej mierze zasługa interfejsu człowiek-maszyna (HMI), systemu elektronicznego pozwalającemu operatorowi dostosowywać funkcje i ustawienia z poziomu monitora i klawiatury. Dzięki ergonomicznie rozmieszczonym elementom sterowania i uproszczonym przełącznikom na klawiaturze interfejs HMI pozwala operatorowi swobodnie korzystać z najnowszych technologii, tworząc tym samym jednolite i spójne środowisko pracy.

Najlepsza na rynku kabina Volvo z certyfikowanym zabezpieczeniem ROPS, przestronne szyby i wąskie słupki zapewniają operatorowi doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach. Opcjonalny system Volvo Smart View obejmuje cztery montowane na zewnątrz kamery, które pozwalają zobaczyć na monitorze maszynę widzianą z lotu ptaka. System umożliwia operatorowi obserwowanie otoczenia z każdej strony, co przydaje się zwłaszcza podczas pracy w miejscach o ograniczonej przestrzeni.

Ponadto ergonomicznie zaprojektowana kabina jest wyposażona w dużą pionową wycieraczkę, która poprawia widoczność i podnosi poziom bezpieczeństwa. Górną część przedniego okna można łatwo podnieść, tak aby nie przeszkadzała podczas pracy, a dolną zdemontować i wygodnie schować w kabinie. O wygodę i poczucie komfortu dba zaawansowany układ klimatyzacji, który można regulować na ośmiocalowym ekranie LCD. Należący do najlepszych w branży układ cyrkulacji powietrza i odmrażania szyb przyspiesza ogrzewanie i chłodzenie kabiny, co przekłada się na bardziej komfortowe warunki pracy. Inne rozwiązania standardowe obejmują regulowany fotel, dużą ilość miejsca na nogi czy pochłaniające drgania poduszki kabiny — wszystko to zwiększa wygodę pracy operatora, pozwalając mu zachować czujność i koncentrację.

Gotowość na wyzwania

Oprócz zapewnienia wysokiej produktywności i sterowności przeznaczona do ciężkich zadań maszyna jest zawsze dostępna i gotowa do pracy. Koparkę ECR355E wyposażono w podwozie z ramą typu „X” , odkuwane rolki jezdne oraz wzmocnione wysięgniki i ramiona, pozwalające osiągnąć maksymalną dyspozycyjność i trwałość maszyny. Szeroko otwierane pokrywy przedziałów serwisowych umożliwiają dostęp do najważniejszych miejsc obsługi technicznej (rozdzielaczy, zaworów, pomp, filtrów i chłodnic) z poziomu podłoża. A dzięki logicznie pogrupowanym punktom smarnym, antypoślizgowym podestom i poręczom operatorzy mogą bezpiecznie i sprawnie wrócić do pracy.

Do prac wyburzeniowych i innych ciężkich zadań Volvo oferuje pakiety rozwiązań wzmacniająco-ochronnych pozwalające zabezpieczyć maszyny. Klienci mają do wyboru szeroką gamę dodatkowego wyposażenia, obejmującego osłony na siłowniki wysięgnika i łyżki, solidne drzwi boczne, wzmocnione osłony podwozia, zabezpieczenia wieńca obrotu obrotu i montowane na kabinie zabezpieczenie FOG (Falling Object Guarding).

Oprócz Usług Poprawiających Wydajność Volvo oferuje pakiet usług „Dyspozycyjność” sprawdzający się doskonale, jeśli chodzi o ograniczanie kosztów napraw i skracanie niezaplanowanych przestojów. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii dealerzy Volvo zdalnie monitorują maszyny klientów. Wszelkie problemy mogą być diagnozowane na wczesnym etapie, co umożliwia podejmowanie działań naprawczych zmierzających do wdrożenia akceptowalnego rozwiązania.

Więcej niż maszyna

Volvo oferuje szeroką gamę osprzętu oraz indywidualnych rozwiązań dla klientów, pozwalając skrócić cykle pracy nowej koparki ECR355E i zwiększyć jej produktywność. Szybkozłącza i system zarządzania osprzętem od Volvo umożliwiają operatorom łatwe przełączanie się pomiędzy młotami hydraulicznymi, łyżkami ogólnego zastosowania, łyżkami do ciężkich zadań, chwytakami hydraulicznymi i głowicą uchylno-obrotową Steelwrist®.

Volvo udostępnia całą gamę szybkozłączy, w tym szybkozłącze typu S, uniwersalne i SteelWrist®. Fabrycznie montowanymi głowicami uchylno-obrotowymi steruje się za pomocą specjalnych dźwigni, a dodatkowo towarzyszy im kolorowy wyświetlacz w pełni zintegrowany z systemem maszyny. Głowice uchylno-obrotowe są doskonale dopasowane do łyżek Volvo nowej serii o agresywnej geometrii. W celu zapewnienia prawidłowego przepływu i odpowiednio wysokiego ciśnienia dla osprzętu hydraulicznego, takiego jak kosiarki, rozdrabniarki, nożyce, kruszarki i głowice, maszyna może być fabrycznie wyposażona w różne rodzaje linii hydraulicznych.

Zabezpieczony hasłem system zarządzania osprzętem pozwala zapisać w pamięci nawet 20 różnych rodzajów osprzętu. Intuicyjny w obsłudze system umożliwia operatorowi wstępne ustawienie przepływu i ciśnienia oleju hydraulicznego z poziomu kabiny za pomocą monitora, co pozwala w pełni wykorzystać możliwości różnego typu osprzętu roboczego.

Aby skrócić czas przestojów i zapewnić klientom specjalistyczną pomoc, firma Volvo proaktywnie i z większą szybkością reaguje na ich potrzeby, w pełni je zaspokajając w zakresie serwisu i obsługi technicznej poprzez swoje lokalne warsztaty i samochody serwisowe dojeżdżające na plac robót. Oryginalne części zamienne Volvo są skrupulatnie testowane i weryfikowane, aby zapewniać maksymalną dyspozycyjność i wydajność maszyny. Dealerzy Volvo pomagają uwolnić potencjał każdej maszyny, zapewniając nieograniczony dostęp do szerokiej gamy usług w pełni chroniących dochody klientów.

Dane techniczne koparki ECR355E

Na podstawie konfiguracji maszyny: ECR355EL, dwuczęściowy wysięgnik 6,2 m, ramię 2,55 m, gąsienice 700 mm.

Najważniejsze dane techniczne:

Silnik D8J  
Masa robocza kg 34 100 - 38 000
funty 75 200 – 83 800 
Moc brutto kW 180
KM (bryt.) 241 
...przy prędkości obrotowej silnika obr./min 1 800 
Pojemność łyżki 0,92 – 2,06
1,24 - 2,69 
Udźwig wzdłuż podwozia kg 12 680 
funty 27 490 
...przy zasięgu/wysokości m 6,0 / 1,5 
stopy 20 / 5
Maksymalny zasięg kopania mm 10 741 
stopy/cale 35'3"
Maksymalna głębokość kopania mm 6 818 
stopy/cale 22'4" 
Siła urabiania (od siłownika łyżki) wg SAE J1179 (praca normalna) kN 165 
funt-siła 37 090 
Siła urabiania (od siłownika łyżki) wg SAE J1179 (Power Boost)
kN 179 
funt-siła 40 240 
Siła urabiania (od siłownika ramienia) wg SAE J1179 (praca normalna) kN 133
funt-siła 29 900
Siła urabiania (od siłownika ramienia) wg SAE J1179 (Power Boost)
kN 144 
funt-siła 32 370 
Szerokość całkowita mm 3 340 
stopy/cale 10'11"
Tylny promień zataczania mm 1 900
stopy/cale 6'3"